Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Retro - Topul colectionarilor

  1. #1 SP
    Junior Member rageone's Avatar

    Retro - Topul colectionarilor

    hai sa facem un fel de top, pe console, care are mai multe si mai frumoase, ce ziceti?

    eu propun ca fiecare sa puna cate o poza...
    dublurile nu se pun...


    eu incep cu mica mea colectie de SNES...

    de la stanga la dreapta si de sus in jos:

    Fatal Fury II
    Lamborghini Challange
    Killer Instinct
    Super Star Wars
    Mario Kart
    Bomberman
    Street Fighter 2
    Lucky Luke
    F-Zero
    Shaq Fu
    Batman Forever
    Final Fight 2
    Double Dragon
    Metroid
    Micro Machines
    Mario All Stars
    Turtles in Time
    Deamon`s Crest
    DK2
    Mario World
    Street Fighter Zero 2
    Zelda
    Super Street Fighter
    Pirates of Darkwater
    Dragonball Z

    Separat Street Fighter 2 Turbo pe care am gasit`o ulterior pe jos, nu e stickerul naspa, e lumina reflectata
    Attached Images Attached Images sns.jpg sf2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    rodarkone e pe primul loc!

  3. #3 SP
    Junior Member rageone's Avatar
    asta da, stie toata lumea intrebarea e cine il urmeaza (as zice ca raf)

    se asteapta alte poze cu colectii de SNES intre timp

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ideea era sa aflam (ca un fel de baza de date) cam cate jocuri detine fiecare pe fiecare platforma (nu e obligatoriu sa posteze nimeni care nu doreste acest lucru) similar cu alte site uri, iar fiecare joc sa aiba poze - descriere .. etc

    Cu alte cuvinte cei pasionati sa foloseasca site ul si ca o baza de date pentru informatii despre jocuri mai vechi sau noi in LIMBA ROMANA !!!! - pentru ca in engleza exista site uri specializate destul de bune. (moby/vgachartz/ chiar si wiki sa nu vorbim despre cele "dedicate" ign/gamespot/1up etc etc) - evident userii vor putea adauga si ei informatii (cum e civilizat si cum e si normal intr'o societate in crestere) - userii primind puncte de experienta . De asemeni pentru pasionati vor exista si "preturi" aproximative pentru jocuri coroborat cu un sistem de rating (probabil vom gasi unul propriu) al raritatii. Atentie - mie nu-mi place sa dau note jocurilor - mi se pare ABERANT - jocurile din punctul meu de vedere ar trebui sa fie -> JUCABILE - de pastrat la colectie / care ar merita mai curand inchiriate sau cumparate si vandute dupa terminare / NEJUCABILE - jocuri care au probleme mari si cu care nu merita sa-ti pierzi timpul.

    O sa vin eu cu colectia mea:

    Atari: 4 jocuri
    CD-i: 3 jocuri
    Gameboy: 126 jocuri
    Gameboy Advance: 71 jocuri
    Gameboy Color: 44 jocuri
    Gamecube: 75 jocuri
    N-gage: 48 jocuri
    N64: 46 jocuri
    NDS: 53 jocuri
    NES: 124 jocuri
    SNES: 72 jocuri
    Wii: 17 jocuri
    Playstation: 60 jocuri
    Playstation 3: 42 jocuri
    Playstation 2: 68 jocuri
    PSP: 78 jocuri
    Dreamcast: 7 jocuri
    Game Gear: 24 jocuri
    Genesis (Mega Drive): 52 jocuri
    Mega CD: 4 jocuri
    Saturn: 7 jocuri
    PC: 16 jocuri (nu e catalogata colectia inca)
    Wonderswan: 7 jocuri
    Xbox: 11 jocuri
    Xbox 360: 68 jocuri

    Total ~ 1128 jocuri (nu sunt insa catalogate complet lipsesc PSP si PC)

  5. #5 SP
    Junior Member rageone's Avatar
    pe cand poze de calitate cu fiecare consola si jocurile in parte?

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    exista poze pe coltul colectionarilor - la absolut toate - si la mine in profil (cand m-am apucat eu sa le cataloghez)

  7. #7 SP
    Junior Member rageone's Avatar
    eu sincer nu am vazut colectia de ngage pe`acolo

  8. #8 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

  9. #9 SP
    Junior Member rageone's Avatar
    sweet... sunt toate ever?

  10. #10 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    In poza respectiva lipsesc cam 20
    In realitate mie imi lipsesc acum doar 8.


  11. #11 SP
    Junior Member nelutzu_4all's Avatar
    Ma bag si eu cu colectia mea prezenta (urmand sa mai vina cateva jocuri).
    In linkul acesta gasiti in postul meu poza http://www.consolegames.ro/forum/att...r-pic_0008.jpg

  12. #12 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    am facut update la lista de mai sus cu PS2 si PS ... probabil ca saptamana asta reusesc sa fac si lista de PC si PSP si voi posta lista completa cu titlurile pe care le am

    stay tunned.

  13. #13 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    pentru cei interesati -> lista (inca odata mentionez lipsesc cele de PC pentru ca mi-e lene sa le cataloghez - am constatat ca sunt spre 200 titluri )
    Attached Files

  14. #14 SP
    Junior Member SpaceWalker's Avatar
    Frumoasa colectie rodarkone. Daca ai duplicate din seria Nes, Snes, N64 si doresti sa scapi de ele, as fi dispus sa vorbim. Ciao.

  15. #15 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Exista si dubluri insa sunt de preferat niste schimburi

    Daca ai o lista de jocuri in engleza SNES/NES sau N64 disponibila cred ca iti pot face si eu una similara

  16. #16 SP
    Junior Member SpaceWalker's Avatar
    Cred ca mi-ai vazut colectia de casete, este cam mica in raport cu ce ai tu. Inca mai am de adunat din jocurile mele preferate. Ce mi-a sarit in ochi la tine, trei casete de Snes cu Killer Instinct, puteai si tu sa mai lasi si pentru altii. Nici nu stiu ce sa mai zic.

  17. #17 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Daca nu ma insel una deja s-a dus si una nu arata nemaipomenit (stikeru e cam jerpelit) - sa stii ca nu a fost intentionat - Killer Instinct a fost unul dintre primele mele jocuri pe SNES apoi am cumparat de la un user un set de casete si avea el 2 copii de KI ... dintre care (repet) 1 s-a dus la cineva.

    Eu caut in general jocuri care nu le am la colectie - eu incercand sa fac un fullset pe SNES (ca un GOAL al colectionarului din mine) - evident nu am tratat foarte serios problema, in ultima vreme achizitiile fiind mai random nu neaparat urmarind un scop precis - insa cine stie pe viitor s-ar putea sa imi "micsorez" orizonturile si sa devin mai selectiv

  18. #18 SP
    Junior Member SpaceWalker's Avatar
    Pacat ca la capitolul NES SNES N64 se gasesc cam greu casete in RO. Si cand ma gandesc ca ebay e plin dar uneori ajungi sa dai pe transport mai mult decat pe caseta. Eu mai mult m-am axat pe achizitionarea de console si acum strangerea de jocuri care mi-au placut mult. Am "dat" peste multe casete de Snes dar erau jocuri care nu imi placeau si am preferat sa le las in pace. Pana la urma, care e cea mai buna sursa de casete? Tind sa cred ebay, dar e rentabil atunci cand ai pe cineva in US , GER sau UK care sa le trimita/aduca pe toate deodata. Am comandat de pe ebay din us KI plus inca vreo 4 casete. Sunt curios daca sosesc.

  19. #19 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Da - cel mai bine e ebay - eu insa am avut noroc si am gasit aproximativ 30 jocuri (din cele 70 pe care le am) la un cineva la un pret derizoriu.

    Din US coletele ajung in maxim 1 luna (unori pot avea si intarzieri - uneori ajung in cateva zile, eu am avut placerea sa primesc un colet din US un 4 zile l-am comandat luni si il aveam in mana joi - insa nu e un "etalon"

    Eu iti recomand ebay.co.uk -> jocurile fiind in engleza (spre deosebire de alte site uri ebay.fr / ebay.de - unde e posibil sa ai surprize neplacute) si evident ajung mult mai repede fata de ebay USA / pretul transportului e mai mic insa jocurile sunt un pic mai scumpe (datorita pretului lirei sterline)

    Eu am incercat sa cumpar o perioada exclusiv RPG uri si am gasit cam tot ce ma interesa la preturi sub 20 lire (jocuri complete in stare buna) - au ramas cateva - de ex Earthbound - care este exclusiv USA si costa cam 50 - 60 $ cartrige only (daca doresti big box + ghid - spre 200 $)

  20. #20 SP
    Junior Member SpaceWalker's Avatar
    Chiar zilele trecute am rasfoit si ebay.co.uk si am gasit multe casete care daca faceam calculul ieseam chiar mai ieftin decat in us. O sa imi fac timp in weekend acum sa comand si de acolo cateva. Am numarat acum, am 13 casete de N64, slabut dar, am jocurile care mi-au placut mult in copilarie. Cat despre Snes, cred ca tot pe acolo si unele sunt de umplutura. La Nes am putine si dupa lista mea de preferinte vreo 50 de casete imi trebuie. Poate nu am rasfoit eu bine dar as vrea sa iti vad poze cu toata colectia de casete Nes Snes N64.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Topul 5-10 Fighting (2D,3D) games PS2 vostru personal By BloodSamurai in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 24 Last Post: 30-06-2013, 23:10
  3. Replies: 14 Last Post: 19-03-2012, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts