Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Recomandare monitor gaming PC

  1. #1 SP
    Member chesterb's Avatar

    Recomandare monitor gaming PC

    Salut,

    Am un Philips 226V4LAB de 21,5" şi vreau să cumpăr un monitor mai mare(24"), cu refresh rate 144hz și neapărat G-Sync.
    Îl voi folosi pentru gaming (toate jocurile Battle.net + ceva Battlefield) împreună cu o placă video nVidia 970.

    Nu-mi pot permite monitor de 27" întrucât am deasupra biroului un dulap suspendat și nu mi-ar încăpea.

    Am găsit acest Dell la ofertă Monitor LED TN DELL S2417DG Ce părere aveți?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  2. #2 SP
    Junior Member weeby's Avatar
    Salut,
    Iti recomand Monitor Gaming LED 27 ASUS ROG PG27AQ UHD 4K 4ms IPS G-Syn
    Rezolutie:3840 x 2160
    Panel: IPS !!
    G-Sync

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asa e, un monitor de doua ori mai scump e mai bun. Bravo!

    @chesterb: Avand in vedere placa video, s-ar putea sa nu simti mereu acel 144hz, iar ca panou in sine, majoritatea TN au timpii astia de raspuns, dar culorile sunt la fel de spalacite si imaginea va fi dezastru daca nu te vei uita fix din centru la ecran. Personal, in locul tau, m-as limita la un fullHD cu 144HZ, IPS si timp de raspuns de 2-4ms. Sunt niste modele de genul si ti-ar intra in buget. Altfel, rezolutia mai mare s-ar putea sa iti faca mai multe probleme decat ti-ai dori, mai ales cu placa video "slabuta" pentru rezolutii mari si fps atat de ridicat.

  4. #4 SP
    Member chesterb's Avatar
    Mulțumesc frumos pentru răspunsuri.
    Am luat Dell-ul până la urmă. Pentru un panel TN, culorile mi se par muult mai bune față de monitoarele Asus sau Acer (am fost în magazin și m-am holbat puțin la ele).

    Singurul joc ce nu îmi prinde 144fps e Overwatch. În rest toate sunt okay, iar pentru celelalte, am PS4 😁

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  5. #5 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Salut, m-ar interesa si pe mine un monitor de gaming. M-am mutat recent in strainatate si nu am TV aici unde stau, si as investi intr-un monitor de 27" pe care sa-l folosesc la PS4 si laptop (tot pentru gaming). Pretul as vrea sa fie pe la 1000 de ron. Nu prea as investi mai multi bani ca nu stiu exact cat o sa stau aici.

  6. #6 SP
    Member Popae36's Avatar
    Recomand AOC , am un e2450Swh si sunt foarte multumit de calitatea imaginii si timp de raspuns,l am luat sh cu 450 de lei,chiar nu ma asteptam sa aiba o imagine asa clara si culori asa bune.

  7. #7 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am citit niste reviews, pare un monitor decent, si lumea e multumita de el. O sa ma mai uit, si astept si alte propuneri, mersi de pont.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare monitor 1080p. By Florin85 in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 16-07-2016, 20:15
  2. Recomandare Monitor 27 Inch By Detox in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5 Last Post: 09-07-2015, 23:15
  3. Recomandare monitor By PumaS in forum Hardware
    Replies: 7 Last Post: 24-01-2015, 20:32
  4. Recomandare achizitie monitor By ymess in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 10-08-2013, 22:59
  5. Recomandare monitor LED By GS0Ls in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 05-04-2012, 23:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts