Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 207

Thread: Nvidia GeForce RTX 3050 / Ti, 3060 / Ti, 3070 / Ti, 3080 / Ti, 3090 / Ti

  1. #101 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    insa vorbim aici de RTX ON .. s-ar putea chiar si de DLSS 2.0 ... in jocuri normale s-ar putea sa fie cu cateva procente mai slaba 3070.
    Dacă te uiți atent in grafic, doar 3 din 11 titluri au fost cu RTX ON.

  2. #102 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eh zic asa ca idee .. eu sincer recomand oricarui pasionat sa astepte sa vada grafice de la independenti (de obicei sunt cei de la HardwareUnboxed care fac testari masive - multe GPU-uri comparate)

    https://www.youtube.com/c/Hardwareun...U%20benchmarks

  3. #103 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai oricum nu ai cum sa nu astepti... momentan nu exista 3070-ul pe nicaieri. Lansarea este de-abia pe 29 Octombrie si probabil cu nebunia asta, stocurile se vor epuiza instant. Also, eu unul n-am avut niciodata o placa Nvidia, made by Nvidia. Voi lua tot un Asus Strix, aproape sigur. Asta daca ma va satisface diferenta dintre 2070 Super si 3070... nu fac upgrade doar de dragul upgrade-ului.

  4. #104 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Contextul era sa astepte lumea review-uri si sa nu faca lumea coada la magazin, pre-order sau mai stiu eu ce bazaconii .. asteptarea lansarii e sub-inteleasa ca doar n-avem pile la nea Jensen sa ne trimita placa inainte de lansare

  5. #105 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, deci să nu vă puneți baza nici in stocurile de 3070. Ăștia au comandat săracii 4280 de bucăți și au primit de la Nvidia doar 106 bucăți (alte 185 bucăți sunt pe drum). Nebunie, nu altceva!

  6. #106 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Doh .. pai te miri ? toata productia se duce in US of A probabil ca 30 % ajunge in Europa de Vest .. si restu .. la "sarakie" ..

    Aici asteapta lumea de la inceputu lu Septembrie sa puna gheara pe o placa, sunt cozi de asteptare la mai toti producatorii care contin mii de oameni

    Abea astept sfarsitu lu Noiembrie / inceputu lu Decembrie sa apara naibi ceva si de la concurenta, sa se stinga odata setea asta de GPU-uri ... zici ca e a 2-a coborare a lu Hristos ..

  7. #107 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mda, deci să nu vă puneți baza nici in stocurile de 3070. Ăștia au comandat săracii 4280 de bucăți și au primit de la Nvidia doar 106 bucăți (alte 185 bucăți sunt pe drum). Nebunie, nu altceva!
    Daca au facut precomenzi cu banii in avans pe un stoc inexistent e nasol si s-a dus credibilitatea lor. Daca sunt doar precomenzi simple atunci nah, iti asumi si faci din mai multe locuri.

  8. #108 SP
    Manager paul's Avatar
    Watch Dogs: Legion - RTX 3090 + i9-10900K:
    Watch Dogs Legion Benchmark @ 4K Ultra Settings with RTX OFF/ON and DLSS OFF/ON

    0:00 4K, Ultra Settings, DLSS Off, RTX Off
    1:45 4K, Ultra Settings, DLSS "Performance", RTX Off
    3:21 4K, Ultra Settings, DLSS "Quality", RTX Off
    4:56 4K, Ultra Settings, DLSS "Balanced", RTX Off
    6:32 4K, Ultra Settings, DLSS "Ultra Performance", RTX Off
    8:08 4K, Ultra Settings, DLSS Off, RTX On "Ultra"
    9:58 4K, Ultra Settings, DLSS "Performance", RTX On "Ultra"
    11:34 4K, Ultra Settings, DLSS "Quality", RTX On "Ultra"
    13:11 4K, Ultra Settings, DLSS "Balanced", RTX On "Ultra"
    14:47 4K, Ultra Settings, DLSS "Ultra Performance", RTX On "Ultra"

    DLSS Settings:
    Performance: This mode offers higher performance
    Balanced: This mode offers both optimized and image quality
    Quality: This mode offers higher image quality
    Ultra Performance: Offers tthe highest performance boost. Recommended for 8K gameplay only

    PC used for this benchmark:
    - NVidia GeForce RTX 3090 24GB
    - Intel Core i9-10900K
    - 32GB Corsair Vengeance RGB Pro 3200MHz
    - Seagate 1TB FireCuda 520 NVMe
    - ASUS ROG STRIX Z490-F GAMING
    - Corsair Hydro H115i RGB Platinum
    - Corsair 850W HX850 Platinum

    Gameplay captured via a second PC using the AVerMedia Live Gamer 4K

  9. #109 SP
    Member dtancu's Avatar
    Uitandu-ma la asta, singurul lucru ce-mi vine în minte e cum o sa ruleze PS5 & xbox series x asa ceva. Parca era 4K/120 fps pe next-gen....my ass

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  10. #110 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Posibil sa mearga 4K60 cu DLSS si setari medium-high & ray-tracing pe next-gen. Ciudat ca cel mai bun gaming rig ce poti construi acum abia duce gafaind 4K60 cu DLSS & ray-tracing @ max settings.

  11. #111 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Doar mie nu mi se pare impresionant? Stiu ca poate sunt in minoritate, mai ales pe thread-ul de placi video, dar mi se pare ca o iluminare buna si texturi next gen nu inseamna mare lucru fara animatii naturale si un sistem de fizici pus la punct, mai ales cand se urmareste o estetica realista. Animatiile din clipul de mai sus sunt submediocre, toate personajele pare ca plutesc pe asfalt cand umbla. La 0:25 se vede cum alearga printr-o balta si nu se intampla nimic cu apa aia: nu stropeste, nu li se uda hainele, nu lasa urme ude mai departe, sunt efectiv niste personaje rupte din contextul grafic si trantite intr-un environment.


    Personal prefer oricand un joc care are atentia la detalii grafice din TLOU2 sau farmecul din Journey decat unul ca cel de mai sus cu raytracing, in 8K si la 240FPS.

  12. #112 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Uitandu-ma la asta, singurul lucru ce-mi vine în minte e cum o sa ruleze PS5 & xbox series x asa ceva. Parca era 4K/120 fps pe next-gen....my ass

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk
    Nu. Era vorba sa fie 4k cu 60fps, dar vom avea doar 1800p cu 60fps sau chiar mai putin cu ceva upscalling.

  13. #113 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Posibil sa mearga 4K60 cu DLSS si setari medium-high & ray-tracing pe next-gen.
    DML si/sau RIS poate. DLSS cu siguranta nu va exista pe console, fiind tehnologie proprietara NVIDIA.

  14. #114 SP
    Manager paul's Avatar
    RTX 3070 review:

  15. #115 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  16. #116 SP
    Member marv's Avatar
    au trecut atatia ani si tot nu sunt in stare sa faca jocul sa arate la fel de bine cum arata in demo-ul de la primul Watch Dogs

  17. #117 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by marv View Post
    au trecut atatia ani si tot nu sunt in stare sa faca jocul sa arate la fel de bine cum arata in demo-ul de la primul Watch Dogs
    Huh? Sigur nu ai greșit adresa?

  18. #118 SP
    Member marv's Avatar
    am uitat sa dau quote, era legat de postarea de mai sus cu Watch Dogs: Legion - RTX 3090 + i9-10900K

  19. #119 SP
    Member dtancu's Avatar
    Bai eu sunt deprimat cu ce se întâmplă dpdv software anul asta.
    Pe de o parte ma bucur ca 3090-ul meu e in sfârșit pe drum, probabil mâine ajunge.
    Pe de alta parte...cum pana mea se poate sa lansezi un joc gen WD Legion care pe 3090 abia duce 60 fps cu raytracing? Ce optimizarea p..ii mele face Ubisoft? După care, același joc pe X series nu duce decat 30 fps, in schimb AC Valhalla duce 60 fps fără probleme pe toate consolele next gen.
    Mai departe, Yakuza - like a dragon my ass, 30 fps pe x series, sunt curios cât duce 3090 -ul.
    Marvel Avengers, optimizarea sulii, Star Wars Squadrons a durat 3 săptămâni sa corecteze fps-ul pe PC samd..
    Trista realitate e ca poți sa scoți pe piața placa plăcilor, consola consolelor, daca developerii sunt handicapati o sa ti-o pună în genunchi și cu Tetris.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  20. #120 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Diferenta dintre AC Valhalla si WD legion e data de engine. Cel din WD Legion suporta RT, in schimb cel din AC Valhalla nu. Iar acel RT este taxant.
    Iar ei au ales ca pe next gen sa mearga doar cu RT on si in 30fps, pentru ca asa au vrut ei. Fara RT ducea fara probleme tot 60fps, la cat il pot optimiza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 14-11-2017, 20:25
  2. Replies: 62 Last Post: 28-03-2014, 11:55
  3. Replies: 8 Last Post: 16-03-2014, 16:21
  4. GeForce ShadowPlay By RonanN1 in forum Software
    Replies: 0 Last Post: 31-10-2013, 18:56
  5. Replies: 21 Last Post: 13-09-2012, 11:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts