Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 303

Thread: Clubul PC Gaming

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce mai imi place mie la PC, e faptul ca poti sa-ti iei ce periferice vrei... ce accesorii vrei. Ma uitam acum ca Logitech a mai scos un mouse. Se pare ca LED-urile sunt la moda

    AnandTech | Logitech G303 Daedalus Apex Capsule Review.
    Attached Images Attached Images logitech-g303_back_purple.jpg logitech-g303_leftprofile_yellow.jpg

  2. #22 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din cate am incercat pe PC, cel mai mult mi-a placut Logitech G600. Din pacate nu exista varianta wireless. In gaming casual nu simti diferente intre un mouse wireless si unul cu fir, pacat ca se dedica in mare parte doar utilizatorilor hardcore. Razer in schimb au foarte multe modele wireless.

    Logitech G600
    Attached Images Attached Images mouse_logitech_g600_mmo_gaming_white_new-1-.jpg

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos de G600... din 2012 l-am pus la vanzare... zace pe undeva: http://www.consolegames.ro/forum/f42...ne-pt-mmo-uri/

    ---------- Post added 07-03-2015 at 12:07 ----------

    E bine ca am specificat "Urgent"

  4. #24 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai ce nu ti-a placut la el?

    Eu am boala pe el de cand a aparut, dar nu pot sta cu cablu, mai ales daca il iau des cu mine cum fac de obicei.

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa fiu sincer nici nu mai stiu... au trecut totusi 3 ani. Cred ca forma... daca nu ma insel nu m-am putut acomoda cu el. Acum am un G502 si ma impac de minune cu el.
    Attached Images Attached Images logitech-g502-3.jpg logitech-g502-proteus-core-gaming-mouse-2.jpg

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru fanii de tastaturi mecanice, here is a good and new one: Logitech G910Logitech G910 Orion Spark RGB Mechanical Gaming Keyboard. Sau o puteti vedea pe site-ul oficial: Orion Spark G910-Mechanical-Keyboard-Logitech.

    Attached Images Attached Images logitech_g910_orion.jpg

  7. #27 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Va recomand tuturor Fistful of Frags , un shooter multiplayer, gratuit (no ads or microtransations) si extraordinar de distractiv.
    Attached Images Attached Images fof1.jpg fof2.jpg fof3.jpg fof4.jpg

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    WOW! Daca e adevarata chestia asta (cum ca Titan X va fi la fel de rapid precum Titan Z, dar la 1/3 din pret), s-ar putea sa fie un game changer: Nvidia Titan X leak claims $999 MSRP, incredible performance | Digital Trends.

  9. #29 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Am citit putin topic-ul acesta si imi pare rau sa vad cat de mult se pune accentul pe grafica cand vine vorba de PC gaming, personal prefer gaming-ul pe PC din acelasi motiv pentru care multi il prefera pe console, accesabilitate, obisnuita, si comoditate, rareori grafica are vreun impact asupra jocului atat timp cat vizual se potriveste cu stilul jocului.

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai Strike105X, intr-adevar acesta este marele avantaj: faptul ca pe PC poti sa faci upgrade si sa ai grafica, sunet, control mai bun (mouse + keyboard). Si sa nu uitam si faptul ca jocurile au in general un pret mai mic. Dar in rest, comoditatea, ease of use... n-o sa se compare niciodata cu ce se intampla pe console. Poate cu SteamOS o sa vedem asa ceva, dar si atunci va depinde foarte mult de ce ai "sub capota" si ce probleme sunt la OS.

    Eu de exp. mi-am facut acum mult timp un HTPC cu o placa video de gaming, legat la TV (exact ca si consolele). Am conectat frumos gamepadul de Xbox 360 si am zis ca gata, incerc si eu gaming pe PC, tolanit in fotoliu. Dar de unde? Una doua trebuia sa ma car cu tastatura si mouse-ul dupa mine... una doua trebuia sa pun alt driver, stai ca vrea restart Windows Update... Ma jucam si-mi sarea antivirusul in fata, trebuia sa las gamepadul si sa caut un mouse ca sa pot sa-i dau un amarat de click sa ma lase in pace. Nu mai zic ca suportul din Steam pt. gamepad era destul de mic... iar la multe jocuri trebuia sa caut mouse-ul ca sa pot sa apas pe vreun buton ce nu stia de gamepad.

    Marele dezavantaj este ca pe PC nu vei vedea acelasi lucru cu ceilalti. Nu la acelasi framerate, nu in aceeasi rezolutie, and so on. Eu de exp. la Eve Online, pana n-am trecut la 2 monitoare in super rezolutie... mancam non-stop bataie. Dupa aceea radeam de amaratii care nu stiau ce i-a lovit in joc.

    Un alt mare dezavantaj la PC este cheating-ul. Aproape ca nu mai stiu pe nimeni pe PC care sa joace multiplayer fara coduri. Personal, nu-i inteleg... dar probabil ca s-au saturat sa moara instant si sa nu stie de ce. Wallhacks, speedhacks, aimhacks and so on...

    Stiu, si pe console a inceput nebunia cu patch-urile de tone de giga... insa pe PC, Dzeule mare. Mai instalez cate un joc la cineva si ma apuca batranetile, mai ales la cele unde trebuie sa pui patch dupa patch... nu merge sa pui ultimul si gata.

    Anyway, ideea e ca la mine gamingul pe PC a ajuns undeva la maxim 1% din total... si chiar nu simt nevoia de mai mult. Sunt atat de multe jocuri bune pe console incat ar trebui sa fiu nebun sa mai dau 2000 RON pe o placa video decenta.

  11. #31 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Nu ma intelege gresit Monky, scuze daca sa inteles din post ca ar fi in general mai comod gaming-ul pe PC decat cel pe consola, asta este doar la nivel personal (adica pentru mine) nu un fapt general, desi personal nu am multe din problemele mentionate de tine, dar ce este si drept ca petrec mult timp pe PC iar in principal mai tot gaming-ul meu se rezuma la Steam.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit... fiecare se joaca pe ce doreste. Si eu stau foarte mult la PC (prea mult as putea spune), insa la PC e munca... pe console e distractia.

  13. #33 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De-ar scoate astia niste remaster la primul Witcher si seria STALKER cred ca m-as juca mai des pe PC. Dar astia nu vor remaster. Asta il pot numi ca avantaj al mustard race vs console. Eu unul de HD remaster m-am saturat pana peste cap. Mi-e sila cand ma gandesc. Dar alea ar fi niste remastered pe care le-as cumpara

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru chestii de genul asta e super tare PC-ul: MX Master Wireless Mouse - rechargable - performance - Logitech. Pacat insa ca vorbim de un mouse care nu prea e gandit pt. gaming. Insa la naiba, arata prea bine (pacat ca nu exista si o varianta black & silver).

    Attached Images Attached Images logitech_mx_master.jpg

  15. #35 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Trebuie sa fiu sincer pentru mine acest an din punct de vedere al gaming-ului este cel mai incredibil!

    A inceput excelent prin faptul ca Hyper Dimension Neptunia Rebirth a fost lansat si pe pc XD.

    Iar acum abia astept data de 30 pentru ca DOA 5 Last Round sa se deblocheze pe Steam (preordered):



    Ca sa nu mai vorbim ca vor fi lansate inca doua jocuri de care eram interesat:

    YS 6 si Akiba’s Trip: Undead & Undressed

    Dar dupa cum am spus cel mai mult mi-am dorit Neptunia, DOA si Onechanbara pe PC, just one more to go lol.

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    LOLZ! GTA V chiar vine pe 7 disk-uri?!?
    Sursa: GTA V For PC Reportedly Ships on Seven Disks | The Escapist.
    Attached Images Attached Images gta_v_pc.jpg

  17. #37 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Trebuia sa-l faca pe un Blu-Ray si la atunci cand cumperi jocul la doar 100$, primesti si un Blu-Ray Rom (din ala de il bagi in pisi, nu rom de ii vedem noi pe strada).

  18. #38 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Nu cred ca platforma pe care joci contează chiar asa de mult . Ceea ce contează e calitatea a ceea ce joci. Eu unul m-am jucat si pe console si pe pc , mai ales jocuri retro care au un gameplay mai bun decat jocurile moderne . Nu știu , am început sa ma plictisesc de același gameplay obosit , de aceeași înșiruire de cutscene-uri plictisitoare intrerupta din când in cand de acțiune monotona . M-am saturat de sequel la sequel de Call of Dutty , cu aproape aceleasi mecanici de gameplay ca primul joc din serie , vreau ca developerii sa aiba curajul de a scoate pe piața francize noi cu gameplay inovator . Mai e o chestie , jocurile moderne mi se par prea lungi . Spre rușinea mea n-am putut duce un joc modern AAA la capăt de ani de zile. M-am plictisit în asa hal încât mi s-a părut o corvoada sa mai fac vreo misiune sau quest . Ma joc ca sa ma distrez nu ca sa fetchuiesc colți de strutocamila si piele de basilisc pentru nu stiu ce NPC sau sa kilaresc aceleași cadavre ambulante ,teroriști și naziști pana-mi vine sa borăsc pixeli verzi si incep sa fac ca posedatul de Steam .

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu cati dintre voi ati jucat Anarchy Online, dar culmea e ca dupa ani buni, a iesit unul din cele mai mari update-uri
    Mai multe detalii aici: 18.7.0 Update Release Notes si aici: Anarchy Online.18.7 - A New Beginning. Pentru un MMO care are deja vreo 14 ani, nu-i rau...

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Foarte tare asta:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul Bacauanilor By BoTeAlEx in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 28-02-2011, 12:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts