Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Unde mai gasim Xbox original?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Unde mai gasim Xbox original?

    Desi majoritatea in ziua de azi se gandeste la next-gen console, cum ar fi Xbox One sau macar un Xbox 360... nu trebuie sa uitam ca suntem inca in Romania, unde multi inca nu au internet... multi au inca vechiul TV pe lampi de la bunica... si nu multi isi permit o consola scumpa. Daca o alternativa buna ar fi un PlayStation 2, nu trebuie sa uitam faptul ca pe Xbox dupa instalarea unui modchip, se poate folosi XBMC-ul si astfel consola devine si un "entertainment center" serios, care poate playa orice in 720P si 1080i.

    M-am lovit de problema aceasta cand am fost abordat de o persoana care are bugetul la pamant... dar care nu vrea sa le interzica sa se joace copiilor. Eu de exp. i-am gasit o solutie la 25 de lire pe ebay.co.uk, cu 5 jocuri si un gamepad in pachet.

    Daca aveti alternative... daca stiti vreun bazar de retro sau aveti o alta sursa pentru Xbox-uri si/sau console ieftine, va rog sa postati aici.

  2. #2 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Am la vanzare ceva similar. Demo aici :

  3. #3 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Eu unul am inceput sa ma duc la un targ de vechituri din Brasov. Gasesti o gramada de console, pana acum am vazut doar PS1 si PS2 ( si PHAT si Slim ambele ) . Ce-i drept am fost doar o data si o sa imi mai incerc norocul sambata asta. Am plecat de acolo acum doua saptamani cu 3 PS1 , iar acum vreau sa plec cu un PS2 care sa nu mai plece de la mine .

    Asa ca recomand tuturor celor care au in zona targuri de vechituri sa mearga . Nu sti de unde sare iepurele sau XBox-u' .

  4. #4 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    De ce nu un PS2 modat + Apple TV Gen 1 cu Xbmc ? Apple TV-ul e cam scump daca nu cauti atent.

  5. #5 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    M-am lovit de problema aceasta cand am fost abordat de o persoana care are bugetul la pamant... dar care nu vrea sa le interzica sa se joace copiilor.
    Cred ca ma emotionez prea usor in ultimul timp. O oferta buna mi se pare: Ebay 1 sau Ebay 2

  6. #6 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Interesant, dar cea mai heavy on content tot xbox classic ramane avand in vedere ca emuleaza orice ( nu stiu, dar cred ca ps2-ul nici nu se apropie de xbox cand vine vorba de emulare). In felul asta poate juca jocuri orginal built for xbox, plus cele emulate. Can't go wrong with this.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 56 Last Post: 13-02-2017, 21:04
  2. Replies: 36 Last Post: 03-11-2014, 02:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts