Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Resident Evil 3: Nemesis/Biohazard 3: Last Escape

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Exclamation Resident Evil 3: Nemesis/Biohazard 3: Last Escape

    Resident Evil 3: Nemesis - Wikipedia, the free encyclopedia

    ...uite aici un joc adevărat. Un adevărat survival horror! Unul dintre cele mai bune din adevărata serie Resident Evil (nu glumele de 4 și 5...că sunt niște glume ce să mai...au grafică și gata, dificultate 0, storyline 0, gameplay...please...și �n care gloanțele se materializează din lemn, sticle, zombies sau aer).

    Nu vezi așa ceva �n Resident Evil 3 sau 2 sau 1...

    ...acolo gloanțele se găsesc �n seif, �n sertar, �n safe rooms, pe cadavre (și mereu acele cadavre erau ale unor oameni care aveau asupra lor arme, etc), �n mașini de poliție, etc.

    Rog pe cei care n-au treabă cu istoria Resident Evil să se abțină de la comentarii stupide. Mai bine să se uite și gata.

    *jocul e mult mai complex, �n clipuri apare doar un path.

    Vizionare plăcută:















    *p.s.

    Tipul a dat skip peste cutscene-uri , �mi cer scuze �n numele lui.

  2. #2 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Hai m� c� mi-ai facut pofta de Resi 3. Astazi cand ajung acasa il bag sa ma joc.

  3. #3 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Dea dreptul excelent,chiar ca ma tenteaza sa il joc dar nu am pe ce
    Pacat ca nu maia m thanksuri acum...

  4. #4 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Dea dreptul excelent,chiar ca ma tenteaza sa il joc dar nu am pe ce
    Pacat ca nu maia m thanksuri acum...
    Off: La ce te referi ca nu mai ai Thanksuri?
    ON:Eu am jocul acesta de cand am cumparat revista PC GAMES.Am jucat prima misiune si dupa l-am dezinstalat,parca nu mai stiam sa trec,asta a fost in Mai 2007 cand am cumparat-o.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...și imediat le caut și pe celelalte.

    No astea-s jocuri care merită remake. Toți sunt �n criză de idei, toți nu mai știu ce să scoată...etc.

    E simplu! Uită-te puțin �n spate (mă refer la developeri, etc)...să vezi tone de jocuri care pl�ng după un remake.

    Ce..n-au tehnologie? N-au aparatură, n-au timp, n-au bani? Au de toate dar nu se implică...niște amatori.

    ...asta e, ce să-i facem. S-au dus vremurile bune.

    Un remake la Medal of Honor 1,2 sau la Dino Crisis 1,2, sau la Resident Evil 2,3 sau la adevăratul Alone in The Dark 4 (că Alone in The dark ăsta...apărut anul trecut...e o glumă de joc. Dificultate -5, story 0, plin de bug-uri...etc)...plus alte sute.

    ...cuv�ntul magic e remake. At�t!

    Ei se tot screm și scot jocuri de 6 ore. Uai...aia da. Stau 5 ani să facă un joc de 6 ore cu super mega grafică și cu o tonă de buguri.

    Păi da...le fac cu bug-uri că știu că le permite sistemul să scoată patch-uri peste patch-uri. Pe rvemuri nu exista patch la un joc de consolă. Și nu erau nici așa multe bug-uri. Acuma...scot jocul...tone de bug-uri...

    ...hehhhhh! lasa frate că scoatem patch, băgăm update și gata.

    Lipsă de respect, lipsă de interes, lipsă de tot...niște amatori (casual garbage).

    Gata, m-am oprit.

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    problema cu aceste jocuri in ziua de azi este ca sunt unele elemente care TREBUIE sa se schimbe. pai fa tu acum un joc cu camera fixa sa vedem daca ti-l mai cumpara cineva. in ziua de azi camera e mobila, avem audio DD 5.1 si posibilitatea de a introduce mai multe detalii intr-o scena (ca sa nu mai pomenesc de fizica).

    toate astea ajuta la formarea unei experiente vizuale pozitive INSA reduc destul de mult tensiunea cu care joci. nu mai e cazul sa te intrebi ce e dupa colt ca ori ai lean, ori ii auzi. nu mai e cazul sa te intrebi daca poti sa iei de pe jos X sau Y ca stii sigur ca poti. in plus, nu stiu daca ati observat dar calitatea puzzle-urilor in jocurile action din ziua de azi este mult inferioara. in trecut puteai culege numai acele obiecte care iti erau folositoare. acum poti sa culegi orice insa cu o mare parte din ele nu ai ce face dar vezi doamne, ajuta la imersiune. toate aceste 'imbunatatiri' nu au nici o relevanta cind vine vorba de gameplay si culmea e ca ar putea sa aiba daca s-ar dori acest lucru.

    concluzia e ca toata lumea fuge dupa bani si nu se mai fac jocuri old school. poate ceva proiecte indie sa preia din elementele vechi si sa le amestece cu o aroma de nou, insa momentan indie inseamna xbox live community games unde majoritatea sunt arcadeuri casual.

  7. #7 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Din pacate, jocurile sunt din ce in ce mai aratoase, insa din ce in ce mai proaste. Tipologia gamer-ului s-a schimbat si ea de acum 10-15 ani, si de aceea jocurile actuale se fac pentru ca gamerul nou sa le cumpere. Daca s-ar face un remake dupa RE3, dupa cum ne-ar place noua, nu l-ar mai cumpara nimeni...

  8. #8 SP
    Member klausn's Avatar
    Ai dreptate,atata grafica in detaliu pentru nimic.Practic in ziua de azi jucam jocurile noi pentru a mai omori din timp.

  9. #9 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    Ronan raspunde-mi si mie la o intrebare daca se poate: Cum de in RE3 personajul principal e Jill daca ea dispare inca din RE1 si apare mai apoi in RE5?

  10. #10 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by ShowTime View Post
    Ronan raspunde-mi si mie la o intrebare daca se poate: Cum de in RE3 personajul principal e Jill daca ea dispare inca din RE1 si apare mai apoi in RE5?
    in RE5 e Sheva daca am inteles bine despre ce vorbesti.

  11. #11 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    deci Jill dispare in Re1 mi se pare atuncia cand ajune pe muntele ala cu Chris si se bat cu Wesker iar ea sare prin geamul ala cu Wesker si cica moare.cum de ea e personajul principal in RE3 daca se stia ca a murit?

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ai jucat Resident Evil 1? Sau te-ai luat după acel cut scene din Resident Evil 5? (care n-are treabă cu jocul).

    �n Resident Evil 1 Jill scapă cu elicopterul echipei Alpha pilotat de Brad Vickers. �n funcție de ce decizii iei �n joc, apar �n ending și celelalte personaje (Chris, Barry și/sau Rebecca).

    Resident Evil 3 se desfășoară �n același timp cu Resident Evil 2. Deci dacă vrei povestea lui Jill...atunci urmezi: 1-3-5.

    �n Resident Evil 3, Brad Vickers moare iar Jill este salvată de Barry Burton (oricum aici e o adevărată poveste despre cine e acel pilot...totul depinde de ce decizii iei �n joc).

    C�t despre acel cut scene din Resident Evil 5...n-are legătură cu Resident Evil 1 (probabil că asta se �nțelege dar chiar nu are...). �ncă din Resident Evil 4 povestea jocului a scăpat de sub control și no...au fost folosite artificii pentru a readuce acel ceva back seriei.

    Și nu Jill dispare misterios și reapare...că Ada . Acolo e misterul și confuzia...

    ...�n Resident Evil 2 (Leon) Ada moare, cum reapare ea �n Resident Evil 4? haha...

  13. #13 SP
    Banned ShowTime's Avatar
    Eu am jucat doar RE4 si 5.Din acele cut scene-uri din RE5 eu am inteles ca Jill a murit atuncia cand s-a aruncat cu Wesker pe geamul ala de altfel si reactia lui Chris zicea totul.Acum mi-am facut comanda de RE 3 Nemesis pe la 28 de Ron.Cred ca va merita.

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...cum am putut uita :



    Doamne că mă iau fiori pe șirea spinării....

    Iar aici...cutscene-urile din joc:



    I LOVE ZOMBIES!

  15. #15 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    e primul care l-am terminat,si nu doar odata ci de 3

  16. #16 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Ai jucat Resident Evil 1? Sau te-ai luat după acel cut scene din Resident Evil 5? (care n-are treabă cu jocul).

    �n Resident Evil 1 Jill scapă cu elicopterul echipei Alpha pilotat de Brad Vickers. �n funcție de ce decizii iei �n joc, apar �n ending și celelalte personaje (Chris, Barry și/sau Rebecca).

    Resident Evil 3 se desfășoară �n același timp cu Resident Evil 2. Deci dacă vrei povestea lui Jill...atunci urmezi: 1-3-5.

    �n Resident Evil 3, Brad Vickers moare iar Jill este salvată de Barry Burton (oricum aici e o adevărată poveste despre cine e acel pilot...totul depinde de ce decizii iei �n joc).

    C�t despre acel cut scene din Resident Evil 5...n-are legătură cu Resident Evil 1 (probabil că asta se �nțelege dar chiar nu are...). �ncă din Resident Evil 4 povestea jocului a scăpat de sub control și no...au fost folosite artificii pentru a readuce acel ceva back seriei.

    Și nu Jill dispare misterios și reapare...că Ada . Acolo e misterul și confuzia...

    ...�n Resident Evil 2 (Leon) Ada moare, cum reapare ea �n Resident Evil 4? haha...
    Resident Evil 1 ai de ales intre Chriss Redfield si Jill Valentine (am tinut sa mentionez asta XD)
    Defapt mai in detaliu actiunea in Resident Evil 3 incepe inainte de Resident Evil 2 dar se termina dupa Resident Evil 2.

    Ei ei cred ca am terminat cu ronan jocu asta de mai mult de 20 de ori mai tin minte cand ne luam la intrecere care il termina mai rpd sau care are rankul mai mare pana la urma egalitate (cu exceptia mercenary unde ma facea Ronan era mai bun )

  17. #17 SP
    Junior Member cuicnoh's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Ai jucat Resident Evil 1? Sau te-ai luat după acel cut scene din Resident Evil 5? (care n-are treabă cu jocul).

    �n Resident Evil 1 Jill scapă cu elicopterul echipei Alpha pilotat de Brad Vickers. �n funcție de ce decizii iei �n joc, apar �n ending și celelalte personaje (Chris, Barry și/sau Rebecca).

    Resident Evil 3 se desfășoară �n același timp cu Resident Evil 2. Deci dacă vrei povestea lui Jill...atunci urmezi: 1-3-5.

    �n Resident Evil 3, Brad Vickers moare iar Jill este salvată de Barry Burton (oricum aici e o adevărată poveste despre cine e acel pilot...totul depinde de ce decizii iei �n joc).

    C�t despre acel cut scene din Resident Evil 5...n-are legătură cu Resident Evil 1 (probabil că asta se �nțelege dar chiar nu are...). �ncă din Resident Evil 4 povestea jocului a scăpat de sub control și no...au fost folosite artificii pentru a readuce acel ceva back seriei.

    Și nu Jill dispare misterios și reapare...că Ada . Acolo e misterul și confuzia...

    ...�n Resident Evil 2 (Leon) Ada moare, cum reapare ea �n Resident Evil 4? haha...
    joaca umbrela cronicles

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    L-am jucat - mai am de jucat Resident Evil: Darkside Chronicles

  19. #19 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Ai jucat Resident Evil 1? Sau te-ai luat după acel cut scene din Resident Evil 5? (care n-are treabă cu jocul).

    �n Resident Evil 1 Jill scapă cu elicopterul echipei Alpha pilotat de Brad Vickers. �n funcție de ce decizii iei �n joc, apar �n ending și celelalte personaje (Chris, Barry și/sau Rebecca).

    Resident Evil 3 se desfășoară �n același timp cu Resident Evil 2. Deci dacă vrei povestea lui Jill...atunci urmezi: 1-3-5.

    �n Resident Evil 3, Brad Vickers moare iar Jill este salvată de Barry Burton (oricum aici e o adevărată poveste despre cine e acel pilot...totul depinde de ce decizii iei �n joc).

    C�t despre acel cut scene din Resident Evil 5...n-are legătură cu Resident Evil 1 (probabil că asta se �nțelege dar chiar nu are...). �ncă din Resident Evil 4 povestea jocului a scăpat de sub control și no...au fost folosite artificii pentru a readuce acel ceva back seriei.

    Și nu Jill dispare misterios și reapare...că Ada . Acolo e misterul și confuzia...

    ...�n Resident Evil 2 (Leon) Ada moare, cum reapare ea �n Resident Evil 4? haha...
    Desi este un subiect vechi vreau sa lamuresc cate ceva (avand in vedere ca nu a fost lamurit si la vremea respectiva nu am putut din probleme tehnice, adica nu am jucat RE5 si nu am vizionat un anume film pe care am sa-l mentionez imediat), timeline-ul cutscene-ului acela este dupa Resident Evil Degeneration pentru ca:




    PS: vad ca nimeni nu mentioneaza de RE Code Veronica ultima adevarata capodopera din seria RE .

    PS2: o sa trebuiasca si eu sa joc RE Darkside Chronicles dar trebuie sa admit motivul principal pentru care vreau sa-l joc este ca arata bestial Claire in el .
    Attached Images Attached Images es0004r_bmp_jpgcopy.jpg 50000_orig.jpg

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by X20A_Strike View Post
    PS: vad ca nimeni nu mentioneaza de RE Code Veronica ultima adevarata capodopera din seria RE .

    ...păi dacă n-are valva din 2 lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. BioHazard (Resident Evil) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 23-02-2014, 03:25
  2. Replies: 0 Last Post: 10-08-2012, 02:30
  3. Replies: 0 Last Post: 16-03-2012, 11:40
  4. Resident Evil 5: Desperate Escape Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 06-03-2010, 10:23
  5. Resident Evil 2/Biohazard 2 By RonanN1 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 7 Last Post: 04-08-2009, 15:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts