Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Cutii universale pentru jocuri NES,SNES,SEGA si altele

  1. #1 SP
    Senior Member ilie11's Avatar

    Cutii universale pentru jocuri NES,SNES,SEGA si altele

    Salut.Am vazut ca sunt destui cei care au in colectie casete de Nintendo,de SEGA si alte console retro si ma gandeam ca probabil nu au cutii pentru toate.Astfel am descoperit(probabil ca altii stiau deja) ca exista cutii ''universale'' pentru ele si spun ''universale'' deoarece necesita mici modificari usor de facut.
    Analizand problema am gasit si un site care pune la dispozitie cover-uri cu dimensiuni exacte pentru aceste carcase.
    In poze se poate vedea ca arata destul de interesant.

    PS:daca vinde cineva asa ceva PM me
    Attached Images Attached Images images.jpg ugc-example.jpg universal-game-case.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Shearer's Avatar
    Doar pe ebay am vazut.

  3. #3 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    De gasit se gasesc dar nu fac shipping in RO din pacate.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am vazut aici: Universal Slim Combo Game, Full Sleeve | eBay si desi nu spune ca trimite in .ro, din experienta de pana acum, inca nu am gasit seller care sa nu vrea sa vanda/trimita in .ro (mai ales daca iei mai multe bucati). Pentru el livrarea e oricum aceiasi, indiferent ca trimite in .ro sau .uk. So, give it a try!

  6. #6 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Mersi baieti dar am gasit si eu in mai multe locuri,problema e ca mi se par cam scumpe si per total nu renteaza.Am gasit aici in RO la 50 lei 10 buc pentru inceput.Oricum o sa incerc altceva,si anume sa fac cutii pentru NES dupa template-uri.Costul cred ca ar fi undeva la 5 lei cutia
    Atasez o poza ca sa va faceti o idee.
    Attached Images Attached Images batman_nes-box_eur-fr-en-_20130719.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Cutie pentru joc NES home made
    Attached Images Attached Images sam_0541.jpg sam_0540.jpg sam_0538.jpg

  8. #8 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    O cutie de plastic inteleg, protejeaza jocul original, sau manualul / si alte carticele - insa o cutie de carton, "fake" - nu vad rostul, poate doar estetic pe raft sa zicem ca arata mai bine (desi cutia de plastic o consider mai trainica si mai "good looking" - poate e doar "degustibus" )

    Oricum eu ma bucur ca aceste cutii au scris pe ele ca sunt fake-uri pentru a se evita situatia inselatoriei asupra naivilor sau celor mai nepriceputi.

    Sunt sigur ca motivul celor care creeaza aceste cutii este pretul extrem de ridicat al jocurilor in cutie originala vehiculat pe ebay - sunt multi care platesc sute sau chiar mii de dolari pentru un joc "like new"/sealed sau graded, alimentand astfel un bubble pe piata jocurilor.

  9. #9 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    cam asa arata in raft cutiile de NES home-made.Eu cred ca merita,mai ales ca investitia e minima
    Attached Images Attached Images photo-0023.jpg photo-0024.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Si asa arata o carcasa universal game case pentru Sega Master System.Sunt destul de ok,mult mai bine decat 'loose'
    Attached Images Attached Images photo-0026g.jpg photo-0028.jpg

  11. #11 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Update:
    Attached Images Attached Images photo-0052.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts