Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Recomandare monitor 1080p.

  1. #1 SP
    Senior Member Florin85's Avatar

    Recomandare monitor 1080p.

    Dupa cum zice si titlul , sunt in cautarea unui monitor bun 1080p pentru ps4 .

  2. #2 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Ce buget ai?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fara sa specifici bugetul, diagonala, daca vrei cu boxe sau fara... eu atunci ti-l recomand pe acesta: Monitor LED IPS DELL 23.8", Wide, Full HD, HDMI, DisplayPort, Argintiu, U2414H. 24", IPS, si acum la promotie la 1000 RON. Daca iti depaseste un pic bugetul si vrei si boxute (dar sa nu te astepti la nimic prea bun de la boxe), poti sa cobori la un 22", tot IPS, tot Dell: Monitor LED Dell, 22'', Full HD, DVI, VGA, Negru, S2216H - 700 RON.

  4. #4 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Da , uitasem de buget , am mai facut si greseli de ortografie in titlu , vad ca ati modificat greseala . Bugetu ar fi de 1500 lei.Nu pot urca mai mult de atat .

  5. #5 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    La asemenea buget iti recomand un Ilyama de 27", cu panel AMVA+, personal prefer un astfel de panou cand vine vorba de gaming: https://www.vexio.ro/monitoare-led/i...-1080-full-hd/. Eu il am de un an si sunt super multumit de el, nu are ghosting, negrul e negru, vine deja calibrat. Boxele integrate in schimb nu-s cine stie ce, daca maresti volumul peste 70% sunetul isi pierde din calitate, dar pana la acel nivel e foarte ok. Nu stiu in schimb ce sa zic de magazin, dar doar aici vad ca mai e in stoc.

  6. #6 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Alte optiuni , gama e variata in segmentu asta. De preferat de la un retailer mai de incredere. De vexio nu am auzit nu stiu nimic de ei.

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vexio sunt ok, Ilyama in schimb nu merita la bugetul tau, mai bine mergi pe ceva mai serios de la Dell, Asus, etc. Avand in vedere ca vei folosi monitorul la consola si nu iti trebuie 100+Hz si 1ms timp de raspuns, as lua un IPS in locul tau. Desi era o reducere acum cateva zile la un 4K de la LG la 2000ron care si pe mine m-a tentat. Poate nu e rau sa iei ceva mai future proof, mai ales cu Neo si Scorpio pe drum.

  8. #8 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Nici nu ma gandesc la future proof, sunt multumit de ce ofera ps4 acum.

    ---------- Post added 12-07-2016 at 20:33 ----------

    Ca sa imi puteti oferi , detalii mai exacte , joc mult Street Fighter , MKXL,Final Fantasy , One Piece + vizionat anime si cateva seriale tv.

  9. #9 SP
    Senior Member Florin85's Avatar

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    1200RON pentru un panou TN cu doar 60Hz mi se pare foarte scump.

  11. #11 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Bugetu e de 1500 lei . Atat doar ca nu ma pot hotarasingur, la un anumit tip de model.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai Florin85, cine Dzeu sa-ti mai recomande ceva mai bun de-atat, daca tu dai instant Skip la Dell (cu panou IPS, care mie unul mi se pare superb pt. unghiuri de vizualizare maxime si timp de raspuns mai mult decat OK pt. gaming), Iyama cu AMVA+ (cu super timp de raspuns si un panou ok)... si alegi BenQ cu panou TN la 60Hz (sincer mi se par execrabile majoritatea... te misti 10cm si deja vezi altceva)?!?

    Cred ca te duci cel mai bine intr-un magazin gen MediaGalaxy/Altex/eMag, arunci o privire la modelele preferate... iti cumperi ce-ti place si aia e.

  13. #13 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Monitor gaming -> Eizo gama Foris (detin un FS2333, un monitor IPS exceptional dedicat gaming, intre timp au aparut si modele mai noi)


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #14 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  15. #15 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Monitor dedicat gaming!

    http://m.emag.ro/monitor-gaming-led-.../pd/DVBV6BBBM/

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare monitor By PumaS in forum Hardware
    Replies: 7 Last Post: 24-01-2015, 20:32
  2. Recomandare achizitie monitor By ymess in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 10-08-2013, 22:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts