Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Retro Soundtracks

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Thumbs up Retro Soundtracks

    Toată lumea știe că muzica a jucat un rol important in EPOCA DE AUR a jocurilor video.

    De multe ori preferam să ascult muzica dintr-un nivel decat să ascult ce era la tv. Găseam un loc bun, unde nu mă putea atinge nimeni (sau mă asiguram c-am curățat ecranul de inamici), și lăsam să meargă piesa...la INFINIT!

    Gata cu vorbăraia! -deși...mi-ar face o deosebită placere să vorbesc despre asta non stop :spermatozoid:

    Am deschis acest topic, in primul rand pentru că lipsea asa ceva de pe aria Console Retro, și in al 2-lea rand pentru a posta (și eventual purta mici discuții pe baza pieselor) cat mai multe piese ce ne-au incantat și care ne-au ținut de urat, ani la rand

    Nu este o regulă pentru postarea clipurilor. Dpar să fie din jocuri retro. Că-s cele originale, că-s remixate, că-s interpretate la pian, chitară sau alt instrument muzical...nu conetază! Dacă sună bine și nu-s făcute ma mișto aici e de ele!

    Iar dacă cineva vrea să le aibă in format .mp3 (să-și facă o colecție personală, etc.) poate să folosească site-ul Convert Youtube to MP3 & Download Youtube Videos - Free Downloader. E super util (eu il folosesc MEREU) și super rapid. Nu 5763485743 de programe instalate care dau erori sau nu scot calitate bună.

    -

    �ncep eu cu piesele din jocul (unul din jocurile mele preferate) Kick Master. Sunt remix-uri. Deci ceva mai tare...NU EXISTĂ!

    Vă rog să le ascultați pentru că nu durează mult =^_☆=


    alexcze -NOTA ZC! =^_☆=
    Attached Images Attached Images retro-cassette.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Shearer's Avatar
    Yo am 3 sferturi din muzica de pe mobil numai de la jocuri.
    Una din jocurile mele preferate cu una din soundtrackurile mele preferate. Gun Frontier.





  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    waaaaaa!

    http://www.youtube.com/watch?v=j5fREau***M

    -al 2-lea link e cenzurat de forum. �n locul steluțelor scrieți k k t (legat).



    ---------- Post added 24-01-2011 at 01:50 PM ----------





    ---------- Post added 24-01-2011 at 03:28 PM ----------

    Recomand canalul:

  4. #4 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Exact soundtrackurile jocurilor vechi - retro au fost EXCELENTE ! Sau poate au un fel de efect de nostalgie si retraim tineretea-copilaria noastra ?? M-am mai gandit la acest lucru si cred ca e 50%/50% deoarece si acum am emulatoare pe PC de NES-SEGA-SNES-NEOGEO-CPS1,2,3 si si acum au melodiile dementiale.

    Un joc care l-am indragit care il jucam pe PC meu vechi 486 (desi nu stiam ca fusese pe SNES);
    LOST VIKINGS

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Uite unu megatare


  6. #6 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Wild Arms 1 este de PS1 (sau PSx) ???

    Just Another day by LOST VIKINGS



    Stiam ca fost de SNES , SEGA Genesis , GameBoy Advance dar nu stiam ca a fost si pe AMIGA !

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Wild Arms a fost pe playstation (si PS one) care in "slang" ul de internet s-a numit PSX - insa cei de la SONY au zis hai sa o facem lata si au scos o consola cu numele asta (de fapt un PS2 cu functii de DVR)

    Pentru cei care vor sa asculte un soundtrack fantastic - le recomand seria Y's

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    mor!

  9. #9 SP
    Senior Member tray's Avatar


  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

















  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #12 SP
    Senior Member Danny's Avatar



  13. #13 SP
    Member carcru's Avatar


    Memories.

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar









  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar






    O colecție impresionantă!

  16. #16 SP
    Member carcru's Avatar




    Puteţi vizita channelul pt toate soundtrack-urile. Nu am stat să le postez pt că sunt foarte multe dar toate sunt superbe !

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar











  18. #18 SP
    Junior Member HIMMNOZZ's Avatar
    Guys you've gotta listen to this.NU UITATI de prietenul nostru KONAMI.Aseara imi aduceam aminte de cand eram copil,the golden age of NES (NINTENDO ENTERTAINMENT SYSTEM)
    I hope you enjoy as much as i do>




    Attached Images Attached Images 1301380504-screenshot.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Greatest song ever


  20. #20 SP
    Senior Member iPaul's Avatar








Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Retro Playthroughs By RonanN1 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 98 Last Post: 27-12-2015, 01:19
  2. Best Video Games Soundtracks By RACHyyy in forum Console Club
    Replies: 16 Last Post: 23-09-2011, 13:42
  3. Retro Guides By RonanN1 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 0 Last Post: 29-08-2010, 11:57
  4. Game Soundtracks By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 05-03-2010, 21:12
  5. Jocuri retro By galapagos in forum Offtopic
    Replies: 20 Last Post: 15-12-2009, 22:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts