Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 50 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #41 SP
    Member EvilG's Avatar
    uite am gasit un joc cu manual si carcasa in italiana....la fel la inceputul carticelei imi arata si imagine si imi scrie (in italiana) ca se poate schimba limba (la inceputul jocului) inainte de filmulete si prezentare (jocul fiind project zero 1)

    P.S. si am mai gasit un joc in italiana (imi arata optiunile schimbarea de limba pe la mijlocul carticelei si pe langa asta arata si poza) se poate schimba din options--languages....)

  2. #42 SP
    Manager paul's Avatar
    In germana ar fi Optionen - Sprachen

  3. #43 SP
    Member EvilG's Avatar

    good one paul

  4. #44 SP
    Member EvilG's Avatar
    wolvie ai reusit omule?

  5. #45 SP
    Junior Member wolvie's Avatar
    nu am reusit...fiinda ca in options nu am sprachen nik...nici la system options nik...am sa incerc............alte solutiii......in carticica nu prea gasesc da in fine..........

    cn are joculk transformers?.......cn il are sa imi spuna cum schimba limba la el?

  6. #46 SP
    3PY
    Junior Member 3PY's Avatar

    Question Sfaturi PS2 please

    Salutare tuturor si am o mare rugaminte pt cine este dispus sa imi raspunda la cateva intrebari legate de PS 2:
    1. se mai merita sa achizitionezi aceasta consola sau este prea demodata?
    2. in afara de magazinele online de unde pot achizitiona una mai buna (magazine gen Domo, etc.) ?
    3. ce anume ar trebui sa stiu inainte de achizitionarea unui PS2?
    4. ce contine in pachet in afara de controller? (memory card ceva?)
    5. cam care este durata de viata ?
    ...si cam astea ar fi...mai multe nu stiu pt ca nu am mai avut niciodata o consola si sincer nu mai prefer sa bag saci de bani in pc doar pt jocuri. Multumesc mult pt rabdare celor care au citit si astept raspunsuri si cat mai multe sfaturi de la voi. Multumesc anticipat

  7. #47 SP
    Junior Member GamersZone's Avatar
    pai este simplu.
    Consola este foarte cumparata la ora actuala. Jocurile de ps2 se mai fabrica inca si sunt destul de misto.
    Se poate achizitiona de pe la magazinele Altex. Acolo gasesti cel mai des.
    Ar mai rebui sa stii ca daca vrei sa-ti iei consola PlayStation 2 (ps2) trebuie sa te gandesti inainte daca vrei sa iti iei doar jocuri originale sau daca vrei sa le iei de pe net. Daca vrei sa joci jocuri piratate (cele de pe net) o sa trebuisca sa-ti modezi (decodezi) consola. PlayStation 3 nu merge modat, inca.

    Pachetul contine consola, 1 joystick cablurile necesare si am vazut ca este mai nou o oferta cu un joc original gratis.
    Pai durata de viata i-o dai tu, adica ce ii faci. Daca ai grija de ea si nu o trantesti sau alte deastea... o sa tina ceva ani buni.

    Sper ca te-am lamurit si ca ti-am fost de ajutor!

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    1. nu este deloc demodata, doar ca titlurile next-gen din pacate nu isi vor mai face aparitia pe PS2 (datorita hardware-ului)
    2. ai putea sa-ti achizitionezi chiar si de-afara, sau de pe aria de Publicitate
    3. depinde ce te intereseaza...
    4. a raspuns GamersZone. Mai sunt pachete care contin chiar si 4 jocuri bonus
    5. Durata de viata... eu am PS2 de mai bine de 8 ani si n-am schimbat nimic la el. La cele slim insa, daca te joci zilnic, probabil ca dupa un an or so vei schimba blocul optic (dvd-ul)

    Cat despre bagat saci de bani... arunca o privire pe site-urile din .uk si vorbeste cu RobertDinu (pe Publicitate) si iesi la super preturi. Bafta !

  9. #49 SP
    Junior Member GamersZone's Avatar
    ma, si eu trebuie sa il verific pe al meu sa vad ce are, dar al meu este de 2 ani si cred ca ar trebui sa-i fac o verificare. Am incercat sa iau legatura cu donely si nu mi-a raspuns, ma poti ajuta sa iau legatura cu el? pls....

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GamersZone View Post
    ma, si eu trebuie sa il verific pe al meu sa vad ce are, dar al meu este de 2 ani si cred ca ar trebui sa-i fac o verificare. Am incercat sa iau legatura cu donely si nu mi-a raspuns, ma poti ajuta sa iau legatura cu el? pls....
    Daca si lui i-ai spus "ma", nu ma mira ca nu ti-a raspuns. Posteaza aici si iti va raspunde sigur: http://www.consolegames.ro/forum/f41...-nintendo-wii/

  11. #51 SP
    Junior Member GamersZone's Avatar
    nu. am realizat ca-i mai mare ca mine si lui nu-i vorbesc cu "ma". Ma rog.... Am bagat id-u lui in lista si acum astept sa-mi raspunda si mersi mult pt ajutor! You are the best!

  12. #52 SP
    3PY
    Junior Member 3PY's Avatar
    Multumesc tuturor pt sfatur isi pt ajutorul acordat... Abia am achizitionat un PS Slim 460 RON de la Domo + 1 card memorie separat de 8 mb 75 RON. Acum incerc sa il gasesc pe Donely pt modare

  13. #53 SP
    Junior Member wolvie's Avatar
    am o intrebare......as tare mult sa imi iau SvR 07,08 sau 09 de pe ebay....dar am vazut in colt ntsc...consola mea e de curand luata si nu e modata......oare o sa imi mearga dak imi iau unu din acele jocuri? (P.S. SvR = smackdown vs raw)...astept raspuns

    si unde l-as putea gasi pe donely pt modare?...si un pret?.....si garantia adik dak o sa am probleme dupa modare...si cum fac rost de jocuri...etc...etc..

  14. #54 SP
    Junior Member GamersZone's Avatar
    Deci. Uitate pe "fundul" consolei si o sa vezi ce tip de joc ruleaza (NTSC sau PAL). A mea ruleaza PAL si dupa modare ruleaza si NTSC dar mai am unele probleme la ele. Asta insemnand ca se mai blocheaza. Nu sunt sigur daca e de la dvd sau consola.

    Cat despre Donely, nici eu nu stiu unde sa-l gasesc ca nu mi-a raspuns nici acum....

  15. #55 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nici la numarul de telefon? Mereu la numarul de telefon raspunde .

  16. #56 SP
    Junior Member GamersZone's Avatar
    nici pe messenger nu intra.... Nush ce se intampla. Cred ca va trebui sa gasesc un alt om care sa-mi repare consola....

  17. #57 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    E sambata, o fi plecat si omul la o iarba verde la o cabana ceva.

  18. #58 SP
    Junior Member GamersZone's Avatar
    da nu ma refer ca nu raspunde azi. Am incercat de o luna sa-l contactez si nu a dat nici un semn de viata. I-am lasat mesaje pe PM, i-am lasat mesaje pe mess si nimic. Macar nu-mi spune ca nu poate sau nu vrea sa ma ajute ca nu mai stateam in baza lui si cautam alt service.

  19. #59 SP
    Junior Member wolvie's Avatar
    interbare...unde as putea gasi jocuri pal second hand?....de preferat Smackdown vs Raw ...nu conteaza care...si un pret....

  20. #60 SP
    Member EvilG's Avatar
    Poti apela cu incredere la userul Robert....face comenzi din Anglia si le trimite aici.
    Intra pe thread-ul asta si citeste dupa care poti vb cu el e super ok

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 50 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts