Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cat ati cheltuit la Steam Summer Sales?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Sub 10 EUR

    8 61.54%
  • Sub 20 EUR

    0 0%
  • Sub 30 EUR

    1 7.69%
  • Sub 50 EUR

    3 23.08%
  • Sub 100 EUR

    0 0%
  • Peste 100 EUR

    1 7.69%
Results 1 to 6 of 6

Thread: Cat de mult ati cheltuit la Steam Summer Sales?

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Cat de mult ati cheltuit la Steam Summer Sales?

    Dupa ce a trecut nebunia cu jocurile reduse de pe Steam, eu am tras linie si m-am speriat: 27,25EUR.

    Nu e cine stie ce suma, dar tot mi se pare mult, eram convins ca ma voi incadra in 10EUR.

    Am vorbit cu un alt amic care a cheltuit peste 100$ si eram curios voi cat ati cheltuit.

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce am luat eu:
    Attached Images Attached Images captur-de-ecran-2013-07-27-la-11.45.34.png

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Baldur's Gate: Enhanced Edition
    The Incredible Adventures of Van Helsing

    Doar atat - restul ori le aveam, ori nu ma interesau - am asteptat Final Fantasy 7 - insa tzaranii n-au avut reducere.

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    0. Adica zero. Cat timp vor fi jocuri retail n-o sa cumpar digitale nici daca-mi da cu 0.01 euro pachet de 50 de super jocuri. Sincer nu pot intelege cum cineva cumpara ceva care maine poate fi egal cu zero.

    Insa nu reusesc sa-i inteleg nici pe fumatori, nici pe multi altii, deci n-ar fi prima mea "neintelegere" a altora.

    Daca pica serverele Steam sau alte minuni - bye bye jocuri. Stiu, nu se poate intampla....

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cred ca mai bine deschideai un thread separat - pentru discutia asta fizic vs digital.

    Din punctul meu de vedere - e entertainment, daca totul s-ar intampla exact cum zici tu, inseamna ca nimeni n-ar merge (de ex.) la cinema, sau la teatru, sau nimeni nu s-ar uita la TV.

    Evident - nu discutam aici despre colectia de jocuri pe STEAM - aceasta nu poate fi numita colectie, dupa cum ai zis si tu - fara serviciu online, jocurile au valoare zero.

    PS: poti incerca GoG - acestia ofera jocuri DRM free - deci nu exista un serviciu online care sa necesite conectarea la un server.

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Cred ca mai bine deschideai un thread separat - pentru discutia asta fizic vs digital.
    Exista thread, poate chiar thread-uri. Oricum eu doar am vrut sa spun ca am cheltuit 0 si am si motivat de ce, nu cred ca e offtopic sau ceva... sper.

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Din punctul meu de vedere - e entertainment, daca totul s-ar intampla exact cum zici tu, inseamna ca nimeni n-ar merge (de ex.) la cinema, sau la teatru, sau nimeni nu s-ar uita la TV.

    Aia e altceva, mergi la cinema pentru experienta ecranului urias, pentru sunetul pe care acasa nu prea poti sa-l ai, pentru filmele foarte noi pe care n-ai unde sa le vezi (pana apar pe DVD/BluRay trec luni bune).

    E ok si cu jocurile digitale pentru unii, cat timp vrei sa joci un joc nou single player si sa te bucuri de MP cat e fresh... steam-ul e perfect. Poate chiar si eu m-as "risca" sa cumpar daca mi-ar da posibilitatea sa salvez jocul pe un disc si sa stiu ca-l pot juca si peste 20 de ani fara sa trebuiasca sa-l descarc si sa-l activez online.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 90 Last Post: 20-11-2015, 18:14
  2. Replies: 19 Last Post: 21-02-2015, 19:36
  3. Cat de mult joci in multiplayer online? By tudyniuz in forum Polls
    Replies: 20 Last Post: 04-03-2014, 19:31
  4. Replies: 30 Last Post: 15-10-2010, 00:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts