Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 65

Thread: Watch Dogs - PC

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Watch Dogs - PC

    Intrucat lucrurile au inceput sa se inflameze pe threadul dedicat http://www.consolegames.ro/forum/f60...45-watch-dogs/ am decis sa deschidem unul separat doar pentru cei care-l joaca pe PC. Aici puteti discuta linistiti despre configuratii, optimizari, tweak-uri, cu ce drivere merge mai bine, cat de bine arata in 4K si alte nebunii. Have fun!

    P.S. Va reamintesc de concursul care maine se incheie (odata cu lansarea oficiala): http://www.consolegames.ro/forum/f79...rs-watch-dogs/.
    Attached Images Attached Images watch_dogs_pc.jpg

  2. #2 SP
    Member colossus's Avatar
    Late news : Alongside its hefty system specs, Watch Dogs on PC will require Uplay - GameSpot .

    OFF: De ce mama masii iti mai trebuie Uplay daca deja foloseste Steam-ul ? Oricum pe viitor cred ca trebuie sa facem o copie de buletin trimisa ulterior baietilor de la Ubisoft ca sa jucam un joc de-al lor.

    ---------- Post added 08-04-2014 at 14:32 ----------

    Si-avem si un scurt trailer :


  3. #3 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Hail master race

  4. #4 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    deci nextgen fail, pc win ?!

  5. #5 SP
    Member colossus's Avatar
    deci nextgen fail, pc win ?!
    -Keep calm and wait for ''The Division''- ; sau Screw Chicago ,long live New York .

    OFF : Si cireasa de pe tort e chiar trailer-ul de mai sus al celor de la UBI (chiar mai era nevoie de un gameplay de PC? ) ; Oare sa fie acesta un fel de ''uitati fraierilor ce performante reusim cu nu stiu care placa video'' ? Eu in locul lor (UBI) as tacea odata din gura si-as sta in banca mea ,cerandu-mi iertare dupa gafele de pe next-gen.

  6. #6 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    gafe ? Echivalentul placii video din PS4 este 7850 si in trailer-ul de mai sus sigur ruleaza pe 780 ti sau mai stiu eu ce nebunie.

    Sorry , numai sperati la performante grafice ca la un PC high end pe o amarata de consola care costa 400$.
    Arata si se misca bine si pe console. Oh wait , parca grafica nu conta in jocuri ca noi suntem consolisti care vrem doar gameplay si story nu ?

  7. #7 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai next gen ruleaza pe AMD-Ati , nu pe intel-nvidia in trailer zice clar, nvidia (meant to be played)

  8. #8 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Niciodata. Suntem pe consolegames, nu computergames. Plus ca nu se merita sa mai ai PC in ziua de azi, pt ca an de an trebuie sa bagi bani in upgrade-uri si-ti iei 3 console next-gen cu banii care ii bagi in el. Chiar si dc esti hardcore gamer si tot nu se merita.
    Intr-adevar, costa ceva un pc decent care sa-ti ruleze jocurile pe high(sincer, ultra e mai mult un moft).Poti baga totusi o configuratie CF sau SLI, si atunci nu ai probleme, iar cand n-ai de ales cum e in cazul Watch Dogs, parerea mea e ca mai bine il joci pe pc la medium.My 2 cents.

  9. #9 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    and wait for it ....

  10. #10 SP
    Member luciteck's Avatar
    eu am avut precomanda pt ps4, dar probabil il voi lua pe pc, pentru ca 1080p/60fps si pt ca pret

  11. #11 SP
    Member Hazer's Avatar
    Yeah, am făcut pre-order pe PS4, glumesc, pe PC, dar păcat că variantele retail nu sunt steamworks. L-am luat până la urmă direct de pe Steam, dar în final tot îți bagă Uplay-ul pe gât. F*cken Ubisoft..

  12. #12 SP
    Member mof990's Avatar
    Asa mi-am luat si eu teapa cu far cry 3 pe steam. Ii dadeam play si deschidea ***u' ala de uplay in loc sa deschida jocul direct.

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    As vrea sa zic ceva legat de varianta de PC. Vad ca foarte multi sar in sus cu PC MASTER RACE

    Am pus mana pe un cont de Uplay cu acces la joc. Ei bine, dupa ce l-am instalat, si-a mai facut un update de 1.2GB, dar chiar si asa ruleaza execrabil. Caderile de fps sunt mai ceva decat la varianta de PC a lui GTA 4. Eu nu am mai intalnit asa ceva de foarte mult timp. Optimizare nu exista, merge ca porcu. Am vorbit cu varul meu, caruia ii apartine contul de Uplay, iar el cu 2x780TI are acelasi probleme ca mine cu un 780 simplu. Jocul merge prost, fps drops cu duiumul si nici nu e cine stie ce frumusete. Acum pe bune, din filmuletele pe care le-am tot vazut eu pe net, diferentele fata de versiunea de PS4/Xbox One sunt minore, iar acolo nu am vazut problemele astea.

    Cat despre joc in sine, e destul de interesant. Desi sunt multe probleme tehnice, din cat am jucat (vreo 3 ore) pot spune ca mi-a placut. Povestea nu e nici pe departe la fel de buna ca in GTA, nu m-am simtit la fel de pierdut in lumea din joc si pot spune ca nu ma atrage la fel de mult ca GTA. Atmosfera nu e la fel de buna. Stiu ca sunt multe diferente, dar se vede foarte clar ca e inspirat din prea multe jocuri UBI. Zicea cineva la un moment dat ca sunt prea multe chestii pe ecran. E foarte adevarat, oricum te intorci, mereu iti apar informatii despre pietoni, semafoare, ATM-uri, etc si e putin deranjant

    Am precomanda la CE pentru PS4 si nu renunt la ea. Cred ca o sa fie cea mai buna varianta a jocului, pe PC e dezastru.

    Niste screenshot-uri, 1080p totul pe ultra. Daca voi vedeti mari diferente fata de varianta PS4...
    Attached Images Attached Images screen-1-.png screen-2-.png screen-3-.png screen-4-.png screen-5-.png screen-6-.png screen-7-.png screen-8-.png screen-9-.png screen-10-.png screen-11-.png screen-12-.png screen-13-.png screen-14-.png screen-15-.png screen-16-.png screen-17-.png screen-18-.png

  14. #14 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Niste screenshot-uri, 1080p totul pe ultra. Daca voi vedeti mari diferente fata de varianta PS4...

    pai daca este ca si la wolfenstein , unde varianta pc arata mai rau decat pe xbox one ..e clar..

  15. #15 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Mie mi se pare ca arata prost. Daca pe PC arata asa unde rezerva de putere e aproape limitless, pe console nici nu vreau sa ma gandesc. Poate variantele pentru console vor fi super optimizate si vor arata calumea.

    Din punctul meu de vedere, e cu cel putin cateva clase sub TLoU care a avut parte de un hardware vechi de 8 ani (PS3).

  16. #16 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Pe noapte:


    Pe zi:


    Din clipurile astea doua mie mi se pare ca e pc e cea mai buna varianta. Am vazut si screenshoturile de mai sus si parca se vede mai bine in clipurile astea. Asa mi se pare mie cel putin.

  17. #17 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    As vrea sa zic ceva legat de varianta de PC. Vad ca foarte multi sar in sus cu PC MASTER RACE

    Am pus mana pe un cont de Uplay cu acces la joc. Ei bine, dupa ce l-am instalat, si-a mai facut un update de 1.2GB, dar chiar si asa ruleaza execrabil. Caderile de fps sunt mai ceva decat la varianta de PC a lui GTA 4. Eu nu am mai intalnit asa ceva de foarte mult timp. Optimizare nu exista, merge ca porcu. Am vorbit cu varul meu, caruia ii apartine contul de Uplay, iar el cu 2x780TI are acelasi probleme ca mine cu un 780 simplu. Jocul merge prost, fps drops cu duiumul si nici nu e cine stie ce frumusete. Acum pe bune, din filmuletele pe care le-am tot vazut eu pe net, diferentele fata de versiunea de PS4/Xbox One sunt minore, iar acolo nu am vazut problemele astea.
    Sigur nu era vreo setare deaia foarte demanding? Gen cum e la Last Light depth of field-ul care mănâncă foarte foarte mult, dar după ce îl dezactivezi e smooth. Erau multe setări grafice? Sau doar cateva ca la orice port nașpa de consolă?

    LE: Acum am văzut video-ul postat de C3zar. Sunt într-adevăr multe setări grafice, deci am de unde tweak-ui.

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Sau doar cateva ca la orice port nașpa de consolă?
    Exact, e o portare proasta. Chiar si pe setari mai mici problemele sunt prezente.

    Quote Originally Posted by C3zar View Post
    Am vazut si screenshoturile de mai sus si parca se vede mai bine in clipurile astea. Asa mi se pare mie cel putin.
    Nu stiu cum arata mai bine in clipurile alea unde Vsync era dezactivat iar GPU buffer setat pe 1. Asta cand la mine erau toate activate si la maxim. Varianta de PS4, vorbeau pe neogaf sau ceva similar, are vsync, plus ca ofera stabilitate fata de varianta de PC. Are rost sa mai spun cat de tampit e controlul pe PC? Faci hack cu Q, uneori mai trebuie sa apesi pe N pentru a face o smecherie, asta in timp ce Q trebuie tinut apasat. De la N la Q e complet aiurea.

    Puteti sa imi spuneti fanboy cat vreti, jocul merge prost pe PC iar controlul e gandit pentru console. Singurul lucru care mai conteaza acum e care varianta e mai buna intre PS4 si XO.

  19. #19 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    As vrea sa zic ceva legat de varianta de PC. Vad ca foarte multi sar in sus cu PC MASTER RACE

    Am pus mana pe un cont de Uplay cu acces la joc. Ei bine, dupa ce l-am instalat, si-a mai facut un update de 1.2GB, dar chiar si asa ruleaza execrabil. Caderile de fps sunt mai ceva decat la varianta de PC a lui GTA 4. Eu nu am mai intalnit asa ceva de foarte mult timp. Optimizare nu exista, merge ca porcu. Am vorbit cu varul meu, caruia ii apartine contul de Uplay, iar el cu 2x780TI are acelasi probleme ca mine cu un 780 simplu. Jocul merge prost, fps drops cu duiumul si nici nu e cine stie ce frumusete. Acum pe bune, din filmuletele pe care le-am tot vazut eu pe net, diferentele fata de versiunea de PS4/Xbox One sunt minore, iar acolo nu am vazut problemele astea.

    Cat despre joc in sine, e destul de interesant. Desi sunt multe probleme tehnice, din cat am jucat (vreo 3 ore) pot spune ca mi-a placut. Povestea nu e nici pe departe la fel de buna ca in GTA, nu m-am simtit la fel de pierdut in lumea din joc si pot spune ca nu ma atrage la fel de mult ca GTA. Atmosfera nu e la fel de buna. Stiu ca sunt multe diferente, dar se vede foarte clar ca e inspirat din prea multe jocuri UBI. Zicea cineva la un moment dat ca sunt prea multe chestii pe ecran. E foarte adevarat, oricum te intorci, mereu iti apar informatii despre pietoni, semafoare, ATM-uri, etc si e putin deranjant

    Am precomanda la CE pentru PS4 si nu renunt la ea. Cred ca o sa fie cea mai buna varianta a jocului, pe PC e dezastru.

    Niste screenshot-uri, 1080p totul pe ultra. Daca voi vedeti mari diferente fata de varianta PS4...
    Se pare ca era adevarata afirmatia: Watch Dogs on NG = PC High Settings

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa vreo 10 ore, pot spune ca e foarte interesant. Mie a inceput sa imi placa. Conparandu-l cu inFamous pot spune ca ii este inferior din punct de vedere grafic. E mai sters si mai lipsit de detalii fine. Orasul nu e foarte viu, aici as spune ca seamana cu inFamous mai degraba decat cu GTA. Ce e amuzant e faptul ca de multe ori pietonii se repeta. Adica au aceasi fata, aceleasi haine, aceleasi conversatii iar de multe ori se repeta chiar grupurile de oameni. Am dat peste un grup care facea beatbox, i-am vazut dupa o jumatate de ora in alt colt al orasului, la fel imbracati, in aceasi ordine si cantand aceasi melodie. Povestea principala e meh, mai mult m-am plimbat facand misiuni mici. Poti crea ceva haos daca vrei, dar nu se compara cu GTA. Iar atmosfera nu se ridica la nivelul altor jocuri, Sleeping Dogs a fost un exemplu de non-GTA care a avut o atmosfera foarte buna. E acelasi lucru ca in Assassins, e mare si frumos uneori orasul, dar e totul atat de mecanic, nu pare la fel de real ca un GTA. Imi pare rau ca il tot compar cu GTA, dar vorbind de doua jocuri open world in orase moderne si in care free roamingul e poate una dintre cele mai mari atractii, pur si simplu nu e la acelasi nivel.

    Eu il vad ca pe primul Assassins, un joc bun care are loc de imbunatatiri. In 2015 cand vom primi cu siguranta partea a doua, vom avea un joc mult mai bun. Cu toate astea, eu zic ca merita. E o idee originala, iar elementele de hacking care ne-au facut sa fim interesati de joc sunt facute cum trebuie. Daca ar fi sa ii dau o nota dupa cele 10 ore, nota ar fi 8/10.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Watch Dogs By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 925 Last Post: 16-03-2018, 17:57
  2. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts