Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 38 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 746

Thread: Ce ne-am cumparat azi - PC

  1. #441 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Prima componenta. Mai astept o placa, un cooler si un joc.
    Attached Images Attached Images 20161123_193645.jpg

  2. #442 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Finalmente ultimele 2 componente au sosit de la PC garage XD:

    AMD FX 8300 + Noctua NH-D15 = 825 RON
    Bonus (gratuit) Deus Ex Mankind Divided.

    Pe data de 29 ma apuc sa-mi fac sistemul, sper sa obtin un OC bun, deasemenea voi posta imagini cu noul sistem, abia astept XD.
    Attached Images Attached Images wp_20161124_16_14_20_pro.jpg joc.jpg

  3. #443 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Preturi bune. Mai bune decat pe steam sau origin in mom asta. Sau Altex
    Attached Images Attached Images cdkeys1.jpg

  4. #444 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    De unde?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #445 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    De unde?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    cdkeys.com

    vezi ca o sa stai la coada pana te lasa sa intri pe site (fac asta numai zilele astea de black friday)

  6. #446 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Finalmente ultimele 2 componente au sosit de la PC garage XD:

    AMD FX 8300 + Noctua NH-D15 = 825 RON
    Bonus (gratuit) Deus Ex Mankind Divided.

    Pe data de 29 ma apuc sa-mi fac sistemul, sper sa obtin un OC bun, deasemenea voi posta imagini cu noul sistem, abia astept XD.
    Sincer nu inteleg de ce tot investesti in AMD .. n-are nici o treaba momentan, puteau sa iei ceva si mai bun pe i5 sau macar mai asteptai 2-3 luni pana apar noile generatii.

  7. #447 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Sincer nu inteleg de ce tot investesti in AMD .. n-are nici o treaba momentan, puteau sa iei ceva si mai bun pe i5 sau macar mai asteptai 2-3 luni pana apar noile generatii.
    Pentru ca in primul rand prefer AMD-ul si demult mi-am dorit un FX8300, nu contest faptul ca IPC-ul la Intel este mai bun dar sunt si un heavy multitasker, avand 8 nuclee ma ajuta mai mult, chiar daca nu sunt asa rapide, la gaming daca este implementat corect cu 30 FPS sunt multumit, si nu am nevoie de mai mult de 60 FPS cu siguranta. Sa astept 2-3 luni nu a fost o optiune pentru mine, am avut nevoie de un upgrade acum (este o poveste complicata si personala, nu doresc sa intru in detalii acum), in plus cu siguranta voi sari pe Zen la un moment dat, dar sincer nu vreau sa fiu nici printre primii utilizatori, preturile la inceput vor fi ridicate, si cu siguranta vor fi si probleme. Prefer sa astept sa scada putin preturiile si sa se optimizeze hardware-ul (in special placiile de baza).

    PS: daca am avut greseli imi cer scuze, sunt pe fuga.

  8. #448 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Astea-s din ultimele 2 sapt.

    Unu la mana, am asa o "bafta".... Cumpar sursa mentionata mai sus, la o reducere bunicica zic eu, in ziua cand ridic coletul, o gasesc (pe acelasi site daca nu ma insel) si mai redusa. Cumpar placa la o reducere bunicica, gasesc azi placa pe forumul vecin cu aproape 200 lei m ieftina cica nou nouta. Jezz.

    Doi la mana, Witcher 3 goty are 6 (sase) dvd-uri. Cand am tinut carcasa in mana, ma gandeam ca-i din medal sau ceva. Are si cod gogu.

    Mai imi trebuie sa extind memoria (am vazut 4 gb pe olx la un pret bun, pe care ii adaug la 8 si sper ca 12 sa fie necesari ptr urmatorii ani) si sa imi cumpar un procesor (cel m probabil tray ca am deja cooler).

    Am incercat sa cumpar in jurul placii mele de baza, pe care nu o schimb inca, deci mem ddr3 si proc intel socket 1150. Plus imi convine ca gtx 1060 consuma m putin decat placa mea actuala asa ca nu a trebuit sa iau o sursa modulara de 700w (gtx 980 ar fi cerut asta)

    peseu: placa vine fara nimic, doar ea intr-o cutie neagra (ce-i drept frumoasa ). Nu tu carticica, disc, cablu poate
    Attached Images Attached Images 20161206_011639.jpg

  9. #449 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nu pot sa dau edit ca as da.

    As fi vrut sa iau colectia remasterata pe PS4 dar cum e asa si asa, mai bine am luat-o pe pc (si o sa o joc cu controllerul ps4 pe steam, daca e posibil). Site-ul e hrkgame.com si are niste reduceri foarte bune la jocuri (Mafia 3 la 58 de lei parca). Platesti prin G2A cu paypal sau card. Ca siteurile de gen sunt gri (cum zicea cineva pe forumul vecin), asta e. Pretul ma intereseaza.

    Jocurile sunt Asylum, City si Origin.
    Attached Images Attached Images hrk1.jpg

  10. #450 SP
    Member blondutzu's Avatar
    lego

  11. #451 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    sa le stapanesti sanatos pacat ca n-ai ales varianta K ... castigai niste sute de megahertzi pe gratis, practic toate merg fara voltaj si fara nimic la 4.5 GHz ... si nu te-ar fi costat atat de mult in plus, pe langa asta placa video e cam .. meh ... preferam un 980Ti la SH, sau un mic efort pentru un GTX 1070. (1060 fiind undeva la aceelasi nivel cu un gtx 980 din generatia trecuta)

  12. #452 SP
    Member blondutzu's Avatar
    multam! Ai dreptate si cu procesorul si cu placa video, dar m-ar fi dus cu vreo 1000 lei in plus si am considerat ca e un efort prea mare din moment ce nu prea o sa ma joc pe el. Am prea multe jocuri neincepute pe console.

  13. #453 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    cam asta mi-am luat eu ... dupa ce am fost nevoit sa-mi donez sistemul precedent
    Attached Images Attached Images img_0781.jpg

  14. #454 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Cele mai bune jocuri ale anului 2016, pentru mine [PC]! + Battlefiled 1 pe care l-am cumparat la lansare.
    Attached Images Attached Images far-.jpg fh.jpg

  15. #455 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Preorder Tales of Berseria (abia astept)

    Actual Multiple Monitors (pentru ca sa nu mai imi iasa jocul din fullscreen cand vreau sa folosesc cel de-al doilea monitor).

    Dmitri Render, un filtru/convertor de interpolare prin placa video pentru vizionarea formaturilor video la 60 FPS.
    Attached Images Attached Images berseria.png dmitri.jpg actaul-multiple-monitors.jpg

  16. #456 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Am prins la super oferta:

    1. Rise of Tomb raider - Collector's Edition (dowload game code)
    2. Mirrors Edge catalyst - Collector's edition (carcasa fizica insa inauntru era doar download game code )

    Ambele 117 $ - transport gratis
    Attached Images Attached Images img_0842-1-.jpg

  17. #457 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Luat acum cateva zile dupa ce am vazut Rogue One
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2016-12-29-18.07.24.jpeg

  18. #458 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nu chiar azi, dar o adunare a ce am luat spre sfarsit de an si upgrade-ul definitivat (as mai luat niste memorie dar nu e o urgenta). Me multumit. Finally, I've done it.

    Procesorul e un i7 4790K (luat de pe forumul vecin), coolerul, placa video gtx 1060 si sursa (am pus poze mai sus cu cutiile).

    Coolerul (mai precis ventilatorul) iese din carcasa dar si asa nu tin partea aia de carcasa inchisa. Carcasa e un Zalman R1 (nu cine stie ce, dar utila si placuta vizual)
    Attached Images Attached Images 20170104_195948_hdr.jpg 20170104_195753_hdr.jpg

  19. #459 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sa le stapanesti sanatos si sa te joci cu placere

    Mi-au venit si mie jucariile de cable management cam asa arata jumatate din treaba facuta
    Attached Images Attached Images a4e71fa5-118f-4a3d-8c39-e3f09e618d12.jpg img_0972-1-.jpg img_0971-1-.jpg

  20. #460 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Azi am cumparat si eu Quantum Break, versiunea Steam, pret fara taxe 71,65 lei, insa adunat cu TVA, taxa bancii si G2A Shield, m-a dus la 108,70 lei. In fine, pretul e bunicel.
    Am amanat foarte mult cumpararea jocului, dat fiind ca a avut la lansarea initiala ceva probleme tehnice. Intre timp, dupa 2 patch-uri, oamenii spun ca este ok.
    Attached Images Attached Images clip_2.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 38 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3237 Last Post: Yesterday, 19:54
  2. Ce ne-am cumparat azi - console By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 22159 Last Post: Yesterday, 19:41
  3. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  4. Ce ne-am cumparat azi - carti/comics By rodarkone in forum Carti si Comics
    Replies: 614 Last Post: 06-09-2023, 15:49
  5. Ce ne-am cumparat azi - music By RACHyyy in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 147 Last Post: 09-10-2021, 18:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts