Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast
Results 141 to 160 of 189

Thread: Dota 2

  1. #141 SP
    Member Xristina's Avatar
    Faceless Void nu e ok pentru incepatori pentru ca e Hard Carry, trebuie sa stii sa farmezi, sa dai last hit, deny si nu in ultimul rand sa stii cand sa dai ultimata.

    Recomand Viper, Skeletong King, Ursa sau Lich pentru inceptori.

  2. #142 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by LeGenD View Post
    Dau o invitatie pe "moca"...pm care vrea
    nu o da moca, mai bine o pui la licitatie . Glumesc, faci ce vrei cu ea. Eu ma gandeam ca s-ar cumpara destul de repede avand in vedere ca in urma cu doua saptamani eram dispus sa dau 50-60 de lei pe una . Am ramas eu printre ultimii useri care au facut rost de beta key.

    btw. aseara m-am uitat la un prieten care se juca LoL si incercam sa il convertim sa se joace Dota. Nu-i de mirare ca nu vrea La dota trebuie sa cumperi scrool-uri pt teleportare, se bazeaza mult mai mult pe last hits, exista deny-uri, exista zi si noapte (deci vizibilitate redusa si unii eroi care au bonus la abilitati) si multe altele. Deci e un LoL mult mai greu . Da totusi imi place ideea aia de tufisuri in care te poti ascunde... poate o sa il incerc si eu odata sau de doua ori sa vad cat de bun as fi (avand in vedere ca am vreo 40-50 de ore de Dota 2 si cel putin inca atatea de Dota 1...desi alea erau pe vremuri).

    Si nu in ultimul rand trebuie sa ii dau dreptate lui Xristina: Faceless Void nu e erou de incepatori. E destul de greu daca nu stii sa farmezi calumea

  3. #143 SP
    Member LeGenD's Avatar
    i can't ask money for something that is meant to be free ...

    si eu am sute de ore in dota 1 si 200 pana acum in dota 2...in fine astea sunt detalii

  4. #144 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    gratis oarecum e pentru cine e norocos si primeste un beta key. cei de la valve in mod normal le vand la 25 de euro sau ceva de genu ...deci ii gratis si nu prea.

    btw am jucat azi 3 meciuri dintre care unu cu void: asa am luat-o pe cocoasa si din cauza ca e un erou greu da si din cauza la lag. Cu anti mage am mai bagat unu si am omorat mai tot (o singura data am murit tot din cauza la lag). Am avut Power Treads, Battle Fury, Vladimir, Manta Style si lucram la un Heart of Tarasque. Cele mai bune meciuri pana acum le-am avut cu Anti Mage, Queen of Pain, Lina (eroul meu preferat) si Nature's Prophet. Voi?

  5. #145 SP
    Pirate PlayforFun's Avatar
    Am o invitație. PM cine o dorește.

  6. #146 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Dota 2

    Quote Originally Posted by PlayforFun View Post
    Am o invitație. PM cine o dorește.
    Mai bine o pui pe aria licitaţii si asa ajuţi si forumul, daca nu te descurci te ajuta un moderator

  7. #147 SP
    Pirate PlayforFun's Avatar
    Quote Originally Posted by LeGenD View Post
    i can't ask money for something that is meant to be free ...

  8. #148 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Dota 2

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    gratis oarecum e pentru cine e norocos si primeste un beta key. cei de la valve in mod normal le vand la 25 de euro sau ceva de genu ...deci ii gratis si nu prea.

    btw am jucat azi 3 meciuri dintre care unu cu void: asa am luat-o pe cocoasa si din cauza ca e un erou greu da si din cauza la lag. Cu anti mage am mai bagat unu si am omorat mai tot (o singura data am murit tot din cauza la lag). Am avut Power Treads, Battle Fury, Vladimir, Manta Style si lucram la un Heart of Tarasque. Cele mai bune meciuri pana acum le-am avut cu Anti Mage, Queen of Pain, Lina (eroul meu preferat) si Nature's Prophet. Voi?

  9. #149 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    DOTA 2 headed to Japan, Korea through Nexon | VG247
    Nexon’s Tokyo office announce the collaboration, which will see the Korean company publishing the MOBA in both eastern territories. It’s only the latest in a string of agreements between the two companies; Nexon has a number of free-to-play games on Valve’s Steam service, and at one point, was believed to be trying to buy Valve.
    “Nexon, a company with whom we have a long and strong relationship, was clearly the right choice as a publisher to successfully deliver Dota 2 into the Korean and Japanese market,: Valve boss Gabe Newell said.

    “Partnering with Nexon will allow us to deliver Dota 2 to a massive audience of Asian gamers via a premium service.”

    Nexon representatives said the company is “very excited” to give Japanese and Korean gamers a chance to play DOTA 2, which they described as a “highly successful franchise” with “worldwide momentum”.

    Other western companies have been equally keen on Nexon; it published EVE Online in Japan, for example. One of the first major free-to-play publishers, Nexon went public late last year for a whopping $1.2 billion.
    Asa o sa creasca numarul de jucatori de DotA . Asiaticii nu sunt normali oricum. Cand vad un joc de la iG, LGD sau DK raman asa ...joaca mult mai imprevizibil fata de americani sau europeni (desi la europeni parca Na'Vi sunt o exceptie)

  10. #150 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  11. #151 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Daca mai vrea cineva invitatie sa dea un PM.

  12. #152 SP
    Member Devergo's Avatar
    Am vreo 5-6 invitatii pentru cine vrea

  13. #153 SP
    Junior Member L.dany's Avatar
    am si eu o invitatie care vrea...

  14. #154 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    5 invitatii disponibile,cine doreste sa imi zica.

  15. #155 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Am si eu 2 invitatii cine mai doreste un PM!!

  16. #156 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Dota 2

    Mai am eu una!poate le scoatem la licitatie

    Sent from Mars using Tapatalk 3

  17. #157 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu o sa liciteze nimeni avand in vedere ca multa lume le da moka. Anyway, ieri am apucat sa dau un meci de dota (si cand spun ca am apucat ma refer ca am renuntat la o ora de somn ca sa ma joc) si am zis ca vreau support asa ca am ales vechea mea eroina preferata: Crystal Maiden. primele 10 minute eram distrusi complet (scor 10-3, am pierdut doua lane-uri). De ce? Raspuns simplu: 4 rusi in echipa! De ce naiba nu joaca pe serverele lor ca oricum sunt paraleli. Dar din fericire erau prosti gramada si tot incercau sa faca gank-uri in locuri in care nu era nimeni (nu faceau nici macar push), asa ca am avut sansa de a farma extrem de mult (chiar daca am murit de doua ori cand m-au gankat inamicii). odata ce am prins Blink Dagger, echipa noastra a inceput sa castige teren si pana la urma am reusit sa ii caftim bine de tot: 54 la 24. Scorul meu a fost ceva de genu: 6-3-23 . Damn ce dor mi-a fost de jocul asta

  18. #158 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    uite o chestie care ma tenteaza sa o cumpar (poate o sa o fac prin ianuarie, februarie cand imi pun banii pe card): DOTA 2 DLC enables Bastion announcer voice | VG247 ( costa 10 dolari)



    btw cum vi se pare modul de Craciun? Mie mi se pare mega addicting si amuzant (desi initial am zis altceva). Poate mi-a placut asa de mult pt ca de data asta l-am jucat cu prietenii (spre deosebire de Diretide, modul de Halloween). Din pacate aseara din 5 meciuri nu am castigat nici unul. Dar toto sa ma joc ca spartul pana primesc un curier dinala de aur

  19. #159 SP
    Member LeGenD's Avatar
    nu prea ma dau in vant dupa mod, dar harta e magnifica

  20. #160 SP
    Member LeGenD's Avatar
    dota careva?

    p.s: dau invitatii free of charge

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 10 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 LastLast

Similar Threads

  1. Licitatie: Dota 2 By calin_kalf in forum Licitatii
    Replies: 16 Last Post: 27-11-2012, 16:53
  2. DotA By Krusht in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 11-07-2010, 21:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts