Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: OnLive

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    OnLive

    OnLive launch title pricing detailed, includes rentals | Joystiq

    OnLive Launch Titles
    • AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! -- A Reckless Disregard for Gravity -- demo / $9.99 (full)
    • Assassin's Creed 2 -- demo / $39.99 (full)
    • Batman: Arkham Asylum -- demo / $4.99 (3 days) / $6.99 (5 days)
    • Borderlands -- demo / $29.99 (full) / $5.99 (3 days) / $8.99 (5 days)
    • Brain Challenge -- demo / $4.99 (full)
    • Dirt 2 -- demo only
    • Defense Grid Gold -- demo / $13.99 (full) / $6.99 (5 days)
    • F.E.A.R. 2: Project Origin -- demo / $19.99 (full)
    • Just Cause 2 -- demo / $49.99 (full)
    • LEGO Harry Potter: Years 1-4 -- demo only
    • Madballs in Babo: Invasion -- demo / $9.99 (full)
    • Prince of Persia: The Forgotten Sands -- $49.99 (full)
    • Puzzle Chronicles -- demo / $9.99 (full) / $3.99 (3 days)
    • Red Faction: Guerrilla -- demo / $19.99 (full)
    • Shatter -- demo / $8.99 (full)
    • Splinter Cell: Conviction -- demo / $59.99 (full)
    • Trine -- demo only
    • Unreal Tournament III: Titan Pack -- demo / $19.99 (full) / $4.99 (3 days) / $6.99 (5 days)
    • World of Goo -- demo / $19.99 (full) / $4.99 (3 days) / $6.99 (5 days)

  2. #2 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    din pacate, indisponibil in Europa.

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Sa platesti un demo pe o perioada de 3 zile!!! Hai sa fim seriosi...

  4. #4 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Nu e demo pentru 3 zile, ai acces la jocul full in timpul asta, daca insisti il poti si termina ceea ce nu e rau la banii astia.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Demo e demo, 3 zile e 3 zile. nu le incurcati.

    Oricum, mi se par cam piperate preturile. sa dai 60 $ pe Conviction si sa nu-l ai fizic iar daca ai pb cu netu sau (nu mai stiu daca era vb si de o taxa / abonament lunar / anual la ei) daca nu ai bani de abonamentu lor, sa nu poti sa joci.

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Uitati ca se scade pretul de achizitie al unei console...

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    OnLive UT3 Comparison

    De menționat că jocurile cumpărate după ~ un an expiră (dispar din librăria personală).

  8. #8 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    a aparut si Onlive Microconsole
    OnLive MicroConsole Review - Gear Review at IGN

  9. #9 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Astazi am vazut si eu o reclama la OnLive pe IGN..este ceea ce se cheama Cloud Gaming,adica teoretic e ca si cum te-ai conecta la un calculator si ai juca avand la baza configuratia aceea..
    Dupa parerea mea este viitorul gaming-ului(atat timp cat vom avea conexiuni bune de net ),no upgrade,durata de viata mult mai mare decat consolele..si cheltuieli mai mici

  10. #10 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Naspa, aiurea, cam nasol.
    Eu vreau jocurile pe disc. Sunt multi colectionari de jocuri, cum fac in acest caz?! Probabil aceste servicii vor fi in paralel cu consolele.
    Cu privire la costuri, acestea de fapt, daca te pui sa calaculezi nu sunt mai mici, ca cele de pe disc le mai schimbi, le mai invarti.
    Nu stiu cati vor inbratisa ideea de a plati ceva ce nu poate sa puna in biblioteca. Mai pot fi probleme cu picatul netului si alte alea.

  11. #11 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ce te face sa crezi ca urmatoarea generatie de console va mai avea jocuri pe disc? Steam are succes, OnLive are potential, jocurile se vand deja pe PSN/XBL... plus costuri mai mici. Iar acum sa fim seriosi... cati dintre noi nu si-ar dori sa poata inchiria un joc pentru cateva zile (de exemplu... eu am vacanta, as inchiria un joc pe care sa-l termin, pentru ca am suficient timp sa-l termin, si dau cativa $). Si pentru producatori e mai bine, tocmai pentru ca ar duce la disparitia acestor schimburi care nu aduc niciun profit.

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    L-am testat si eu putin, in cateva "Free Trials". Pana acum am o impresie buna despre el, nu cred ca vrea sa fie un inlocuitor pentru ce exista pe piata in momentul de fata, ci mai degraba un suplinitor pentru cei cu venituri mai mici sau pentru cei ce nu doresc sa investeasca in console / pc mai performant.
    Grafica este ok, jocurile par ca ruleaza undeva la setari medium-high, senzatie accentuata si de compresia video aplicata destul de vizibil. La control insa exista un lag sesizabil, dar care sigur face jocurile ce necesita impulsuri rapide nejucabile. Mai mult ca sigur ca problemele sunt si din cauza internetului de pe care am testat, insa, per total mi se pare o chestie desteapta.

  13. #13 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Eu tot incerc sa intru si nu ma lasa, tot imi spune ca am latenta prea mare. Ai incercat din Romania? Am internet de la RDS 100MB/s (Viteza maxima prinsa a fost de 6MB/s cand descarcam de pe Steam).

    ---------- Post added 29-12-2010 at 04:47 AM ----------

    Cum am putut sa nu vad butonul Continue? Ehh, daca am incercat la 5AM...

    ---------- Post added 29-12-2010 at 04:54 AM ----------

    Asa, am uitat sa spun si eu cateva lucruri. Am jucat si eu cateva jocuri, se misca mult mai bine in Window Mode, la rezolutie minima. In Conviction si Mafia II nu se misca prea bine dar in Batman se misca excelent, puteam sa joc fara nici o problema.

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Ce te face sa crezi ca urmatoarea generatie de console va mai avea jocuri pe disc?
    convingerea ca retailul inca nu a murit si ca majoritatea vanzarilor se fac prin retaileri/e-taileri.

  15. #15 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nu cred ca tocmai am jucat Unreal Tournament pe lactocul meu de cacao si a fost perfect jucabil conectat prin Wifi la router.
    In jocuri gen RPG eu nici macar nu simt lagul, si probabil jucam pe servere in SUA.
    Pf, ce incantat sunt.

  16. #16 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    OnLive UK release date announced News - PC - Page 1 | Eurogamer.net

    Cloud gaming service OnLive has announced that it is set to launch its UK service on 22nd September at Eurogamer Expo 2011.
    It goes live with over 100 "top-tier" games available to try, rent or buy over a broadband internet connection.
    UK members have access to the OnLive PlayPack Bundle. Subscribers to this package get unlimited access to a library of more than 70 games, including Homefront F.E.A.R. 3, Borderlands and the original Deus Ex: Game of the Year Edition.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    22 Septembrie... nice. O sa fie un Craciun nebun rau anul asta... cu conditia sa mearga si pe Romania
    Parca vad ca pana la sfarsitul anului joc Battlefield 3 pe iPad 3

  18. #18 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Pai si cum, 10$ pe luna si joci tot ce au ei in lista?!
    Pfff, Mcrosoft si cu Sony poata sa inchida pravalia.

  19. #19 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Cred că vom vedea ceva pe aria de cloud gaming şi din partea celor de la Valve cu Steam TV, asta ar explica Steam pentru PS3 şi prietenia dintre Valve şi Onlive. Fie că e OnLive, Gaikai sau Steam, viitorul este Cloud gaming-ul.

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Pfff, Mcrosoft si cu Sony poata sa inchida pravalia.
    Eh, nici chiar asa. Gandeste-te ca multe jocuri nu vor fi optimizate pt. touch (unele chiar nu se pot juca pe touch, ci cu gamepadul virtual, care mai manaca si el din ecran), rezolutia va fi probabil la maxim 720p... vei depinde 100% de conexiunea la net... pt. resale valoarea e zero... pt. collectionari la fel valoarea e zero... Dar e bestiala ideea de alternativa. Mai ales daca vor face conexiunea cu Sony, Microsoft, Nintendo. Gandeste-te ca te joci acasa pe consola God of War 9... pleci de-acasa, continui sa joci de unde ai ramas, dar pe iPad/iPhone. Te intalnesti cu un amic, da join la tine... si pac, faceti o retea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  2. Onlive Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2010, 11:15
  3. 1 an gratuit pentru OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 02-06-2010, 16:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts