Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 29 of 29

Thread: Alienware in Romania

  1. #21 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Sa-ti iei tu plasma de 50" lol si EEPC ... ... In rest, da ... tot cam pe acolo ... Ideea era alta cu configuratia unui LAPTOP, care este PORTABIL... Se face o confuzie si o comparatie destul de stupida aici ... E ca si cum ai compara merele cu perele.

  2. #22 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hai ca m-ati suparat:

    Plasma FullHD 50" - 3100 RON - Panasonic Viera TX-P42S10E Lista de preturi - cel mai mic pret
    +
    Ahem ... ai vrut sa zici 42", nu 50"

    Alienware est emai mult brand de show-off, de genul "sa-mi pun jante aurite la Q7. de ce? pentru ca pot"

  3. #23 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Si cat de portabil e? Pot sa joc Crysis in parc? Cata autonomie am?

    E ceva "eu pot sa stau pe mess din pat" pentru ca mai mult nu prea duce fara sa fie legat la curent.

  4. #24 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Imi place ... lol , ca daca iesea un PS4 sau un x720 , sa coste 2000$ , nimeni nu avea nimic de obiectat. l

    Anyways ... Alienware fac laptopuri si configuratii desktop custom, ... exact cum face HP , DELL , .... aaa, check Voodoo: Performance Made Personal ... , alti genii ai industriei high-tech ...
    Nu va obliga nimeni sa cumparati laptop cu SLI de GTX 280 , pe un laptop ... *sigh* Mai ales daca nu intentionati sa va jucati crysis in 1920x1200 pe coasta de Azur, intr-o barca de viteza. lol


    Dar daca ar fii sa ne luam de toate chestiile scumpe, ne-am agata umpic si de Apple, dar hey, astia cel putin au propiul sistem de operare care face diferenta... Ow well...

    *goes and buys himself a Vertu*

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Se face o confuzie si o comparatie destul de stupida aici
    Domnu', eu am vorbit frumos si mi-am expus o opinie, nu te-am facut stupid. Ti-am inghitit cam multe in ultima vreme dar asta nu inseamna ca nu am o limita. Eu zic sa mergi sa-ti iei un Vertu si sa joci Crysis pe el in timp ce te dai cu barca... si sa ne lasi in saracia noastra in pace cu atitudinea asta de "baiat destept"... Nu uita sa dai si manelele la maxim

  6. #26 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Don't take it personal, because it's not. Cu totii facem confuzii. Dar asta nu inseamna ca vorbeam serios cand am zis de "Crysis pe barca" , si Vertu ... lol ... Am facut o mica ironie, apropos de toata tehnologia "high-tech" , care ne tot sare la gat in ultima vreme.
    Sunt zeci, mii de discutii referitoare la "De ce merita gaming-ul pe PC mai mult decat pe console" ...Cu totii cunoastem subiectul asta. Dar consider ca atunci cand iti spui opinia, trebuie sa vii si cu argumente, orientate in aceasi directie in care ne este subiectul.

    Suntem obligati sa acuzam industria pentru dezvoltarea noilor tehnologii an de an ... Si bineinteles preturile lor de "New Entry" , prin simplul fapt ca nu ne permitem.

    Eu de exemplu am ramas uimit, de cum o astfel de configuratie a putut fii construita intr-un computer atat de mic, in cazul de fata un Alienware ... Cand multi dintre noi poate nu au astfel de configuratii acasa intr-un desktop de dimensiuni sa nu spun (depasite). Si da, eu o iau ca pe un avans tehnologic, deoarece asta inseamna ca placile alea video 2x 280 GTX / // cu toata tehnologia lor, pot fii transformate poate intr-o viitoare consola. Asta daca este sa vorbim despre ultimul nivel tehnologic, ... Ca sa recunoastem, cu asta avem de-a face aici ... Mai exact, Alienware.

    Ma simt acuzat, cum ca as fii un manelist notoriu, de-mi permit un Alienware, doar prin simplul fapt ca sunt un Geek idiot, care DA... ar plati 10000ron pe un laptop, care nu-si merita banii...

    Daca faceam o comparatie stupida cu un laptop de tehnologie veche si plin de cristale swarovski , mai ziceam.

  7. #27 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    eMAG.Live! - il am. e vis

    ...placa video e excelenta. far cry2 instalat a mers fluent in 1900x1200. am ramas prost.
    eu am 4gb de RAM DDR3 la 1333. e mai scump dar face banii... are 6 KILE...

    Ce mai m-a amuzat faza cu ''am ramas prost''.

    Cam urat limbajul lui pentru un om care isi permite sa dea peste 3000 de euro pe un latop.

    LE: Deci Monky avea dreptate...40 de minute bateria in full load.

  8. #28 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ai fi surprins. Un prieten de-al meu care lucra la pc-coolers mi-a zis ca a intalnit pe unu care a venit sa-i faca un sistem de 200 de milioane. Numai sistemul de watercooling costa in draci.

    Si cand l-a intrebat ce o sa faca cu el a raspuns sec: "Voi folosi cel mai tare program de grafica...
    "

    Se pare ca pentru unii banii sunt singurul motiv pentru care raman prosti

  9. #29 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Take this This Alienware PC Has Motorized Racing Vents - Tokyo Game Show - Kotaku


    Oh god, when he touched the alien head
    I $hit bricks.

    There are no words to describe how much pain I'm in right now.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Dell prezinta noul Alienware 13 By MonkY in forum Tech News
    Replies: 12 Last Post: 28-10-2014, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts