Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 16 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 221 to 240 of 303

Thread: Clubul PC Gaming

  1. #221 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Mersi, dar majoritatea jocurilor de acolo nu au aparut inca, eu voiam ceva ce pot juca acum.
    Fiindca nu stiu ce gen de jocuri preferi iti recomand astea :

    Arma III :



    Pillars of Eternity :



    Torchlight 2 :



    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Mi-am luat de curand un laptop mai puternic (GTX 960m si i7-6700HQ) si as vrea sa il initiez si pe el in ale jocurilor cu ceva ce nu pot juca pe consola. Aveti ceva sugestii, exista si exclusive bune pe PC? Eu ma gandeam la Guild Wars 2, parca e singurul joc pe care am vrut sa il joc si nu am putut, desi recunosc ca nu prea m-am interesat de jocurile PC-only.
    Nu stiu daca acel laptop iti este absolut necesar, insa stiu ce PC ai putea face la o suma de aproximativ 3000-3200 lei. Daca ai undeva prin casa un monitor de 24 inches, full hd, iti recomand sa dai retur la acel laptop iar cu banii recuperati sa iti faci un PC de gaming. N-o sa ai un i7 dar o sa ai un procesor i5 7600, 16 gb ram si o placa video mult mai buna decat ai acum pe laptop. Ca sa nu mai spun ca altfel joci pe un PC, altfel pe un laptop. Asta daca acel laptop nu este imperios necesar.

    Mai incearca si Titan Quest :



  2. #222 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cica in tarile cu apa calda Ryzen e disponibil la precomanda:


  3. #223 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Nu stiu daca acel laptop iti este absolut necesar, insa stiu ce PC ai putea face la o suma de aproximativ 3000-3200 lei. Daca ai undeva prin casa un monitor de 24 inches, full hd, iti recomand sa dai retur la acel laptop iar cu banii recuperati sa iti faci un PC de gaming. N-o sa ai un i7 dar o sa ai un procesor i5 7600, 16 gb ram si o placa video mult mai buna decat ai acum pe laptop. Ca sa nu mai spun ca altfel joci pe un PC, altfel pe un laptop. Asta daca acel laptop nu este imperios necesar.
    L-am luat pentru ca am nevoie sa programez pe el, on the go. Nici nu m-a interesat placa video, aveam nevoie doar de procesor puternic, insa nu am gasit nicaieri un i7-HQ fara GPU. Daca tot nu am avut de ales, am zis ca voi profita si de ea, e pacat sa ratez jocurile bune de pe PC.

  4. #224 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    @Espiritus la fel cum a zis si tudyniuz, iti recomand jocurile de strategie in special cele de la Paradox: Crusader Kings 2, Europa Universalis 4, Stellaris, Hearts of Iron IV ( sunt si o gramada de moduri pentru fiecare in caz ca te plictisesti de vanilla ), pe langa acestea ar mai fi seria Mount&Blade de la TaleWorlds.

  5. #225 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am mutat discutiile de pe ultimele pagini despre procesoare si alte chestii hardware pe topicul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f29...hardware-club/

    Aici sa ramana totusi mai mult despre jocuri

  6. #226 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Syberia II este gratuit pe Origin.

  7. #227 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ei bine am terminat dezasamblarea sistemului cu fx8300, pentru urmatoarea saptamana sunt pe un fx4300 cu un hd3000, dar macar am ssd .

  8. #228 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    In caz de mai are cineva probleme, am descoperit de ce la gamepad-ul Xbox One S se tot pierde conectiunea cu adaptorul wireless Microsoft, se pare ca maneta incerca sa se conecteze la dongle-ul de bluetooth si la adaptorul wireless intermediar (ba la unul, ba la altul), astfel intrand in conflict. Indepartand dongle-ul de bluetooth acum totul merge perfect! Din pacate asta inseamna ca trebuie reconectat de fiecare data cand folosesc DS4-le, dar cred ca am gasit o metoda convenabila pentru a trece peste asta.

  9. #229 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Cum mi-am asamblat PC-ul am zis sa testez putin Titanfall 2 cu relive:



    Desi am mult de invatat, in cele din urma cel mai fun este sa joc cu maneta :3.

  10. #230 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Vai cat de clueless sunt adversarii in joc trageai calm si nu se uita nimeni in directia ta la inceput. Te rog spune-mi ca a fost pur bulan

  11. #231 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar

  12. #232 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar

  13. #233 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Atat de adevarat :


  14. #234 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Am gasit un editor video destul de bun, usor de folosit, se foloseste bine de resurse/nuclee, si cel mai bine este gratis, nu mi-au trebuit nici doua minute sa gasesc efectele si sa lipesc doua video-uri impreuna:



    KDEnlive se numeste, il recomand pentru cei ce vor un editor video bun dar nu doresc sa cheltuiasca o avere pe adobe premier ori sony vegas (sau, hai sa nu ne ascudem, pentru cei ce nu vor sa pirateze ).

  15. #235 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #236 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Players,
    We've been working on the new build and will deploy the update next week.
    As we prepare to deploy our next build, we are going to release a test build early next week. The test servers will be up for 2 days.
    Some of the key features of the new build include a new weapon, foggy weather condition, FPP leaderboards and multiple bug fixes.
    Detailed patch notes will be released before the test build goes live.

  17. #237 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru Encman, mousii de la mine din zona (excuse the mess & the dust, pls)!
    Attached Images Attached Images img_2351.jpg

  18. #238 SP
    Junior Member celine9's Avatar
    How long we must wait?
    @RonanN1 i still dont see udpdate
    You said four days ago about two days

  19. #239 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mersi de sfat @Monky! Scuze pentru calitatea pozei, e facuta la ceas de noapte cu un Lumia mai vechi (de care imi vine foarte greu sa ma despart).
    Sunt curios daca Steelseris QCK asta il tine "in loc" sau trebuie sa-i iau si un pad nou.
    Oricum, trebuie sa-l asortez si cu un TKL.. G Pro cred
    Attached Images Attached Images wp_20170915_003.jpg

  20. #240 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Salut!Nu stiu daca postez unde trebuie, insa doresc sa achizitionez un laptop de gaming&multimedia.Am gasit acest laptop la Altex https://altex.ro/laptop-asus-rog-gl5...ree-dos.Merita la acest pret sau gasesc ceva mai performant la un pret asemanator?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 16 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul Bacauanilor By BoTeAlEx in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 28-02-2011, 12:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts