Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 86

Thread: Poate stiti voi

  1. #61 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...da. Mortal Arms și pe cover era Jean-Claude Van Damme cu o mitralieră �n m�nă

  2. #62 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Sal mi-am adus aminte recent de un joc de ness da nu stiu cum se cheama asa ca o sa incep sa il descriu:
    La inceput venea un avion sau elicopter si sareai cu parasuta, cand ajungeai jos aveai doar un cutit si pe parcursul
    stageului mai gaseai pistol, agheu, grenazi, etc. si imi aduc aminte bine ca cand venea soldatii ultimu dintre ei era un (karatist)
    asai ziceam deoarece sarea in unghiu mortii si te merlea trebuia sa sari si tu sai dai cu cutitu, il tiin minte pe asta ca ma facea de fiecare data cand venea, doar la primu stageu nu trebuia sa sari.Mai tin minte ca la nu stiu ce stageu bosu erau niste caini si mai venea si un karatist dupa fiecare wave...Doar atat imi amintesc aaaa si sa nu uit caracteru era imbracat in politist sau ceva de genu si mergea si in 2.Poate cineva sa-mi spuna cum se numeste jocu?
    Multumesc.

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    poate ar fi cazu sa mai lasi jocurile si sa te apuci de scoala...

  4. #64 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Maestre daca ma poti ajuta in legatura cu ceam zis mai sus ajutama dar nu te baga in seama aiure.(sunt in vacanta)

    ---------- Post added 24-12-2009 at 05:34 PM ----------

    scuzati greselile gramaticale(graba strica treaba)

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite cum ar fi trebuit sa "sune" ce ai zis tu mai sus:

    " Salut. Mi-am adus aminte recent, de un joc de ness, dar nu stiu cum se cheama. Asa ca o sa incep sa il descriu:
    La inceput venea un avion sau elicopter si sareai cu parasuta. Cand ajungeai jos aveai doar un cutit si pe parcursul stagiului mai gaseai: pistol, agheu (desi cuvantul asta are alt inteles, google it), grenade, etc si imi aduc aminte bine ca, cand veneau soldatii, ultimu dintre ei era un (karatist)(poate vroiai sa pui "ghilimele" nu paranteze), asa-i ziceam, deoarece sarea in unghiu mortii si te mierlea; trebuia sa sari si tu sa-i dai cu cutitu. Il tin minte pe asta, pentru ca ma facea de fiecare data cand venea, doar la primu stagiu nu trebuia sa sari. Mai tin minte ca, la nu stiu ce stagiu, boss-ul (boss-ii) era (u) niste caini si mai venea si un karatist dupa fiecare wave...Doar atat imi amintesc. Aaaa si sa nu uit. Caracteru era imbracat in politist sau ceva de genu si mergea si in 2. Poate cineva sa-mi spuna cum se numeste jocu?
    Multumesc. "

    si:

    " Maestre, daca ma poti ajuta in legatura cu ce-am zis mai sus, ajuta-ma, dar nu te baga in seama aiurea! (sunt in vacanta) "

  6. #66 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Si totusi stii cum se numeste jocu?

  7. #67 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    L-am gasit ms de help i-am facut si capatu.

  8. #68 SP
    Junior Member mikkai's Avatar
    Quote Originally Posted by xargon View Post
    Caut numele unui joc vechi ce l-am jucat pe arcade la sfarsitul anilor '90. Era gen commando, armata, tancuri, elicoptere si te miscai pe ecran gen final fight. Primul boss era daca nu ma insel un elicopter. Din ce mai imi aduc aminte jocul avea grafica extraordinara pt. vremea aia si nu era joc de duzina, posibil capcom, konami sau neo-geo.
    cumva asta? Se numeste Super C, de fapt tot Contra e. E facut de Konami

  9. #69 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Re2all pentru toti fanii goal 3 intrati aici hi5 - Kunio Nekkeatsu sa vedeti si celelalte jocuri de la techno japan corp.

    Vreau sa formez o comunitate de gameri ca sa ne jucam intre noi. Intrati acolo si o sa vedeti ce va trebuie ca sa jucati in retea goal3.

  10. #70 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by sniper007_wolf View Post
    Re2all pentru toti fanii goal 3 intrati aici hi5 - Kunio Nekkeatsu sa vedeti si celelalte jocuri de la techno japan corp.

    Vreau sa formez o comunitate de gameri ca sa ne jucam intre noi. Intrati acolo si o sa vedeti ce va trebuie ca sa jucati in retea goal3.
    eu stiam un joc exact la fel ,doar ca lua mingea foc
    iar pe langa asta , hockei tot cu tipii astia ,doar ca fiecare echipa avea o miscare mai speciala (una cu un ursulet etc)
    any ideas ?

  11. #71 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    eu stiam un joc exact la fel ,doar ca lua mingea foc
    iar pe langa asta , hockei tot cu tipii astia ,doar ca fiecare echipa avea o miscare mai speciala (una cu un ursulet etc)
    any ideas ?



    Am toate jocurile astea numai ca nu leam pus pe profil.
    Baga id meu daca vrei sa mai facem un joc din cand in cand:fodbal, hochei, etc.

  12. #72 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Poate ma ajuta cineva. Mi-am pierdut memoria. O declar nula.

    Ma jucam prin primul an de liceu in Bucuresti, langa statia de metrou Eroilor la o sala cu "jocuri mecanice". Personajul gen Conan, numai muschi. In prima faza aveai o sabie, apoi o gheara, urma sabie si scut .... etc. Nu mai stiu daca asta era ordinea. La sfarsitul fiecarui nivel avei boss ca in majoritatea jocurilor. Poate mai tine cineva minte.
    Am jucat si eu acolo fte mult timp, chiuleam de la scola si stateam acolo toata ziua, eu jucam mai mult SuperMarioBros 3 pe arcadeul ala cu joace de NES de era 5 minute fisa iar jocul pe care il cauti se numeste Rastan, e si pe MASTERSYSTEM

  13. #73 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mor! Am un lapsus!

    Din ce joc e piesa asta?

    YouTube - I Dream In Retro

    ...era ceva bonus stage (nu e din jocul arătat �n clip).

    Mi-am amintit! E din Chip and Dale Overworld Map

  14. #74 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Era un shmup care se gasea pe casetele galbene la noi. Cu o nava care zbura deasupra unui oras futurist, tin minte ca era vertical nu orizontal. Are cineva idee la ce ma refer ?

  15. #75 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Uzi ai definit genul shmup vertical ... toate zboara peste orase futuriste.

    Cel mai bine ar fi sa cauti pe mobygames dupa urmatoarele -> NES / Shooter - o sa gasesti cam 140 - 150 jocuri insa unele sunt destul de clare (gen Megaman etc si le vei exclude repede)

    http://www.mobygames.com/browse/games/nes/shooter/

  16. #76 SP
    Senior Member tray's Avatar
    ZOMG ZUFALL! #12
    de unde este melodia asta?

  17. #77 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    ZOMG ZUFALL! #12
    de unde este melodia asta?
    Beverly hills cop!
    \m/ yeah!

  18. #78 SP
    Junior Member uzzy_ptm's Avatar
    Salut, jocurile cu oamenii mici le jucam pe terminator erau cele de mai sus goal 3 , cel cu batai nu ii retin numele stiu ca il numeam judocanii mai era unul hokey tot cu acesti pitici era si baschet cu 3 cosuri tot cu ei... Va rog mult de unde pot face rost dinou de aceste jocuri. Ele sunt si pe pc sau doar pe dischete ? MULTUMESC

  19. #79 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by uzzy_ptm View Post
    Salut, jocurile cu oamenii mici le jucam pe terminator erau cele de mai sus goal 3 , cel cu batai nu ii retin numele stiu ca il numeam judocanii mai era unul hokey tot cu acesti pitici era si baschet cu 3 cosuri tot cu ei... Va rog mult de unde pot face rost dinou de aceste jocuri. Ele sunt si pe pc sau doar pe dischete ? MULTUMESC
    Te referi la seria de jocuri Nekketsu

    Aici le găsești pe toate:

  20. #80 SP
    Junior Member sebah_fit's Avatar
    cele mai tari erau jocurile cu piticitrebuie sa mai caut casetele poate le mai gasesc .deci fara cuvinte ,meserie jocurile

    ---------- Post added 29-03-2012 at 07:33 AM ----------


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Ce jocuri cu offline multiplayer stiti ?! By lionx1987 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 20-06-2011, 15:38
  2. Eu sunt un Alien, Voi ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 38 Last Post: 14-05-2011, 23:58
  3. Avantaj si pt voi si pt mine! By Marock1990 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 09-02-2011, 10:07
  4. Ce stiti de zavvi By d3vildan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 10-08-2010, 17:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts