Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Dilema achizitionare PS2

  1. #1 SP
    Junior Member petre1972's Avatar

    Question Dilema achizitionare PS2

    Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie. Vreau sa achizitionez pentru fiul meu o consola ps2.. din pacate nu ma pricep mai deloc la ele. Rugamintea mea este sa imi recomande cineva .. un model.. sau orice tine de o asemenea consola. Am tot rascolit prin forumuri si am vazut diferite pareri .. cum ar fi sa ma feresc de modelul SCPH 70xxx si sa iau SCPH 75xxx. Am vazut ca sunt console PHAT si console SLIM si am incercat sa imi dau seama ce diferente sunt intre ele.. si bineinteles ca nu am gasit... daca nu te pricepi .. las-o balta.. si am zis sa cer ajutorul vostru.
    Mentionez ca vreau sa achizitionez o consola second.
    Multumesc

  2. #2 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu conteaza ce model cumperi, important e sa cumperi jocuri originale!
    Jocuri gasesti pe forum de la 20 - 50 Ron, (mai sunt si maniaci care cer o gramada de bani pe jocuri).

  3. #3 SP
    Junior Member CyberTron's Avatar
    Daca vrei sa cumperi una modata iti recomand 77004 sau 79004 iar daca nu iti recomand ultimul model (90004).

  4. #4 SP
    Junior Member ExcelLent's Avatar
    Totusi omul a vrut sa ii ziceti "Am vazut ca sunt console PHAT si console SLIM si am incercat sa imi dau seama ce diferente sunt intre ele" si eu sunt curios pentru ca sunt un incepator si as vrea sa stiu o descriere mai detaliata care este diferenta din punct de vedere software , procesare jocuri ( care incarca jocul mai rapid si mai bine) ca la aspect stim care este. Multumesc.

  5. #5 SP
    Member haimi708's Avatar
    Nu sunt diferente intre ele din pct de vedere al rularii jocurilor de PS2.

  6. #6 SP
    Junior Member lionx1987's Avatar
    Si eu sunt incepator, dar cred ca pot da cu parerea.
    In primul rand, diferentele intre Phat si Slim sunt :
    -dimensiunile, de la asta e si diferenta de nume
    -Slim are incorporata o placa de baza, la Phat trebuie un Network Adapter
    -Phat, cu ajutorul Network Adapterului, poti atasa si un hard-disk, pentru stoca, instala si rula jocuri de pe el, Slim nu are
    -Slim e versiune mai noua, mai bine gandita, dar diferentele nu sunt enorme.
    -Se spune ca exista o diferenta de viteza de incarcare, in favoarea Slim-ului
    -Phat-ul are avantajul de a rula si primele jocuri, la Slim am auzit sa fie probleme cu asta
    -Eu personal am deschis Phat-ul meu, si am vazut fluxul de aer, tind sa cred ca are sanse mai mici sa se supraincalzeasca

    Despre o recomandare in ceea ce priveste un model, nu pot sa ma dau cu parerea, tot ceea ce pot spune e "Succes in cautare"

  7. #7 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by lionx1987 View Post
    Si eu sunt incepator, dar cred ca pot da cu parerea.
    In primul rand, diferentele intre Phat si Slim sunt :
    -dimensiunile, de la asta e si diferenta de nume
    -Slim are incorporata o placa de baza, la Phat trebuie un Network Adapter
    -Phat, cu ajutorul Network Adapterului, poti atasa si un hard-disk, pentru stoca, instala si rula jocuri de pe el, Slim nu are
    -Slim e versiune mai noua, mai bine gandita, dar diferentele nu sunt enorme.
    -Se spune ca exista o diferenta de viteza de incarcare, in favoarea Slim-ului
    -Phat-ul are avantajul de a rula si primele jocuri, la Slim am auzit sa fie probleme cu asta
    -Eu personal am deschis Phat-ul meu, si am vazut fluxul de aer, tind sa cred ca are sanse mai mici sa se supraincalzeasca

    Despre o recomandare in ceea ce priveste un model, nu pot sa ma dau cu parerea, tot ceea ce pot spune e "Succes in cautare"
    Gresit:

    1.Ambele console (si Phat si Slim) incarca la fel jocurile (daca au lentilele bune).
    2. Ambele console (si Phat si Slim) citesc orice joc de PS2 (mai vechi sau mai nou).

    In rest totul e corect.

    In plus multe modele de Phat nu au incorporat senzorul de IF pentru telecomanda (doar modelul 50004 are asa ceva incorporat). Modelul Slim il are incorporat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sunt in dilema... By tasetasian in forum GSM
    Replies: 18 Last Post: 22-12-2014, 12:56
  2. Xbox 360 dilema By deathrow2012 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 12-12-2014, 00:13
  3. Dilema By darKal in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 12-08-2014, 23:29
  4. Dilema By coceanu in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 10-03-2014, 16:44
  5. Dilema achizitionare Tv Led By Mo- in forum HiFi
    Replies: 7 Last Post: 29-03-2011, 11:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts