Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 29 of 29

Thread: Recomandari GBA

  1. #21 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Al doilea este sigur, dar la primul.. nu stiu pare cam ciudat cu sigiliul ala Nintendo sa fie asa alb, daca ar fi dupa mine, nu l-as lua, nu pare foarte original

  2. #22 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Uite am gasit o poza cu cartridge-ul up-close

    Final Fantasy Tactics Advance Game Boy Advance, DS dsi - eBay (item 140328196791 end time Jun-26-09 14:16:44 PDT)

    Vad ca nu scrie deloc pe carcasa GameboyAdvance deci tre sa fie fake, desi urmarind ghidul de aici, asta nu pare sa fie un criteriu:

    Amazon.com: Learn How to Spot Fake GBA Games

  3. #23 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Nu nu, nu la scrisul acela ma refer eu. Uite-te la acel seal of quality de la nintendo, e o chestie asa ovala, daca te uiti atent pare fad asa si putin gri, pe cand in cealalta poza daca te uiti atent este foarte proeminent si auriu.

  4. #24 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Again, citind si asta: eBay.co.uk Guides - SPOT FAKE GAMEBOY ADVANCE GAMES

    L.E. M-am convins ca ala e fake. Nintendo Seal e muult mai oval decat la cele originale. Pff.. ce greu e sa-ti formezi ochiu

    Oricum, cea mai buna metoda ramane cu PCB-ul si cel mai bine ramane sa ceri poze cu el (found one here: http://forum.computergames.ro/attach...8&d=1179790043)

    L.L.E. Dar daca dau searchuri acuma vad ca oval e mai OK decat rotung. Nu mai inteleg nimic Poate cineva sa posteze o poza cu seal-ul care trebuie? Sau in unele cazuri e mai rotund decat in altele? WTF.. e mai greu decat am crezut....

  5. #25 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Sincer, eu unul sunt convins ca acela e un Fake , acum sper sa nu tu superi pe mine . Dar lasa, ca e prima data si inveti in timp, plus ca nu e chiar asa o nenorocire, singurele probleme care le-am avut la casete fake (am si eu vreo cateva) au aparut la salvari, dar si aia se rezolva cu o simpla schimbare de baterie, deci nu e dracul atat de negru (se mai observa si in joc mici diferente, dar stai linistit).

    Oricum, cand ai nevoie de un sfat pentru o caseta ceva, posteaza aici, am si cativa selleri din Uk de la care am cumparat fara probleme si in care am incredere.

    L.E. Oval este la casetele NTSC-US, Rotund este la casetele PAL si Japan

    E.L.E. Am vazut ca ai spus ca intai ai castigat jocul si dupa te intelegi cu sellerul la transport, eu iti recomand sa intrebi sellerul inainte daca trimite si in alte tari fiindca iti poate da "negativ" daca ai biduit la un item de-al lui, l-ai castigat si esti dintr-o tara nespecificata de el si nici nu l-ai intrebat. E mai bine asa ca sa fii sigur
    Attached Images Attached Images original_nintendo_seal_of_quality_-ntsc-us-.jpeg.png original_nintendo_seal_of_quality_-european-_-custom-.jpg

  6. #26 SP
    Member Leni's Avatar
    inca o chestie, incearca sa cumperi jocuri PAL de GBA, in 99% din cazuri sunt originale(deci cele cu seal of quality rotund, si fara litere (ex. E - rated E, for everyone ) ci cu varsta (ex.+3 de la 3ani in sus) ) ptr ca eu din experienta mea iti pot spune ca si in turcia,bulgaria,slovacia,ungaria,austria, pe unde am fost la bazaruri/piete de vechituri, toate fakeurile aveau "format" american pe sticker. eu personal inca n-am vazut versiune PAL fake, dar probabil ca exista, nu vreau sa spun ca nu. o alta treaba, este stickerul, nu doar ca trebuie sa fie drept, cu culorile potrivite si de calitate buna.....inainte sa cumperi, uita-te pe google images, sau posteaza aici poate are cineva jocul, ptr ca un joc are numai 1 tip de abtibild. eu am vazut fake, care arata ca un original, dar abtibildul era cu totul altul decat la cel original.mi s-a intamplat in turcia, cand cautam mario advance 4. jocul arata super bine, carcasa carticica, tot, dar ma uit eu ca nu prea seamana stickerul cu cel pe care-l vazusem pe online-stores/amazon/ebay etc. cu cateva saptamani in prealabil(avea o poza cu jumate din rakoon mario pe el mai mare in partea stanga)...si atunci mi-a venit ideea sa ma uit la PCB, si guess what? era fake
    anyway, lasa, nu e capat de tara, cu totii am mai patit-o...din greseli invata omul

  7. #27 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    @DWings Vorbisem deja de shipping inainte sa castig. Asteptam raspuns legat de valoarea exacta Nu sunt la prima tranzactie pe ebay.

    Asta e.. azi mi-am luat primul joc si nu e fake Il astept acum si pe-al doilea si vad ce-o fi si cat de fake o fi. Fingers crossed. N-am nimic cu tine daca-mi zici ca e fake.. doar ca luandu-ma dupa ghidurile pe care le-am citit ieri.. mi-am dat seama din start ca Legacy of Goku ala care mi l-a dat trickz cu consola e fake, pe cand acuma nu prea imi dau seama.. poate e un fake asa de bine facut.

    @Leni - nu stiu ce sa zic. Citind ghidul de pe ebay.com am vazut ca aia spuneau ca daca vezi un joc cu 10+ la rating (de ex.) e clar fake. Probabil din cauza ca altfel n-ar avea cum sa apara pe piata din US. Deci e posibil sa aiba si aia fake-uri pe acolo care sunt invers ca la noi.

  8. #28 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    A ajuns jocul azi.

    DW - contrar prezicerilor tale, jocul este original. Are inscriptia Nintendo pe PCB

  9. #29 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Ma bucur man! Foarte bine si spor la joaca

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Recomandari TV By AndRewqp in forum HiFi
    Replies: 106 Last Post: 11-02-2015, 13:53
  2. GBA pe SNES: Adaptor pentru a te juca jocurile de GBA pe SNES By rodarkone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 31-07-2013, 00:59
  3. Recomandari By kiwi2012 in forum Jocuri PC
    Replies: 2 Last Post: 08-10-2012, 09:34
  4. Recomandari External HD! By fratila in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 26-02-2010, 17:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts