Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: NES - First Love (1989 - 2009)

  1. #1 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar

    NES - First Love (1989 - 2009)

    De cand cu "criza asta a locurilor de munca", m-am gandit sa postez cateva poze cu "noua mea activitate".
    Attached Images Attached Images 100_6374-copy.jpg nes-restaurat-02.jpg nes-restaurat-03.jpg nes-restaurat-04.jpg nes-restaurat-05.jpg nes-restaurat-09.jpg nes-restaurat-07.jpg nes-restaurat-01.jpg 100_6421.jpg 100_6476.jpg 100_6452.jpg 100_6462.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member TheRat's Avatar
    deci mai exact, tu le cumperi stricate si le vinzi bune, nu?

  3. #3 SP
    Member Cristache07's Avatar
    AWW my god.Aveam de a face cu un adevarat pasionat.Respect

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    eu am avut copie de aia...terminator

  5. #5 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Foarte frumos!
    La cat mai multe console restaurate, chiar merita, e pacat sa se deterioreze!

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    super tare ideea man . Si mie mi-ar placea sa restaurez console (retro or not ) . Da mie teama ca odata ce o desfac si dezmembrez ori o nu o sa mai stiu sa o fac la loc , ori o sa o distrug mai tare decat era la inceput . I`m very clumsy when it comes to stuff like this :"> . Oricum vreau sa te felicit pentru ce faci si sa iti urez spor la reconditionat . Btw numa pe NES-uri si console sega faci treaba asta ? sau astea de dupa revolutie nu au nevoie de restaurare ?

  7. #7 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    super tare ideea man . Si mie mi-ar placea sa restaurez console (retro or not ) . Da mie teama ca odata ce o desfac si dezmembrez ori o nu o sa mai stiu sa o fac la loc , ori o sa o distrug mai tare decat era la inceput . I`m very clumsy when it comes to stuff like this :"> . Oricum vreau sa te felicit pentru ce faci si sa iti urez spor la reconditionat . Btw numa pe NES-uri si console sega faci treaba asta ? sau astea de dupa revolutie nu au nevoie de restaurare ?

    Recunosc... ma atrag mai mult "batranelele"


    P.S. "Procesul de restaurare" este foarte simplu, placere sa-ti faca sa-l pui in practica




  8. #8 SP
    Junior Member moolanescu's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    De cand cu "criza asta a locurilor de munca", m-am gandit sa postez cateva poze cu "noua mea activitate".
    Duuuude! You just made my day! In primul rand thumbs up pentru "noua ta activitate".

    De saptamana trecuta tot urmaresc post-ul meu din categoria "Servicii" in care ma laudam despre noua mea achizitie (un NES...stricat din pacate), fara sa primesc niciun raspuns...
    As vrea totusi sa-l si repar, problema este ca nu stiu exact ce are. Cel de la care l-am luat stia doar ca "nu mai merge, e ceva ars in el"...
    Nu tin neaparat sa il repar eu, fiindca nestiind ce are mi-e teama sa nu fac vreo duda mai mare.
    Inteleg ca tu si repari,nu?

    Multam fain!

  9. #9 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by moolanescu View Post
    Duuuude! You just made my day! In primul rand thumbs up pentru "noua ta activitate".

    De saptamana trecuta tot urmaresc post-ul meu din categoria "Servicii" in care ma laudam despre noua mea achizitie (un NES...stricat din pacate), fara sa primesc niciun raspuns...
    As vrea totusi sa-l si repar, problema este ca nu stiu exact ce are. Cel de la care l-am luat stia doar ca "nu mai merge, e ceva ars in el"...
    Nu tin neaparat sa il repar eu, fiindca nestiind ce are mi-e teama sa nu fac vreo duda mai mare.
    Inteleg ca tu si repari,nu?

    Multam fain!
    Yep, il aducem la viata imediat

  10. #10 SP
    Junior Member moolanescu's Avatar
    Stiam eu c-am nemerit bine!

    Cum facem? Cum procedam? Unde discutam?

  11. #11 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by moolanescu View Post
    Stiam eu c-am nemerit bine!

    Cum facem? Cum procedam? Unde discutam?
    Pai am sa-ti trimit in privat adresa mea si ramane ca tu sa-l trimiti prin posta, iar eu il pun pe picioare si ti-l trimit inapoi. Trebuie sa platesti doar taxa postala (tur-retur), resuscitarea consolei e din partea casei

    P.S. Adaptor ai gasit ?

  12. #12 SP
    Junior Member moolanescu's Avatar
    Perfect! Daca esti din Bucuresti sau Ploiesti uitam de taxe postale, ti-l inmanez personal si dau si-o bere pe langa!

    Nu am gasit adaptor...am gasit unu` de acelasi amperaj, dar nu se potriveste "mufa".

  13. #13 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by moolanescu View Post
    Perfect! Daca esti din Bucuresti sau Ploiesti uitam de taxe postale, ti-l inmanez personal si dau si-o bere pe langa!

    Nu am gasit adaptor...am gasit unu` de acelasi amperaj, dar nu se potriveste "mufa".
    Sunt din Piatra-Neamt (ti-am trimis un p.m. cu adresa mea)

    Alimentator ti-am gasit aici: vand alimentator Nintendo Nes - Okazii (51713680)

  14. #14 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Salut , ai incercat si un custom paint ? ca de restaurat/modat am reusit , insa am am vazut ceva pe net foarte interesant si as vrea sa mai imi iau inca o consola si sa incerc , desi pare foarte greu si trebuie sa ai talent mare la asa ceva ( sunt afon la desenat )
    Attached Images Attached Images aadrakevid.jpg

  15. #15 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by got_game View Post
    Salut , ai incercat si un custom paint ? ca de restaurat/modat am reusit , insa am am vazut ceva pe net foarte interesant si as vrea sa mai imi iau inca o consola si sa incerc , desi pare foarte greu si trebuie sa ai talent mare la asa ceva ( sunt afon la desenat )
    Super tare, insa eu m-as axa pe asa ceva... in timpul liber. Aici rabdare sa ai, talentul vine de la sine




  16. #16 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    You, sir, are a great man.
    Attached Images Attached Images 500x_superworld-1-.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-02-2015, 11:32
  2. Replies: 0 Last Post: 21-05-2014, 14:36
  3. Media Library - First NES commercial By party_man in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:12
  4. Love/Hate By alalalt in forum Offtopic
    Replies: 13 Last Post: 28-07-2010, 21:40
  5. User Review: TMNT 1989 Arcade (XBLA) By Khan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 7 Last Post: 13-06-2009, 18:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts