Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Care este pentru voi cel mai dezamagitor joc de PS2 jucat?Dar cel mai frustrant?

  1. #1 SP
    Junior Member hacktester's Avatar

    Care este pentru voi cel mai dezamagitor joc de PS2 jucat?Dar cel mai frustrant?

    Ok,so let's make things clear.Eu sunt-relativ-nou cu PS2-ul si unul dintre motivele pentru care am creat acest thread e ca sa stiu de ce sa ma feresc.Fiecare va spune ce joc este dezamagitor/frustrant si de ce.
    Deci,voi incepe eu.
    Cel mai frustrant si totodata cel mai dezamagitor joc de PS2 pe care il am este Dragon Ball Z:Budokai Tenkaichi 3.Culmea este ca nu e un joc rau;are grafica buna,gameplay solid,f.mult content si este extrem de fun cand ai pe cineva cu care sa joci.Problema mea cu jocul asta?CPU-ul.
    Nu am mai jucat niciodata impotriva unui AI atat de previzibil.Frustrant este ca pot sa ghicesc exact momentul,miscarea speciala,si felul in care AI-ul va actiona,stiind ca nu-l pot opriCa si in alte jocuri fighting,exista multe momente in care esti vulnerabil,iar CPU-ul se foloseste DOAR de aceste momente ca sa ma atace NUMAI cu miscari speciale.Si asa,un pic cate un pic,se face spam,eu urasc spamul si imi vine sa arunc jocul pe geam cateodata.A fost dezamagitor pentru ca stiam de grafica,gameplay si content dinainte sa cumpar jocul,si cand am aflat ca nu ma pot bucura de nici una dintre ele cum trebuie din cauza CPU-ului normal ca am fost dezamagit.

    Your turn!

  2. #2 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Doar pentru ca tu nu te descurci la un joc, nu trebuie sa intri pe forum si sa faci rage posturi.
    Eu am terminat jocul la hard si am unlockat tot, daca sti sa ti garda si sa te dai din calea loviturilor speciale nu o sa poata spama.

    On: Final fantasy 12 cred, acela cu trupa de lesbiene care se batea cu ajutorul puterii hainelor.

  3. #3 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Off:Nu cred ca am facut un post rage.Si eu am terminat jocul pe hard si ma descurc destul de bine,defapt.
    Spam e atunci cand foloseste o anumita miscare de nenumarate ori,fie ca te loveste sau nu.Si daca ma lamuresti si pe mine cum sa te dai din calea beam-urilor in timp ce activezi Saiyan Soul sau alta miscare asemanatoare,I bow before you.

    Gata,destul cu offtopicul din partea mea.

  4. #4 SP
    Junior Member Enemyz0r's Avatar
    Cel mai dificil dupa parerea mea a fost God Hand... La inceput mi s-a parut destul de iertator dar dupa cateva ore de gameplay.. Doamne Ajuta ! Foarte dificil dar si foarte addicting

  5. #5 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Quote Originally Posted by Enemyz0r View Post
    Cel mai dificil dupa parerea mea a fost God Hand... La inceput mi s-a parut destul de iertator dar dupa cateva ore de gameplay.. Doamne Ajuta ! Foarte dificil dar si foarte addicting
    Am si eu God Hand,l-am luat la Cacpcom Classics.Poate ca ar trebuii sa-i dau o sansa...Nu stiu.Eu am jucat 30 de minute si dupa aceea am inchis jocul,l-am pus in cutie si apoi ,,l-am pus la naftalina",ca sa spun asa.Nu mi-am facut o impresie prea buna despre God Hand,dar n-am fost dezamagit pentru ca eu am luat pachetul in special pentru Okami si m-am gandit ca celelalt joc s-ar putea sa nu fie asa stralucit.
    Il voi mai incerca zilele astea.Poate daca-l joc mai mult timp va ajunge sa-mi placa...
    On:Uite un alt joc care-probabil-a fost dezamagitor pentru fanii seriei:Guitar Hero 5.Din nou,nu ma intelegeti gresit,cred ca e noul meu joc preferat si il joc aproape in fiecare zi pana ce simt ca-mi cade manaDar s-au facut foarte,foarte multe promisiuni la adresa acestui joc,si in vreme ce versiunile de PS3,X360 si Wii au primit exact ce li s-a promis,despre versiunea de PS2 n-a fost nici o nota cum ca n-ar avea toate caracteristicile,iar atunci cand fanii au vazut ca jocul nu contine tot contentul din trailere,sigur au fost dezamagiti.Eu,insa,n-am nici o problema cu jocul asta,chiar si daca ar fi o copie fidela al jocului "World Tour" cu alte melodii,asta e primul meu joc Guitar Hero,+ca are niste melodii super.

  6. #6 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Am avut si eu ocazia sa o patesc cu un joc: Civil War Secret Mission,...Doamne, mai bine joc toata viata Medal of Honor decat o alta misiune in cwsm. Am fost dezamagit pentru ca sunetul jocului este asemanator celui al ploii si grafica, in comparatie cu alte jocuri de varsta lui, nu este reusita. Cu toate astea am petrecut vreo 8 ore in el...

  7. #7 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Hmmmm....cel mai dezamagitor dupa parerea mea a fost Call of Duty 5.Grafica mai slaba decat Call of Duty 3 si poveste cam incurcata dar cu toate astea l-am devorat
    Si cel mai frustrant...Black.Superb din pdv al graficii si povestii dar ma enerveaza momentele de dinaintea misiunilor cand trebuie sa astepti cv timp pana ce poti incepe jocul si pe alocuri cand trebuie sa te strecori pe langa vreo granita ceva devine plicticos.

  8. #8 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Hmmmm....cel mai dezamagitor dupa parerea mea a fost Call of Duty 5.Grafica mai slaba decat Call of Duty 3 si poveste cam incurcata dar cu toate astea l-am devorat
    Si cel mai frustrant...Black.Superb din pdv al graficii si povestii dar ma enerveaza momentele de dinaintea misiunilor cand trebuie sa astepti cv timp pana ce poti incepe jocul si pe alocuri cand trebuie sa te strecori pe langa vreo granita ceva devine plicticos.
    Sa te strecori pe langa granite?
    Nu-mi amintesc sa fi trecut prin asa ceva...Si doar am terminat Black de 2 ori.Sa trec printr-o granita si sa omor tot ce gasesc inaintea ei,da.Dar nu cred sa fi ocolit niciodata nimic.
    A fost un moment plicticos in Black,eram intr-o baza mai mare cu multe casute si turnuri de veghe,te pune sa gasesti nu mai stiu eu ce dar baza era asa de mare ca plimbandu-te pe acolo uitai si ce trebuia sa gasesti,la un moment dat ajungi sa te invarti in cerc pana cand dai din intamplare peste ceea ce cauti.
    Si,da,ai dreptate in legatura cu filmuletele alea.Obisnuiam sa iau o gustare-ceva pana sa inceapa joculAsta a fost prima oara cand l-am jucat,a doua oara am acordat ceva mai multa atentie story-ului.
    Ca tot m-am intors pe threadul asta,am mai gasit un joc tare frustrant.Se numeste DBZ Infinite World,si e rau de tot.Ca sa fiu la obiect,cea mai rea parte a jocului consta in mini-jocurile din story,care sunt OBLIGATORII.Sunt urate.Sunt prostute.Sunt frustrante.Au fost tot ceea ce mi-a trebuit ca sa las jocul din mana si sa nu ma mai ating de el niciodata.Sa nu mai spun ca CPU-ul se comporta groaznic,folosea exact aceleasi miscari in exact aceeasi ordine intr-un mod repetat,dar mini-jocurile au fost ultima picatura.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 90 Last Post: 20-11-2015, 18:14
  2. Replies: 23 Last Post: 17-11-2015, 23:51
  3. Replies: 54 Last Post: 12-05-2013, 10:18
  4. Care este cel mai potrivit joc cu masini pt PS3? By alin18 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 34 Last Post: 08-05-2011, 20:37
  5. Cel mai greu joc de pe Xbox (jucat de voi nu din auzite) By nightprowler in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 44 Last Post: 15-06-2009, 13:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts