Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Achizitie Sony PlayStation 2 Slim

  1. #1 SP
    Junior Member Tragaci's Avatar

    Question Achizitie Sony PlayStation 2 Slim

    Sunt nou pe forum si am nevoie de niste informatii.
    Vreau sa imi cumpar un PS2 Slim (obligatoriu nou), si m-am gandit la modelul asta (Consola Sony PlayStation 2 Black 9000 la Domo.ro, Console). Scuze daca se considera reclama sterg link-ul .

    Din descriere vad ca modelul este SCPH-90004C. Intrebarea mea este daca consola se poate moda cu Free MCboot. Daca nu, pot folosi Swap Magic? In acest caz de unde pot achizitiona un Swap Magic? Mentionez ca sunt din Constanta si modarea cu cip nu imi surade pt ca trebuie sa trimit consola la Bucuresti. Astfel, free MCboot si Swap Magic mi-ar fi mai la indemana. De asemenea mentionez ca nu am de gand sa "trag" jocuri de pe net, vreau doar sa imi fac backup-uri la jocurile originale pentru a nu le zgaria.

    PS: Nu am mai avut console de jocuri serioase pana acum decat console terminator . Le stiti voi prea bine .

  2. #2 SP
    Junior Member Tragaci's Avatar
    Ma poate ajuta cineva va rog?

  3. #3 SP
    Member TheSpider's Avatar
    se poate moda cu chip la donely,nush daca e mcboot sau altu.poti folosi si swap magic dar iti recomand chip e mult mai uosr,nu te complici cu 100 de mini unelte.

  4. #4 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by Tragaci View Post
    Sunt nou pe forum si am nevoie de niste informatii.
    Vreau sa imi cumpar un PS2 Slim (obligatoriu nou), si m-am gandit la modelul asta (Consola Sony PlayStation 2 Black 9000 la Domo.ro, Console). Scuze daca se considera reclama sterg link-ul .

    Din descriere vad ca modelul este SCPH-90004C. Intrebarea mea este daca consola se poate moda cu Free MCboot. Daca nu, pot folosi Swap Magic? In acest caz de unde pot achizitiona un Swap Magic? Mentionez ca sunt din Constanta si modarea cu cip nu imi surade pt ca trebuie sa trimit consola la Bucuresti. Astfel, free MCboot si Swap Magic mi-ar fi mai la indemana. De asemenea mentionez ca nu am de gand sa "trag" jocuri de pe net, vreau doar sa imi fac backup-uri la jocurile originale pentru a nu le zgaria.

    PS: Nu am mai avut console de jocuri serioase pana acum decat console terminator . Le stiti voi prea bine .
    Nu se poate cu MC (software) doar cu Swap Magic sau modchip. Daca mergi pe varianta Swap Magic te va costa la fel sau chiar mai mult decat cu modchip si oricum va trebui sa umbli in consola si vei pierde garantia (poti aranga cu Swap sa nu umbli in consola dar iti va face probleme destul de repede). Oricum Swap-ul reprezinta 2 discuri (un CD si un DVD) ce te ajuta sa rulezi jocurile backup si se vor zgaria in timp (mai ales DVD) si vei ajunge tot la modchip pana la urma. Eu iti recomand modchipul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitie SSD laptop Sony Vaio By cimaron in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 22-11-2013, 00:01
  2. Sfat achizitie home cinema de la Sony By cimaron in forum HiFi
    Replies: 6 Last Post: 20-11-2013, 07:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts