Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Top 25 Jocuri PS2 pe IGN

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Top 25 Jocuri PS2 pe IGN

    IGN tocmai ce a lansat pentru fanii Sony PlayStation 2 un top revizuit al celor mai bune 25 de jocuri din toate timpurile. Enjoy: IGN: The Top 25 PS2 Games of All Time#

    1) Grand Theft Auto: San Andreas
    2) God of War II
    3) Metal Gear Solid 3: Subsistence
    4) Shadow of the Colossus
    5) Final Fantasy X
    6) Burnout 3: Takedown
    7) God of War
    8) Jak and Daxter: The Precursor Legacy
    9) Kingdom Hearts
    10) Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition
    11) Gran Turismo 4
    12) Ratchet & Clank: Up Your Arsenal
    13) ICO
    14) Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King
    15) Shin Megami Tensei: Persona 3 FES
    16) Resident Evil 4
    17) Final Fantasy XII
    18) Virtua Fighter 4: Evolution
    19) Okami
    20) Silent Hill 2 (Greatest Hits Edition)
    21) Guitar Hero II
    22) Disgaea: Hour of Darkness
    23) Jak 3
    24) We ♥ Katamari
    25) GrimGrimoire

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    13) ICO
    18) Virtua Fighter 4: Evolution
    20) Silent Hill 2 (Greatest Hits Edition)
    21) Guitar Hero II
    22) Disgaea: Hour of Darkness
    23) Jak 3
    24) We ♥ Katamari
    25) GrimGrimoire

    Mie aste imi lipsesc.

  3. #3 SP
    Member klausn's Avatar
    San andreas ocupa primul LOC? Nu m-am gandit la asta...Cand am citit in titlu,jur ca deja m-am gandit GOD OF WAR (1 si 2) primele locuri.Nu ca sunt uimit foarte foarte tare,dar primul loc?

    Cat despre darky...dece nu le cumperi?Se poate asa ceva?

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai in afara de ICO (si Kingdom Hearts 2 - care nu e in top) nu cred ca imi mai doresc nici un joc de PS2

    (hai poate si GTA 3 pe care l-am ratat printr'o minune )

  5. #5 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Pai in afara de ICO (si Kingdom Hearts 2 - care nu e in top) nu cred ca imi mai doresc nici un joc de PS2

    (hai poate si GTA 3 pe care l-am ratat printr'o minune )
    Defapt daca stau bine sa ma gandesc,ultimele pe care ai zis tu ca nu le ai,chiar nu merita.

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ba sa stii ca merita - mai ales Disgaia sau Guitar Hero (chiar si Jak 3) insa nu consider eu ca sunt o prioritate pentru mine

    Daca ne uitam pe gamerankings - topul arata total diferit (jocuri precum GrimGrimgore sau VF4 nu prea isi au locul in primele 20 - 30 pozitii) oricum eu nu am incredere in site uri - prefer sa joc jocul si sa-mi fac eu o parere (cred ca am dat exemplul asta de 3-4 ori pana acum dar mie mi-a placut ENORM de mult jocul Stranglehold PS3/Xbox360 - si totusi a luat note relativ mici) eu zic ca tine de gust

  7. #7 SP
    Member klausn's Avatar
    20) Silent Hill 2 (Greatest Hits Edition)
    21) Guitar Hero II


    Astea ar merita pentru mine.
    Normal ca as alege un alt guitar hero,dar daca asa e lista asta e.

  8. #8 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    total aiurea topul.
    eu prefer topul meu personal,sunt multe jocuri faine care au primit note proaste.
    San Andreas pe primul loc?!
    mai degraba trebuia sa fie God Of War sau Ico ori Shadow Of The Collossus
    pe locul secund as trece MGS3 Subsistence.

  9. #9 SP
    Member tsuby's Avatar
    San Andreas e tare,dar parerea mea ca nu merita primul loc ...
    Multe jocuri bune nu sunt in top.Bully,Metal Gear Solid 2(chiar daca sunt printre putinii care zic ca nu e mai bun ca 3),Black,Katamari Damacy[e mai bun ca We love katamari,cred],God Hand(underrated).
    Si jocuri care le-as considera cu usurinta bune de acest top,dar din diverse motive,nu conteaza pentru majoritate: Fahrenheit,The Suffering DBZ BT3...

  10. #10 SP
    Member klausn's Avatar
    Quote Originally Posted by tsuby View Post
    San Andreas e tare,dar parerea mea ca nu merita primul loc ...
    Ai dreptate,sunt mii de jocuri bune pe ps2 care ar merita sa fie in TOP,bine,ei s-au luat dupa o aproximitate a placerilor gamerilor ciudati din ziua de azi,nu avem ce sa le facem.Pe mine nu ma raneste ca cei de la IGN au ales acest top,eu am in topul meu jocurile care le apreciez si le voi aprecia in continuare.

  11. #11 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    San Andreas mai bun decat Metal Gear si God of War? pleeeeaseeeee....

  12. #12 SP
    Member cloud's Avatar
    am incercat sa ma joc gta, dar nu am reusit. banuiesc ca sunt mai multi care pun san andreas inaintea god of war, deh e mai interesant sa impusti oameni si sa-i bati decat sa hacuiesti minioni lui hades.

  13. #13 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Nu e vorba de asta, GTA San Andreas a fost un joc senzational la vremea lui. Si acum cand mai intru din cand in cand raman uimit de imensitatea universului din joc.

  14. #14 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    VF4 -evolution e naspa in comparatie cu Tekken 5 !!!!!!!!! Vf4 nu trebuia sa fie pe acea pozitie poate Tekken5 sau Soulcalibur 3. De fapt si Mortalurile Kombat sunt mai cool .
    Cum a zis si RoDarkone multe siteuri au ciudat toppurile . Stranglehold a fost si este Mortalllll si a primit note mici ca sa nu mai zic de foarte multe jocuri care au fost deja precizate de colegi : God Hand (haios hehehe), Black, Genji, Prince of Persia (bineinteles e sub GoW), Onimusha (buna astai cam vechi si poate depasit ).

  15. #15 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Nanaaaaaa nananana nana na Katamari Damacy!
    E mult mai bun soundtrack-ul la Katamari Damacy decat la We <3 Katamari....sincer...

  16. #16 SP
    Member Rblood's Avatar
    Nu stiu cu cata obiectivitate e facut topul asta... Oricum fiecare are preferintele lui, dar nu ma asteptam ca Shadow of the Colossus sa fie sub San Andreas.

    edit : nici ICO sub Ratchet and Clank si Jak and Daxter.

  17. #17 SP
    Member klausn's Avatar
    Prefer de 10000 de ori mai mult san andreas decat shadow of colossus.

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Klaus View Post
    Prefer de 10000 de ori mai mult san andreas decat shadow of colossus.
    eu nu . prefer sa omor 16 colosi din nou decat 100 de negrii care stiu numa sa injure si sa impuste . cred ca ma reapuc de shadow of the collosus . genial joc . 5 stele (si 16 colosi )

  19. #19 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Ba sa stii ca merita - mai ales Disgaia sau Guitar Hero (chiar si Jak 3) insa nu consider eu ca sunt o prioritate pentru mine

    Daca ne uitam pe gamerankings - topul arata total diferit (jocuri precum GrimGrimgore sau VF4 nu prea isi au locul in primele 20 - 30 pozitii) oricum eu nu am incredere in site uri - prefer sa joc jocul si sa-mi fac eu o parere (cred ca am dat exemplul asta de 3-4 ori pana acum dar mie mi-a placut ENORM de mult jocul Stranglehold PS3/Xbox360 - si totusi a luat note relativ mici) eu zic ca tine de gust

    Disgaea 2 va iesi in editie revizuita pe PSP (la fel cum a iesit si primul din serie). Eu abia astept momentul, mai ales ca nu l-am jucat pe PS2.
    O sa-mi cumpar PSP din nou special pentru el

  20. #20 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    ce pacat...

    gta-ul e ok, dar sunt atatea peste. Okami, ico, gow, etc. iar unele doar putini le incearca datorita notelor. un exemplu elocvent este Genji de ps2...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 22-11-2012, 14:43
  2. Top 5 Cele Mai Bune Jocuri De PS2 In Opinia Voastra By StarKiller in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 31 Last Post: 18-11-2012, 00:53
  3. Cele mai bune jocuri de la E3 2010 (G4TV, IGN.com) By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 31 Last Post: 28-06-2010, 08:50
  4. Jocuri TOP 10 (2009) By changsili in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 13 Last Post: 25-01-2010, 21:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts