Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: World of tanks - Questions & Answers

  1. #1 SP
    Junior Member Killing One's Avatar

    Question World of tanks - Questions & Answers

    Thread dedicat celor care sunt la inceput si au intrebari in legatura cu anumite aspecte ale jocului.

    Exemplu: Ma axez pe o singura natiune, joc cu toate?
    Folosesc cat mai multe tancuri spre a aduna cat mai mult exp?
    Ma concentrez asupra unuia?


    Orice sfaturi constructive sunt bine venite!
    Attached Images Attached Images world-tanks-logo-56ab9cad5f9b58b7d009c7c3.jpg

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Salut, dupa 2 ani de jucat WoT pe console, iti pot spune parerea mea umila. Nu conteaza pe ce natie joci, cel putin daca nu cauti sa joci competitiv (adica doar pentru a castiga).
    Personal mi-a placut mult linia de tancuri heavy a Marii Britaniei, extrem de puternica si cu multa HP. Creste greu insa in level deoarece necesita multe puncte bagate in fiecare tree. Prietenii mei au mers si cu heavy US sau sniper (US sau UK). Chinezii, koreeni, francezii (aici stau si ei bine tot pe heavy), germanii (probabil cele mai echilibrate tancuri pe linia Germana vei gasi, viteza mare + damage mare + viata medie).
    In final asta spuneam, joaca cu ce iti place, incearca sa gasesti prieteni care joaca acest joc si nu uita sa te distrezi, pana la urma e un joc....nu?

  3. #3 SP
    Member Smara's Avatar
    Eu m-am axat pe germani si rusi ( cine a citit in liceu cartile lui Sven Hassel isi inchipuie de ce ) .
    Am incercat sa merg in paralel la germani cu un sniper, un tanc greu (pentru ca mi-am dorit sa joc cu Tiger) si unul mediu (pentru Panther) iar la rusi un tanc mediu ( am vrut sa am T34-85 ) . Artileria nu m-a atras.
    Pana la tier VIII am ajuns, insa de acolo m-am impotmolit. Se avansa destul de greu deja si cum nu eram dispus sa bag bani sau foarte mult timp, l-am cam abandonat.
    Este un joc foarte distractiv, la care revin cu placere in rarele ocazii in care am putin timp sa ii aloc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. World of Tanks - Discutii generale By Killing One in forum Jocuri PC
    Replies: 33 Last Post: 23-05-2018, 19:16
  2. World of tanks - Replays & Scores By Killing One in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 10-05-2018, 14:39
  3. World of Tanks By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 30 Last Post: 19-09-2015, 23:50
  4. World of Tanks By h0stile in forum Jocuri PC
    Replies: 11 Last Post: 17-01-2014, 11:11
  5. World of tanks/Planet Side/Hawken By alexxyz in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 02-03-2013, 21:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts