Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Recomandare monitor 144hz

  1. #1 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar

    Recomandare monitor 144hz

    Buget 900 lei.

    Salutare voi avea un sistem de gaming (inca nu-l am) configuratie amd ryzen 5 2600 + gtx 1060 6gb il voi folosi mai mult la fps-uri gen cs go/insurgency sandstorm si ultimul mafia (va rula la 60fps) si probabil fifa credeti ca pt unele jocuri care ruleaza 60 fps ar merge un monitor 144hz? Am pus ochii pe modelul asta de la altex
    https://altex.ro/monitor-gaming-led-...pd/MON24GL650/
    sau
    https://altex.ro/monitor-gaming-led-...pd/MONG2590FX/
    sau
    Asus MG248 24inchi 144hz fressync

    Multumesc

    ---------- Post added 23-12-2020 at 20:59 ----------

    sau asta

    https://www.emag.ro/monitor-gaming-l.../pd/DK3JKHBBM/

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Dintre toate 3 eu as alege AOC. Less bezel = instant win in rest specificatiile sunt bune

  3. #3 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Sunt cam in graba si nu vreau sa fac o greseala as da comanda in seara asta fiindca vin sarbatorile si sper sa-l primesc inainte de sarbatori, acel AOC pare ok? Daca ai avea si alte sugestii as aprecia mult

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sincer sa fiu nu prea am...ai si buget limitat, deci AOC-ul ala e super alegere go for it.


    Ce-ti recomand, totusi, e sa cauti 2-3 clipuri pe tube despre el sa vezi ce parere are lumea care a pus mana pe model, nu doar cifre si texte
    Fiind panou TN trebuie sa te joci putin cu setarile ca sa ai culori faine (nimic complicat) dar daca vrei timp de raspuns mic musai TN (in bugetul asta) iar in rest...pretty much straight forward, PLUG and PLAY



    Ideal e ca pe placi video nVIDIA monitorul sa aiba (aibe?) g sync insa nu-i nicio problema URIASA daca n-are. Ala e doar asa un bonus/moft ce prinde bine haha dar repet...g sync-ul ala cam urca pretul

  5. #5 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Da bugetul e cam 900 adica as mai putea adauga 100 lei dar nu sunt pretentios in general cred ca un monitor de buget ar fi de ajuns poate in viitor atasez si un ps5 la el am un tv mai vechi lcd hd ready dar e obositor pt ochi ok multumesc pt recomandare desi eram setat pe acel LG am vazut cateva reviewuri acuma trebuie sa caut reviewuri si la aoc

  6. #6 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ideal ar fi sa fie unul gsync compatible (cu freesync care e tehnologie amd, dar sa fie compatibil si cu placa nvidia). Ar fi ideal si un IPS, dar nu cred ca gasesti unul bun la bugetul acesta.

    Ptr reviews vezi tftcentral sau rtings.

    In principiu producatori buni sunt asus, acer, lg, dell, gigabyte mai nou, chiar si msi. ptr budget sunt aoc, pixio (nu stiu daca se vinde la noi), benq.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Monitor Gaming Recomandare By PumaS in forum Hardware
    Replies: 17 Last Post: 07-10-2021, 22:53
  2. Recomandare monitor gaming PC By chesterb in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 04-04-2017, 12:28
  3. Recomandare monitor 1080p. By Florin85 in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 16-07-2016, 20:15
  4. Recomandare monitor By PumaS in forum Hardware
    Replies: 7 Last Post: 24-01-2015, 20:32
  5. Recomandare monitor LCD By Mariusik in forum Hardware
    Replies: 7 Last Post: 25-03-2010, 05:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts