Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 70

Thread: I <3 Game Boy

  1. #1 SP
    Senior Member Madk91's Avatar

    Lightbulb I <3 Game Boy

    Am deschis acest thread pentru a comemora una din cele mai indragite serii de console.
    Si de a afla ce alti posesori de Gameboy mai sunt pe forum.

    Gameboy color a fost primul meu pas in lumea consolelor.
    Imi aduc aminte si acum cum am deschis coletul la posta.M-am simtit ca un parinte ce isi tine copilul in brate.In aceea zi am mers inspre casa cu un zambet imens pe fatza.Pana si mama s-a mirat "de unde atata bucurie?".
    Apoi a urmat gameboy advance , a doua dragoste!
    In momentul de fatza detin Un gameboy Poket , un gameboy color , 2X gameboy advance , gameboy Adv. SP, 2 link cable-uri ...si o droaie de pokemoane.

    Sper ca nu deranjez pe nimeni cu postul meu.

    Well, I <3 Gameboy!What about you?
    Attached Images Attached Images gameboy.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member DANI2000's Avatar
    salut nai o lupa si lampa de gamboy color sa pot juca pe intuneric si jocri cu mario? lasami mail daca primesti mesajul meu caprariudani sau pe mess cu yahoo.com la urma mail salll

  3. #3 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    uhm...cred ca nu ai inteles rolul acestui topic.
    Nu este un topic pentru vanzari/schimburi/cumparari!

  4. #4 SP
    Member Leni's Avatar
    si eu am inceput cu un gameboy...Brick-ul clasic l-a adus taica-meu din germania prin `92 cu tetris, a boy and his blob si mario&yoshi ....apoi a primit frate-meu un SNES cu Street Fighter 2 si Zelda...and the rest is history.....
    in prezent detin un Gameboy Pocket primit cadou(luat din cluj,nou) prin 2000, si apoi am primit cadou Pokemon Red de la o matusa din Germania......mai detin si un GBA luat de pe forum in primavara 2007 cu multe jocuri cumparate de-a lungul anilor.....intre timp am evoluat la DS lite, dar inca joc Street Fighter 2 Turbo Revival foarte des....si la fel de des si Zelda: Minish Cap si Super Mario Bros 3

    PS. de fapt asa mi-a revenit interesul ptr console....m-am plictisit de Pokemon pe GB pocket, si am vrut un Zelda, Mario Land si DK Land......si am cautat pe google si am dat de forum(de celalalt, prima data)...si am inceput sa cumpar....apoi am vrut mai mult(GBA) si tot asa...iar in 2007 am achizitionat Wii-ul dupa un an de munca si adunat bani

  5. #5 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Eu am vazut ca avea un coleg de clasa un Gameboy advance SP si am vrut si eu...ai mei mi-au spus ca pot sa imi iau ori GBA ori PSP...am ales PSP-ul dar mi-am rascumparat greseala acum cand am achizitionat un Ds care merge struna(cu transformator imprumutat pana imi vine al meu).

    Acum urmeaza sa cumpar 4 Swords de GBA si un GB pt tetris.

  6. #6 SP
    Member DraZziW's Avatar
    Si eu ma jucam Pokemon ca nebunu prin 2001

  7. #7 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Hai mai..numai atatia detinatori de gameboy avem prin zona ?

  8. #8 SP
    Member psycho-07's Avatar
    nu va suparati dar pt ce e piesa aia semireglabila din spatele acumulatorului imi dai si mie un pm daca stiti

  9. #9 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    La ce te referi?
    Ce acumulator?...dai si tu detalii.

  10. #10 SP
    Member psycho-07's Avatar
    am un game boy advance SP , cand dai acumulatoru jos este un surubel ce se invarte daca invarti cu surubelnita pt ce e ala?, si mai am o intrebare pot sa joc pe game boy daca bag incarcatoru in joc merge fara acumulator

  11. #11 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Pai...am deschis si eu de curiozitate capacelul...si nici eu nu stiu pentru ce e chestia aia acolo...
    Vorba motto-ului de la NES "Now you're playing with power!"...mai bine lasa-l asa...ca apoi "Now you're messing with power!" si nu se stie ce se intampla...documenteaza-te nitel pe net. tre' sa gasesti
    Cat despre joaca pe gameboy cu el in priza si fara acumulator... trebuie sa mearga...e conectat la o sursa de curent..
    Spor la jucat.


    PS : Tocmai am adaugat la colectia de jocuri de GBA - Pokemon Emerald , Castlevania Aria of Sorrow

  12. #12 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    Game Boy Classic este prima mea consola cumparata cu proprii bani, loata din targ vai mama ei fara capacul de la baterii si cu 3 jocuri Super Mario Land, Tetris si Turtles Ninja Fall Of The Foot Clan, asta a fost acum aproape 2 decenii si inca mai am Game Boy Classic si peste 100 de jocuri pe care inca le joc cu placere si nostalgie desi nu pe Classic ca nu mai ma tin ochii ca in tinerete consola devenind bibelou o mai aprind din cand in cand din nostalgie dar in rest ma joc pe un GBA SP Brighter Light
    Attached Images Attached Images gball.jpg

  13. #13 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Gameboy (sau mai bine zis SERIA gameboy) este seria mea preferata de console -
    Iubesc pur si simplu jucaria - chiar daca grafica nu este cea mai stralucita mereu m-a impresionat felul cum Nintendo a reusit sa aduca pe Gameboy (clasic) o sumedenie de jocuri extraordinare - Megaman, Castlevania, Zelda, Final Fantasy, Donkey Kong Land etc.

    In caz ca nu ma credeti pe cuvant - o poza face mai mult decat 1000 cuvinte - (in exclusivitate pentru consolegames)

    Love GAMEBOY .. 4 ever
    Attached Images Attached Images dscf1300_.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Superbe colectii Raf & rodarkone
    Incerc sa adun niste bani sa iau un Gameboy Color editia speciala cu Pokemon. Si apoi o GameboyCamera.

  15. #15 SP
    Junior Member djtzami's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Gameboy (sau mai bine zis SERIA gameboy) este seria mea preferata de console -
    Iubesc pur si simplu jucaria - chiar daca grafica nu este cea mai stralucita mereu m-a impresionat felul cum Nintendo a reusit sa aduca pe Gameboy (clasic) o sumedenie de jocuri extraordinare - Megaman, Castlevania, Zelda, Final Fantasy, Donkey Kong Land etc.

    In caz ca nu ma credeti pe cuvant - o poza face mai mult decat 1000 cuvinte - (in exclusivitate pentru consolegames)

    Love GAMEBOY .. 4 ever
    Frate cate console si jocuri ai :X Felicitari

    Si eu sunt fan Game Boy, am un Game Boy Advance iar jocuri am Fifa 06, DBZ si Tetris

  16. #16 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    intrebare ....ce pokemon merg pe GB Pocket ...sau cn vinde jokuri ptr pocket

  17. #17 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pe gameboy pocket iti vor merge

    Pokemon Yellow (special Pikaciu)
    Pokemon RED
    Pokemon BLUE
    Pokemon GOLD
    Pokemon Pinball

  18. #18 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    ms rodarkone ..chiar nu stiam ......si sa stii ca imi place colectia ta de gameboy ce faci cu atatea console...

    ---------- Post added 16-12-2009 at 07:00 PM ----------

    dami id tau prin pm

  19. #19 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Pe gameboy pocket iti vor merge

    Pokemon Yellow (special Pikaciu)
    Pokemon RED
    Pokemon BLUE
    Pokemon GOLD
    Pokemon Pinball
    Si Pokemon Silver

  20. #20 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    da si silver ... am vrut sa-l scriu dar ma gandeam la versiunea crystal (nu stiu de ce aveam in minte imaginea cartrige ului de crystal)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Game Boy pocket By rero in forum Bazar Retro: Console & Accesorii
    Replies: 7 Last Post: 17-04-2020, 15:20
  2. Vand Game Boy Advance SP By rero in forum Bazar Retro: Console & Accesorii
    Replies: 6 Last Post: 16-04-2020, 23:46
  3. Cumpăr Game Boy Micro By zugu in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 20-03-2018, 18:24
  4. Cumpar Game boy micro By Hopesnatcher in forum Bazar Retro: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 21-12-2017, 12:20
  5. Replies: 6 Last Post: 25-02-2013, 00:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts