Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 86

Thread: Poate stiti voi

  1. #1 SP
    Junior Member cristi_mic's Avatar

    Question Poate stiti voi

    Salut , vreu sa va intreb ceva.
    Aveam pe joc pe televizor o "caseta" cu un joc de tip street figher , dar nu era chiar street fighter.
    Caracterele erau niste oameni mai mici , lupta se dadea 2 vs 2 (din care jucatorul controla doar un caracter) , iar arena (spatiul de lupta) era 3D (camera era mai sus pozitionata).
    Eu ii ziceam ceva de genul street fighter cu pitici .
    Poate ca unii dintre voi l-ati jucat.

    Aveti idee care este numele real al jocului?

  2. #2 SP
    Member I-Ray's Avatar
    nu

  3. #3 SP
    Junior Member cristi_mic's Avatar
    Mai aduc cateva detalii , jocul exista sigur si pe NES (jocul pe TV este copie dupa NES) , iar parca in ultimul nivel te bateai cu 2 inamici intr-o gradina care aveau masti pe fata.Dupa ce ii bateai isi dadeau jos mastile si vorbeau.
    Seamana bine cu River City Ransom dar nu pare sa fie ce ma intereseaza pe mine deoarece lupta era in arena.

    EDIT : yey , l-am gasit!


  4. #4 SP
    Member zaice's Avatar
    Ce interesant!Seamana exact ca si cu omuletii care erau la jocul de football de pe nintendo .Nice one.

  5. #5 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    sunt chiar aceiasi omuleti. Si jocul ala tot cu "Nekketsu" se numeste, chiar daca lumea-i zicea Goal 3.

  6. #6 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    da da da
    goal 3 si mai era si unu cu hokey altu cu tennis si parca mai erau cateva
    vai cat de tari erau


  7. #7 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    da da da
    goal 3 si mai era si unu cu hokey altu cu tennis si parca mai erau cateva
    vai cat de tari erau

    ce amintiri provoci cu poza asta

  8. #8 SP
    Member dogdan's Avatar
    ce mai jucam joacele astea ) era parca unul cu inot in care ii deadeai inecul celuilalt jucator

  9. #9 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar

    Cine ma poate ajuta si pe mine?

    Am jucat si eu jocurile astea si ce poti sa zici sunt foarte misto.Am jucat Goal 3, ala cu hochei si acuma am caseta iam facut capatu de multe ori...mai era un joc cu curse cu opstacole 100 m garduri gen si la sf. cei mai buni se bateau in arena am mai jucat alt joc tot asa cu bataie pe strada gen dublu dragon dar mai misto am avut caseta dar din pacate am pierduto ala cu batai in arena nul stiu dar e misto tot omuletii aia sunt ce vreiam sa va intreb UNDE GASESC SI EU JOCURILE ASTEA ACUMA daca stiti cumva vreun emulator sa un torent de unde sa dowlodeaz si eu zicetimi si mie cas disperat dupa ele de o viata le caut ajutatima pls

  10. #10 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    1. nu discutam despre torrenti ...
    2. atentie la gramatica - e vorba de respect vis-a-vis de partenerii de discutie, cand folosesti un limbaj nearticulat si plin de greseli denota lipsa de respect
    3. jocurile pe care le-ai jucat pe consola terminator sunt la origine jocuri de NES - un ghid foarte bun cu jocuri de nes gasesti la adresa de mai jos

    NESguide.com - 8-bit Video Archive and Reference Guide

    PS: bine ai venit pe acest forum si ai si tu grija la felul in care scrii - Multumesc.

  11. #11 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    ms de ajutor si scz daca am gresit cu ceva din pacate, nam gasit ce caut eu...cine stie exact unde pot sa gaesc si eu jocurile astea?


    PS:Nu vreau NES eu doar caut jocurile de la Japan Corporation(stiu ca au la baza NES dar nu asta caut) macar Goal 3 sa gasesc ajutatima pls

    Am gasit jocul in sfarsit daca vreti jocu(Goal 3) bagati id sniper007_wolf. Daca gasiti careva si celelalte jocuri de la techno japan corp. bagati id zi zicetimi si mie va rog frumos

  12. #12 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Sal am gasit toata joacele pe care le caut daca le vreti contactatima la sniper007_wolf

  13. #13 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Caut numele unui joc vechi ce l-am jucat pe arcade la sfarsitul anilor '90. Era gen commando, armata, tancuri, elicoptere si te miscai pe ecran gen final fight. Primul boss era daca nu ma insel un elicopter. Din ce mai imi aduc aminte jocul avea grafica extraordinara pt. vremea aia si nu era joc de duzina, posibil capcom, konami sau neo-geo.

  14. #14 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Controlai cumva o masina?(jeep)Trebuia sa salvezi prizoneri din case si daca masina ta era distrusa prizonerii ii pirrdeai si trebuia sai
    ei din nou.Nu stiu sigur daca asta e jocul pe care il cauti da lam jucat si eu si sa nu uit mai era tot asa un joc care controlai un jeep sau un elicopter mergea si in 2, dami mai multe detalii sa-mi dau si eu seama exact ce cauti si poate pot sa te ajut.

  15. #15 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    A trecut mai bine de 10 ani de atunci, din amintite cred ca aveai arme gen bazooka, rocket laucher, machine gun. Controlai la un moment dat in ultimul nivel un tanc.

    De chestia cu prinzonierii nu imi aduc aminte, posibil sa nu ne referim la acelasi joc.
    Unde pot gasi mai multe informatii despre toate realease-urile arcade in categori pe an, genul jocului, screenshots si chestii de genul?
    Sper sa nu fie greu de gasit, deasemenea orice sugestie e binevenita.

  16. #16 SP
    Member monstrul's Avatar
    Singurul joc care imi vine in minte e Mercs.La unul din nivele controlezi si un tanc


  17. #17 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Foarte, foarte asemanator, jocul care il caut nu avea vertical-like screen. Deasemenea tancul nu il controlai pe verticala (ca si in filmulet) ci pe orizontala. Mi-am adus aminte ca printre ultimele nivele unde aparea si tancul era ceva gen jungla in flacari.
    Grafica si efecte mult mai bune decat MERCS, inclusiv coloana sonora si efectele de sunet erau top-noth. Foarte improbabil sa fie CPS1 ca si Mercs...
    BTW ce platforma hardware inafara de CPS2 si NEOGEO se mai gasea pe vremea aceea, mi sa nu fie cine stie ce Hardware-based game...grafica batea cam toate jocurile de genul asta chiar si cele CPS2.

  18. #18 SP
    Junior Member Shearer's Avatar
    poate Metal Slug?

  19. #19 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Atentie discutiile despre WAREZ sunt interzise (fara discutii despre ISO si alte tipuri de piraterii)

    Multumesc.

    later edit: ... si fara discutii offtopic.

  20. #20 SP
    Junior Member sniper007_wolf's Avatar
    Am jucat mai demult un joc de play station 1 nu stiu cum se numea dar este foarte tare eu ii ziceam(razboiul fiarelor), va povestesc
    filmuletul de la inceput poate va dati seama ce joc este si apoi va zic cateva caractere. La inceput se prabuseste o nava extraterestra pe o planeta si din ia ies robotii care distrug tot ce intalnesc in cale, apoi arata celelalte caractere cum se pregatesc de invazie si anumerana, Angel, Magnus, Tesla, Magalin(astea mi le mai amintesc). Grafica era ff buna, camera era de undeva de sus si daca caracterele luptau aprope se apropia daca, erau la distanta mare unu de celalalt se mare ca sa cuprind am2 caracterele si se vedea toata arena. Ma intai alegeai caracterul si apoi arena. Stie careva cum se cheama?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce jocuri cu offline multiplayer stiti ?! By lionx1987 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 20-06-2011, 15:38
  2. Eu sunt un Alien, Voi ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 38 Last Post: 14-05-2011, 23:58
  3. Avantaj si pt voi si pt mine! By Marock1990 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 09-02-2011, 10:07
  4. Ce stiti de zavvi By d3vildan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 10-08-2010, 17:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts