Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Caut Zelda Ocarina of Time versiunea 1.1

  1. #1 SP
    Banned Crbl2001's Avatar

    Question Caut Zelda Ocarina of Time versiunea 1.1

    Salut, imi poate spune cineva de unde pot descarca versiunea 1.1 a jocului(in mod legal)?
    Am zis sa il "revizit" dar nu pot gasi versiunea necenzurata(cea cu muzica aceea cu incantatii, simbolurile Iraniene, sange, etc).
    Am gasit 1.0 dar e plina de glitch-uri si nah...
    Daca nu se mai poate gasi, voi cauta o copie fizica(damn, imi trebuie si consola pentru asta....)

    ---------- Post added 29-12-2019 at 18:21 ----------

    Nimeni nu a gasit versiunea?

  2. #2 SP
    Member Catallin's Avatar
    Salut. Cred ca faci o confuzie asupra versiunilor. Versiunea necenzurata este versiunea 1.0. Celelalte doua versiuni, 1.1 si 1.2 sunt cenzurate.

    Code:
    Legend of Zelda, The: Ocarina of Time
    
    original title: Zelda no Densetsu: Toki no Okarina
    
    Comparison:
    
     Censored Re-Release (Version 1.1 / 1.2)
    Region: Worldwide
    
     Uncensored First Edition (Verison 1.0)
    Region: Worldwide
    Pentru versiunea 1.2, google "retrostic".

    Bafta!

  3. #3 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Am gasit deja versiunea 1.0....vream 1.1 pt ca are mai putine glitch-uri si erori.Si nu e confuzie, sunt doua versiuni de 1.1.
    Prima versiune este 1.0 - originalul pe N64
    A doua este 1.1a - la fel ca 1.0 dar are mai putine erori si glitch-uri.
    A treia este 1.1b - este exact ca 1.1a numai ca muzica din "Fire Temple" este cenzurata pt a inlatura controversele (nu e ok sa asociezi niste rugaciuni islamiste cu un templu ce reprezinta iadul)
    A patra este 1.2 - este la fel ca 1.1b insa are mai putine erori si schimba sangele din ultimul boss (Ganon) din rosu in verde(probabil pt a evita clasarea jocului la "16+")
    A cincea este pe Gamecube - editie speciala care venea la pachet cu Wind Waker pt cei care facusera preorder inainte de Dec. 2002.Este la fel ca 1.2 i sa are mult mai putine erori si nu mai are semnul islamic pt steguri, scuturi, etc (din nou, politicaly correct/anti racism)
    Versiunea a sasea - pe GameCube (Collector Edition) si Wii (VC).La fel ca cea anterioara dar sangrle din dungeon-urile jocului este schimbat din rosu in verde

    ---------- Post added 04-01-2020 at 16:11 ----------

    Mersi oricum

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 05-08-2011, 14:43
  2. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 20:52
  3. Replies: 0 Last Post: 26-06-2011, 09:05
  4. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:55
  5. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts