Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Cum se numeste PC Action RPG-ul asta ?!?

  1. #1 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar

    Cum se numeste PC Action RPG-ul asta ?!?

    Hello.. am cautat thread cu "vreau sa stiu cum se numeste jocul in care..." dar am gasit mai mult un joc de ghicit iar eu am nevoie sa stiu numele exact al unui joc vechi. Asa ca apelez la PC RPG masters de pe forum:

    - e un joc publicat inainte de 2000 (l-am jucat acum 10 ani more or less), Diablo 2 nu iesise.
    - e action RPG, isometric, screen-by-screen movement. atmosfera dark and gloomy.
    - aveai de ales intre 3 rase: Human, Dwarf, Elf (daca-mi aduc aminte bine)
    - incepeai intr-o padure (again, dark) eventual ajungeai la o casuta parasita in fata careia era un Axe pe care-l puteai lua. Cand intrai in casa, personajul avea o viziune cu un batran care-ti cerea sa-l salvezi dintr-un dungeon / cave de prin jur.
    - apoi parca ajungeai la un castel prin care intrai printr.o gaura in zid...

    makes sense? imi aduc aminte ca era destul de greu jocul, dar atat am jucat din el.

    Asadar are cineva vreun indiciu despre jocul asta?
    Multimesc anticipat !

  2. #2 SP
    Member pijama35's Avatar

  3. #3 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    nu, nu e asta, in mod sigur nu era MMORPG.
    un aspect important, repet, e faptul ca era screen by screen: camera nu se misca cu personajul, era fixata pe nivel, cum avansai se incarca alt nivel.
    thanks anyway

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu-mi aduc aminet sa fi jucat asa ceva, dar ia vezi... nu te ajuta lista cu toate RPG-urile ?
    RPG Encyclopedia Entries:

  5. #5 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    vreo 4 ore am stat pe acolo azi... nu am gasit.

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    imi dau si eu rapid cu parerea ... suna parca ar fi Arcanum.

  7. #7 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura ? nu e asta. thanks anyway
    la Arcanum din 1984 nu gasesc nici un screenshot dar nu cred ca era asta totusi. obscure stuff

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura ? nu e asta. thanks anyway
    la Arcanum din 1984 nu gasesc nici un screenshot dar nu cred ca era asta totusi. obscure stuff
    poate te ajuta lista asa
    RPGFan Feature - Top 20 RPGs of the Last Decade

  9. #9 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Daca Enthroll nu se supara ca ii invadez threadul, caut si eu un RPG vechi. Cred ca titlul continea cuvantul "home" dar nu cred ca e homeland sau homeworld. Personajul principal era un adolescent. Aveai un caine, vanai serpi, luai decizii rapide, si din pielea lor iti faceai haine/armura. Aveti vreo idee ?
    Am cautat pe liste si nu am gasit.
    Ms.

  10. #10 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    thanks AndRew, dar lista aia nu ma ajuta... jocul e cam obscur pt o lista de doar 20 de jocuti din care 18 sunt JRPG-uri .
    de mentionat: NU ESTE JRPG.

    Dudel, nu ma supar, ne unim puterile. jocul tau e 2D sau 3D? ce point of view are: isometric, 3-rd person.. ? e important ca ai mentionat faptul ca ai pet; nu sunt multe jocuri cu peturi. din pacate nu stiu despre ce joc e vorba. cam prin ce perioada a iesit?
    eu prima oara am cautat aici: RPG Encyclopedia Entries:, a pus si MonkY link-ul

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Daca Enthroll nu se supara ca ii invadez threadul, caut si eu un RPG vechi. Cred ca titlul continea cuvantul "home" dar nu cred ca e homeland sau homeworld. Personajul principal era un adolescent. Aveai un caine, vanai serpi, luai decizii rapide, si din pielea lor iti faceai haine/armura. Aveti vreo idee ?
    Am cautat pe liste si nu am gasit.
    Ms.
    Se numea cumva Fate?
    Fate for PC - GameSpot

  12. #12 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Se numea cumva Fate?
    Fate for PC - GameSpot
    Scuze dar nu se potriveşte deloc cu descrierea făcută de el �n primul post, nu cred că este Fate .

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se potriveste mai putin partea cu Home... na', am incercat

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Rog un moderator să mute topicul la rubrica/secțiunea corespunzătoare:
    Mulțumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cum se numeste melodia? By Pastilutza in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 288 Last Post: 01-05-2016, 22:24
  2. Cum se numeste filmul ? By emanuel in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 37 Last Post: 04-03-2015, 22:09
  3. Replies: 9 Last Post: 27-08-2014, 18:16
  4. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:58
  5. Cum scap de linia asta din Windows 7 ? By MonkY in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 10-01-2010, 03:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts