Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: PS2 Slim vs PS 2 phat

  1. #1 SP
    Junior Member huiduh's Avatar

    PS2 Slim vs PS 2 phat

    Vo rog ajutati-ma in a alege unul dintre cele 2 , cu argumente.

    Multumesc

  2. #2 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Depinde de modul in care vei dori sa folosesti consola. Pe o consola phat poti monta ulterior, dupa ce o modezi, un HDD pentru a micsora uzura blocului optic si a rula jocurile mai repede. Din celalalt punct de vedere, gandeste-te ca blocuri optice nu se mai gasesc pentru modelele phat decat la mana a doua, in care nu poti avea garantie. In cazul in care alegi o consola phat, e de preferat sa alegi un model mai nou de SCPH 50004, deoarece modelele anterioare nu citesc DVD DL (de 8 GB). Dupa parerea mea as alege un slim.

  3. #3 SP
    Member daredevil's Avatar
    Quote Originally Posted by razvan21ro View Post
    Depinde de modul in care vei dori sa folosesti consola. Pe o consola phat poti monta ulterior, dupa ce o modezi, un HDD pentru a micsora uzura blocului optic si a rula jocurile mai repede. Din celalalt punct de vedere, gandeste-te ca blocuri optice nu se mai gasesc pentru modelele phat decat la mana a doua, in care nu poti avea garantie. In cazul in care alegi o consola phat, e de preferat sa alegi un model mai nou de SCPH 50004, deoarece modelele anterioare nu citesc DVD DL (de 8 GB). Dupa parerea mea as alege un slim.
    Da,dar chestia e ca phat(Fat) nu prea se gaseste in magazine,decat second hand daca vrei phat,asa un slim poti sa-l cumperi dintr-un magazin,insa un phat....

  4. #4 SP
    Member klausn's Avatar
    Eu am phat,si sunt foarte multumim,cei drept,nu m-am mai jucat de mult pe ps2...daca vrei,til vand cu cea mai mare placere,este modat,ruleaza PERFECT ! si arata de nota 10,iti dau si card la el,tot ce trebuie.

  5. #5 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    fat pt ca ii poti monta hdd ,dar nu numai asta sunt multe alte argumente.singurul dezavantaj este ca trebuie sa-ti cumperi placa de retea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consola ps2 slim vs phat By huiduh in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 04-03-2011, 13:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts