Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 65

Thread: Watch Dogs - PC

  1. #21 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Dupa vreo 10 ore, pot spune ca e foarte interesant. Mie a inceput sa imi placa. Conparandu-l cu inFamous pot spune ca ii este inferior din punct de vedere grafic. E mai sters si mai lipsit de detalii fine. Orasul nu e foarte viu, aici as spune ca seamana cu inFamous mai degraba decat cu GTA. Ce e amuzant e faptul ca de multe ori pietonii se repeta. Adica au aceasi fata, aceleasi haine, aceleasi conversatii iar de multe ori se repeta chiar grupurile de oameni. Am dat peste un grup care facea beatbox, i-am vazut dupa o jumatate de ora in alt colt al orasului, la fel imbracati, in aceasi ordine si cantand aceasi melodie. Povestea principala e meh, mai mult m-am plimbat facand misiuni mici. Poti crea ceva haos daca vrei, dar nu se compara cu GTA. Iar atmosfera nu se ridica la nivelul altor jocuri, Sleeping Dogs a fost un exemplu de non-GTA care a avut o atmosfera foarte buna. E acelasi lucru ca in Assassins, e mare si frumos uneori orasul, dar e totul atat de mecanic, nu pare la fel de real ca un GTA. Imi pare rau ca il tot compar cu GTA, dar vorbind de doua jocuri open world in orase moderne si in care free roamingul e poate una dintre cele mai mari atractii, pur si simplu nu e la acelasi nivel.

    Eu il vad ca pe primul Assassins, un joc bun care are loc de imbunatatiri. In 2015 cand vom primi cu siguranta partea a doua, vom avea un joc mult mai bun. Cu toate astea, eu zic ca merita. E o idee originala, iar elementele de hacking care ne-au facut sa fim interesati de joc sunt facute cum trebuie. Daca ar fi sa ii dau o nota dupa cele 10 ore, nota ar fi 8/10.

    Asta cu pietonii care se repeta pune capac si nu, nu glumesc. Nu-l iau, smf in ei.

  2. #22 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asta e o chestie pe care o mai pot rezolva cu vreun patch sau update.

  3. #23 SP
    Member Hazer's Avatar
    Câteva poze 4K de pe PC.
    Attached Images Attached Images watch-dogs-3.jpg watch-dogs-6.jpg watch-dogs-8.jpg watch-dogs-12.jpg

  4. #24 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    asta este un motiv sa piratezi un joc? ca nu este bun? pai daca nu-i place de ce-l mai joaca? incredibil ce mentalitate, chiar si pe acest forum. putea linistit sa astepte cateva luni si l-ar fi luat pe 50-70 de ron, stim ca scad preturile foarte mult la aceste jocuri ca se cumpara foarte multe si o sa fie plin de ele pe bazar.

    ---------- Post added 25-05-2014 at 11:28 ----------

    si btw: Watch Dogs torrent secretly installing a Bitcoin miner on thousands of computers | Gamecrastinate

    One of the most seeded copies of Watch Dogs available online is reported to also install a Bitcoin mining virus on the computer of its victims. Blue Screen crashes, additional power consumption, and an overall unstable computer await those unlucky pirates that couldn’t wait for release day or didn’t want to spend the cash for a legit copy of Watch Dogs.

  5. #25 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Scuza asta o tot citesc si eu pe un alt forum de mi se face scarba. Oricum o parte din vina o au si producatorii de jocuri pt. faptul ca nu mai scot demo-uri ca pe vremuri. Atunci era mai simplu, descarcai un demo, iti faceai o parere si daca iti placea il cumparai.

  6. #26 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Mie mi se pare amuzant tare si mp-ul , sper sa-mi placa si cand am sa-l incerc iar asta mi se pare un plus "destul" pe langa story.

    AMR 2 zile !
    Am jucat aproape 2 ore. Jumatate de ora habar n-aveam ce fac, dar m-am obisnuit apoi si e ok. Nu sunt fan multiplayer, iar serverele sunt cam goale acum. Nu stiu daca mi s-a parut sau nu, dar calitatea graficii a scazut mult. Repet, nu sunt fan multiplayer si astfel nu am fost impresionat si m-am plictisit repede. Daca gameplay-ul e greoi in single, aici am luat-o constant in freza. Scuza mea e ca pur si simplu nu ma pot misca cum trebuie, chiar daca am peste 10 ore de singleplayer. Nu am prea multa experienta de multiplayer, dar dupa vreo ora jumate m-am plictisit sa fac acelasi lucru constant. Cred ca a fost si un bug, ca am jucat doar pe noapte.

  7. #27 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Sunteti cativa de-aici care ati devenit culmea. Il jucati 'la un prieten', de la 'bunica' sau alte vrajeli de genul. Parca plecasem de pe computergames tocmai pentru a scapa de piratii cu PC-urile lor cu placi video de zeci de milioane dar care nu stiau ce-i acela un joc original. Mie unul mi-ar fi rusine dar cred ca nu se mai pune pret pe asta in tara asta de 2 lei.
    N-am nici cea mai mică îndoială că absolut toate filmele pe care le vezi şi toată melodiile pe care le asculţi sunt 100% originale, cumpărate. Nici torente n-ai descărcat, nici hardul a utorrent nu-ţi miroase. Pentru că mi-e greu să cred că există atâta ipocrizie într-o persoană, încât s-o facă pe sfântul doar cu ce-i convine, anume jocurile.

    Pentru mine Watch Dogs ramane un 'must have' dar macar eu sunt mai realist si nu ma astept la cine stie ce joc revolutionar.
    Da, pentru tine, care nu eşti etalon. Unii poate vor să vadă dacă merită să dea 60 de euro pe el, fiindcă nu-s hotărâţi, mai ales cu părerile negative din jur. Sau sugerezi că ar fi bine să arunci cu banii în produse făcute de mântuială, doar pentru a avea chipurile coloană vertebrală şi a nu, vai, "pirata", noţiune la care se îmburică mai toţi pe-aici ca nişte fete mari, dar rup torentele în două cu filme şi muzică.

    Hai că facem altfel. Cum nu există demo, ceea ce un producător care are încredere în produsul lui ar trebui să ofere, iar eu nu-s hotărât dacă să iau un joc, îmi dai tu mie 60 de euro, iar dacă-mi place jocul, ţi-i dau înapoi. Dacă nu, îţi dau chifla şi te-am salutat din mers.


    Dar ghici cine chirăie apoi că gamerii încurajează jocuri şi producători de duzină, punând botul la hype şi cumpărându-le la lansare ?


    Ca să se lămurească şi ăia cărora deja le dau spumele la colţul tastaturii, personal, mie timpul îmi permite să joc şi mai puţine jocuri decât cumpăr şi joc exclusiv pe console. Nu iau apărarea piraţilor, dar nici nu-s suficient de ipocrit şi/sau habotnic încât să susţin că n-ai dreptul să cauţi o soluţie pentru a-ţi face o părere despre un produs care costă totuşi nişte bani.

  8. #28 SP
    Member dtancu's Avatar
    Si n-ar fi mai simplu sa astepti review-urile peste o saptamana decat sa il iei de la pirati? Intreb si eu.

  9. #29 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Si n-ar fi mai simplu sa astepti review-urile peste o saptamana decat sa il iei de la pirati? Intreb si eu.
    Asta ar functiona intr-o lume in care reviewerii nu sunt platiti de catre publisheri. Cum zicea cineva mai sus, un demo ar fi fost ideal insa am senzatia ca developerii stiau ca asta ar fi tras in jos vanzarile destul de mult din motive evidente.

  10. #30 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    interesant cum pe pc jocul nu ruleaza decat pe un Os 64bit si are nevoie de un pc foarte bun pentru niste performante ..decente.
    asa ca sa-l rulezi smooth pe ps4 este best deal

    un screenshot pc ( 600p @23fps)


  11. #31 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Are un framerate acceptabil si pe un GTX 650 care costa vreo 4 milioane deci pare foarte ok. Dupa cum vedeti in video mai ruleaza si in FHD si detalii High. Pe la 900p ca PS4-ul cred ca ramane stabil pe vreo 30-35fps

  12. #32 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    N-am nici cea mai mică îndoială că absolut toate filmele pe care le vezi şi toată melodiile pe care le asculţi sunt 100% originale, cumpărate. Nici torente n-ai descărcat, nici hardul a utorrent nu-ţi miroase. Pentru că mi-e greu să cred că există atâta ipocrizie într-o persoană, încât s-o facă pe sfântul doar cu ce-i convine, anume jocurile.
    Da, tot ce am este original si cumparat din banii mei. Daca nu sunt hot ca tine sau ca altii inseamna ca sunt ipocrit?
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Da, pentru tine, care nu eşti etalon.
    Nici nu m-am considerat vreodata etalon ci doar am rugat pe anumite persoane sa se retina in a-si posta furturile pe forum. Culmea este ca unii ca tine s-au simtit repede atacati. Asta pentru ca tot vorbeai de ipocrizie.
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Hai că facem altfel. Cum nu există demo, ceea ce un producător care are încredere în produsul lui ar trebui să ofere, iar eu nu-s hotărât dacă să iau un joc, îmi dai tu mie 60 de euro, iar dacă-mi place jocul, ţi-i dau înapoi. Dacă nu, îţi dau chifla şi te-am salutat din mers.
    Daca n-ai bani de chifle si ce spui tu acolo, din partea me poti sa furi pana nu mai poti. Dar macar nu mai veni si-mi strica mie placerea cum ca nu-ti merge tie jocul pirat care poate e spart prost, nu are update-uri, o fi chiar beta sau plin de spyware si virusi, sau poate ai calculatorul varza. Nu ma intereseaza cat de sarac sau cat de hot esti - eu intru aici sa citesc despre jocuri de console, nu despre cat de amarat esti tu.

    Iar daca nu esti hotarat sa iei un joc si nu-ti permiti, asteapta sa se lanseze jocul si poate ti-l va imprumuta cineva. Desi cu atitudinea asta, ma indoiesc ca va face asta vreun gamer care chiar a muncit - el sau parintii sai - pentru a cumpara acel joc..
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Dar ghici cine chirăie apoi că gamerii încurajează jocuri şi producători de duzină, punând botul la hype şi cumpărându-le la lansare ?
    Da, sunt gamer si ma respect! Il iau la lansare pentru ca imi permit si imi place ideea jocului. Asa cum am spus, nu ma astept la ceva revolutionar, dar nici nu ma plang ca o baba beata ca vai, daca nu are demo mai bine-l fur. Pe sistemul asta, sa stii ca nici bancile nu dau nimic demo. Nu te duci sa furi din banca pt. a-ti face o idee despre bani? Nu am vazut pe nimeni de-aici furand o consola doar pe motivul ca 'nu gaseste demo la ea'.

    Jocul se lanseaza in 2 zile, sunt tone de stream-uri cu gameplay si trailere, ba chiar au aparut review-uri si versus-uri de pe diferite platforme. Daca nu-ti poti face o parere despre joc din asta si o dai cu faze gen 'n-am bani de chifle', inseamna ca stai foarte prost atat la capitolul financiar si ar trebui sa-ti cauti un loc de munca mai bun cat si la capitolul procesare a informatiei si genul asta de joc cu hacking e prea mult pentru tine. Succesuri!

  13. #33 SP
    Junior Member Tzzantaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Da, tot ce am este original si cumparat din banii mei. Daca nu sunt hot ca tine sau ca altii inseamna ca sunt ipocrit?
    Aha , te credem pe cuvant....sau nu.

    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Daca n-ai bani de chifle si ce spui tu acolo, din partea me poti sa furi pana nu mai poti. Dar macar nu mai veni si-mi strica mie placerea cum ca nu-ti merge tie jocul pirat care poate e spart prost, nu are update-uri, o fi chiar beta sau plin de spyware si virusi, sau poate ai calculatorul varza. Nu ma intereseaza cat de sarac sau cat de hot esti - eu intru aici sa citesc despre jocuri de console, nu despre cat de amarat esti tu.
    N-ai inteles absolut nimic din ce ti-a zis omu'.Dovada ca esti relativ habotnic si nici nu te chinui sa citesti si sa intelegi ce zice , tu pur si simplu stii una si buna.
    El n-a scris nimic ca a luat spyware sau n-are jocu' update-uri , omu' a scris ca jocu' e praf ca si gameplay si grafica.Fata de cum l-a prezentat ubisoft acum 2 ani jocu' e MUCI si asta se numeste prosteala pe fata din partea lor.
    Daca tu n-ai ce face cu banii si esti dispus sa pui botu' la prosteala lor , n-ai decat dar asta nu inseamna ca toti o sa dea banii munciti o saptamana aiurea in tramvai.

    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Iar daca nu esti hotarat sa iei un joc si nu-ti permiti, asteapta sa se lanseze jocul si poate ti-l va imprumuta cineva. Desi cu atitudinea asta, ma indoiesc ca va face asta vreun gamer care chiar a muncit - el sau parintii sai - pentru a cumpara acel joc..
    Stii ca asta cu imprumutatu' jocului intra in exact aceeasi oala cu download-ul , nu?Inca o dovada ca tu nu stii absolut nimic despre ce vorbesti dar o tii pe a ta , ca doar e aia buna.

    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Da, sunt gamer si ma respect! Il iau la lansare pentru ca imi permit si imi place ideea jocului. Asa cum am spus, nu ma astept la ceva revolutionar, dar nici nu ma plang ca o baba beata ca vai, daca nu are demo mai bine-l fur. Pe sistemul asta, sa stii ca nici bancile nu dau nimic demo. Nu te duci sa furi din banca pt. a-ti face o idee despre bani? Nu am vazut pe nimeni de-aici furand o consola doar pe motivul ca 'nu gaseste demo la ea'.
    Esti gamer si te respecti?Atunci da baiete cate 60 euro pe toate jocurile pe care producatoru' le ridica in slavi inainte de lansare iar cand pui mana pe el descoperi ca defapt ai primit 50% din ceea ce ti-a fost promis prin trailere.
    Mai mult de atat , dai inca o data dovada ca esti habotnic si destul de pe langa cu viata daca faci comparatii cu bancile din viata reala.

  14. #34 SP
    Member Wagram's Avatar
    Kratos, îţi mulţumesc că nu mi-ai zis nimic de mamă, deşi ai fi adunat thanks-uri cu două mâini de la admini şi moderatori, care-s niţel mai impermeabili la noţiunile de atac la persoană şi insultă. Mai rămâne să nege toţi că s-au uitat la măscări pe net şi puteţi redenumi site-ul Vestalele.ro.

    În rest, ţi-a răspuns Tzzantaru şi, după părerea mea, e suficient pentru discuţia asta.

  15. #35 SP
    Member Kratos's Avatar
    Wagram nu aveam ce sa-ti spun de mama pentru ca nu ea m-a facut ipocrit, pirat sau ca sunt doar un gamer care 'pune botul'. Stii vorba aceea 'culegi vant - semeni furtuna'. Cat despre thanks-uri, vad ca si tie ti-au dat cu 2 maini aceleasi 'personalitati' care sunt fani PC si piraterie. Deh, cine se aseamana se aduna.

    Tzzantaru: vai domnule dar ce vehement am devenit de la al treilea post pe acest forum. Sa stii ca daca pentru tine jocul e praf, e o solutie simpla care nu-ti va omora neuronul: NU CUMPERI JOCUL! Iar despre partea cu imprumutatul, era o gluma dar se pare ca n-ai prins-o. Cum dealtfel ai procedat cu tot ce am scris.

    Revenind on-topic: mie unul Ubisoft nu mi-a 'promis' - asa cum a facut-o userilor de mai sus - ca voi primi jocul secolului. Am avut si am vazut jocuri mult mai proaste care s-au vandut foarte bine si de care eu unul m-am bucurat. Pentru mine jocul arata si se misca foarte bine pe PS4 si-l voi cumpara. Daca asta inseamna ca sunt habotnic, asta este. Nu-mi pune Ubisoft pumnul in gura sa-l cumpar.

    Edit: Imi cer scuze dar acum am vazut ca aici este sectiune de PC. Eu ma retrag de aici intrucat nu am nici cea mai mica dorinta de a-l achizitiona pe PC. Bafta! Las ceva gameplay la 4K pentru doritori:


  16. #36 SP
    Member Caponescu's Avatar

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tzzantaru View Post
    El n-a scris nimic ca a luat spyware sau n-are jocu' update-uri
    Nici nu e nevoie... cam toate versiunile piratate au venit cu "bonus", bitcoin miner (care usually se apuca si consuma si upto 100% CPU): Pirated copy of ‘Watch Dogs’ on Torrent sites has Bitcoin mining malware.

    Sper ca de-acum inainte toate "demo"-urile astea sa vina cu asa goodies. It's fun

  18. #38 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Haha, ce tare.

  19. #39 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    gameplay de PC pe ultra...dupa parerea mea arata oribil..mai ales la inceput..parca ar fi in stadiul alfa..next-gen huh ?


  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca aveti issues sau merge prea prost Watch Dogs si aveti placa nVidia, va recomand sa descarcati driverele 337.88. Pe langa optimizari in 4K si CPU overhead reductions, acestea sunt driverele "oficiale" pentru Watch Dogs (optimizate pt. joc). Bafta!

    Drivers | GeForce


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Watch Dogs By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 925 Last Post: 16-03-2018, 17:57
  2. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts