Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: GBA sau Serioux Dingoo??? Grea alegere

  1. #1 SP
    Junior Member vladalexan's Avatar

    GBA sau Serioux Dingoo??? Grea alegere

    Ma atrag amandoua si nu ma pot hotara pe care sa o iau(nu am buget sa le iau pe amandoua)

  2. #2 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Nintendo DSLite
    Daca ai bani de Dingoo , mai bine pune mana si ia un DSlite...unu SH e in jur de 1.5 mil sau 3 milioane nou nout.
    Poti juca gba , si daca ai si un R4 atunci poti face mai multe decat Dingoo+Gba la un loc.

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai stai asa - un GBA costa maxim 50 ron iar un dingoo se apropie de 200 RON

    - eu cred ca ar trebui sa mergi pe dingoo - pentru ca (surprinzator) emuleaza GBA destul de bine (nu perfect - dar destul de bine) acesta consola este o dedicata aplicatiilor de tip homebrew (adica facute "acasa") si are destul de multe emulatoare incluse (in plus player video si player de mp3) poate rula o versiune speciala de linux
    - cel mai bun GBA pe care ti-l pot recomanda este GBA SP brighter screen version (este ultimul scos de catre Nintendo) si are ecranul similar cu GBA micro / DS lite (ca si luminozitate) mult imbunatatit fata de GBA SP normal. (acesta se poate identifica usor pe spate scrie modelul respectiv -> AGS-101) - acesta consola iti va permite sa te joci orice joc incepand cu GB si terminand cu GBA (incluzand GBC) deci probabil peste 3000 titluri.

  4. #4 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ma refeream la una second hand - eu 200 am dat pe o consola cu garantie.

  6. #6 SP
    Junior Member vladalexan's Avatar
    Nici nu se pune problema sa iau DS
    Dingoo emuleaza si console mai noi, cum ar fi Play Station?

  7. #7 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Dingo este o porcarie pe langa DS Lite, si sigur este mai scump ca acesta.

    Intre GBA SP si Dingo, recomand GBA SP. Cum un SP vei gasi undeva la 50 - 100 RON, iar Dingo sigur nu gasesti sub 150 ron, mai bine faci un efort si cumperi DS Lite. Il poti gasi in stare foarte buna chiar si la 150 RON.

    Inca ceva, nu poti compara direct Dingo cu GBA sau DS.

  8. #8 SP
    Member i.gamer's Avatar
    Eu am GBA SP dar iti recomand sa-ti iei totusi Dingo,pt ca pt GBA se gasesc jocuri,eu am numai jocuri la SH destul de uzate(unul deja nu mai merge ) .E greu sa faci rost de jocuri de GBA in Romania deci mai bine ia-ti Dingo.
    Cu un mic efort poate ai putea sa iei totusi un DS,eu mi-am luat DS-ul phat la 3 milioane 700 (lei vechi) cu 5 jocuri(3 de DS,2 de GBA) la SH si merge perfect!

  9. #9 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Un DS Lite in stare foarte buna se gaseste chiar mai ieftin decat un Dingo. DS phat este net inferior DS Lite, asa ca nu recomand. Pretul de 370 ron mi se pare exagerat, chiar daca are 5 jocuri incluse (bine, acum depinde si ce jocuri sunt).

  10. #10 SP
    Junior Member vladalexan's Avatar
    Prima oara cand mi-ati spus DS ma gandeam la asa ceva:

    Nintendo 3DS Cosmos Black pe site-ul: Consola Nintendo 3DS Cosmos Black NIN-3DS-3DSCOSBK
    Nu stiu daca are compatibilitate cu GBA

  11. #11 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    3DS-ul e 300$( > 1000 RON)
    Cauta Nintendo DSLite. ala are compatibilitate cu GBA

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Decizie grea pentru anul care vine By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 222 Last Post: 27-02-2014, 13:59
  2. Consola Dingoo By tibitm93 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 12-03-2012, 15:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts