Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 40

Thread: Speed Runs

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Exclamation Speed Runs

    M-am gandit să fac un topic in care să postăm cele mai frumoase speed run-uri la jocurile din epoca de aur:

    Speedrun - Wikipedia, the free encyclopedia (pentru cei mai noi)

    Incep eu. Dacă nu mai postează nimeni nu-i problemă că postez eu pe parcurs.

    Ninja Gaiden III: The Ancient Ship of Doom
    @NES



    Attached Images Attached Images speed_run.jpg

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cele mai cool pot fi gasite aici

    Speed Demos Archive

    Sunt unele (la metroid fusion / zero mission de GBA) extraordinare ...

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da, de acolo sunt luate majoritatea jocurilor din clipuri

    Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time@SNES









  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Kick Master@NES



  5. #5 SP
    Member collector's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    M-am g�ndit să fac un topic �n care să postăm cele mai frumoase speed run-uri la jocurile din epoca de aur:

    Speedrun - Wikipedia, the free encyclopedia (pentru cei mai noi)

    �ncep eu. Dacă nu mai postează nimeni nu-i problemă că postez eu pe parcurs.

    Ninja Gaiden III: The Ancient Ship of Doom
    @NES

    YouTube - Ninja Gaiden 3 on NES Speed Run (1/2)

    YouTube - Ninja Gaiden 3 on NES Speed Run (2/2)
    doamne ce ma mai jucam asta cand eram mic !!! nici nu stiam ca e ninja gaiden !SUPER

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...eu am prins și versiunea japoneză Ninja Ryukenden.

    ---------- Post added at 10:34 PM ---------- Previous post was at 10:27 PM ----------

    Ninja Gaiden I@NES

    [video=youtube;tjkoEtyTf1c]http://www.youtube.com/watch?v=anZtzPq4Gok"]YouTube - Ninja Gaiden NES speed run 13:48:29 (Part 1)[/url][url="http://www.youtube.com/watch?v=tjkoEtyTf1c[/video]

    Și acum țin minte cum l-am terminat �n seara de revelion...1993-1994 . Defapt toate jocurile postate �n acest topic le-am terminat (mai puțin performanța de SpeedRun).

    Ninja Gaiden II: The Dark Sword of Chaos@NES



  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Double Dragon 3: The Rosetta Stone (ダブルドラゴン3 ザ・ロゼッタ・ストーン)@NES





  8. #8 SP
    Member collector's Avatar
    double dragon inca mai tin minte toate nivelurile , ma chinuiam cu un prieten sa-l terminam

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar

    Solstice NES in 05:51


    Mie mi-a luat cam 2 luni sa-l termin, dar am o scuza... Aveam 9 ani
    Attached Images Attached Images 01.solstice-front.jpg 02.solstice-back.jpg 03.solstice-case.jpg 04.solstice-inside.jpg

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Bionic Commando@NES








  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar








    ...memoriesssss!

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Super Contra@NES





    ...memoriesssss!

    ---------- Post added at 01:48 AM ---------- Previous post was at 01:39 AM ----------

    Contra@NES




  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Batman@NES







    ...memories!!!!

  15. #15 SP
    Member cyrax's Avatar
    RESPECT pt cei care apreciaza aceste jocuri. Cel mai mare regret al meu in calitate de gamer este acela ca eram prea mic ( 6 ani in '95 ) deci lipsa de skill pt a termina aceste jocuri superbe. De ex la Batman NES ( jocul meu preferat pe NES cu cel mai tare soundtrack posibil - cand aud melodia din prima plansa ma iau fiorii ; probabil cel mai bun joc batman ) nu puteam sa trec de plansa a 2 a. Si multe alte jocuri superbe din salile de arcade la care nu aveam talentul si skill-ul necesar de a le duce la capat plus ca eram prea mic sa am destui bani de buzunar pt a juca mai multe credite ... tin minte ca ma duceam cu cateva fise de 100 de lei , bagam o fisa la un aparat , intr-un minut FINISHED . Fan MK de la 6 ani , ma uitam la cei mari cum joaca MK 1 mi se umplea inima de fericire cand vedeam cum cade cate unu in spikes si tone de sange sareau ... memories !!! De 2 ani am descoperit emulatoarele de arcade nes snes si alte console...trebuie sa recuperez

    Voi posta si eu jocurile care si acum imi umplu inima de de fericire cand le joc

    Inbtrebare : pot pune si jocuri arcade sau e obligatoriu doar NES , SNES si alte console ?

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Inbtrebare : pot pune si jocuri arcade sau e obligatoriu doar NES , SNES si alte console ?
    ...nu contează platforma/jocul, doar să fie din epoca de aur

  17. #17 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Doamne,ce vremuri,inca mai am caseta cu Contra.

  18. #18 SP
    Member Catallin's Avatar
    O sa incerc si eu un deathless la Air Buster. Imi placea jocul asta super mult cand eram mai mic, sa vad daca mai am aceeasi dexteritate


  19. #19 SP
    Member cyrax's Avatar
    The King Of Dragons - Arcade 1991















    Nu prea ai cum sa faci speed run la jocul asta deoarece trebuie sa-ti elimini toti adversarii ca sa avansezi dar am tinut neparat sa postez video-urile cu acest joc superb realizat de cei de la Capcom. Sper ca nu are nimic

  20. #20 SP
    Member cyrax's Avatar
    Revin cu un alt joc superb , un 2d platformer care mi-a marcat cariera de gamer. Si acum il joc des pe M.A.M.E. I am the supreme TOKI player . Se poate juca si in doi gen mario.

    TOKI - ARCADE 1989 ( Varianta japoneza ; Juju Densetsu )





Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 19-12-2012, 12:59
  2. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  3. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 20:11
  4. Speed Art By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 1 Last Post: 06-03-2010, 17:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts