Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Sfaturi configuratie PC

  1. #21 SP
    Member CaNtO's Avatar
    Catalin , spunemi si mie dk configuratia pe care am aleso eu aici e buna https://www.pcgarage.ro/cos/ , multumesc frumos.

  2. #22 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Cantoriu Andrei View Post
    Catalin , spunemi si mie dk configuratia pe care am aleso eu aici e buna https://www.pcgarage.ro/cos/ , multumesc frumos.
    Nu se vede nimic acolo, fa screenshot sau baga la wishlist.

  3. #23 SP
    Member CaNtO's Avatar
    "Comp" - Wishlist la PC Garage poftim , am facut wishlist.

    ---------- Post added 27-12-2009 at 03:17 AM ----------

    "yo" - Wishlist la PC Garage

    ---------- Post added 27-12-2009 at 03:17 AM ----------

    "yo" - Wishlist la PC Garage asta - i configuratia pe care o doresc ...

  4. #24 SP
    Junior Member Cătălin's Avatar
    Păi nu e bună că ai pus memorii DDR2 pe Placă de bază cu DDR3. Placa video e slabă.
    PS: Dacă vrei , pot schimba eu �n wishul făcut de mine procesorul cu x2 545

    ---------- Post added 27-12-2009 at 02:44 PM ----------

    Configuraţia pentru Zaktan. Lasă p�nă una alta ăştia 2GB ram că mai pui tu apoi. �ncă nu sunt prea sigur de placa aia video. Am văzut că bate spre 4850 şi cum 4850 nu prea e �n stoc , am mers pe aia.

  5. #25 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by Cătălin View Post
    Păi nu e bună că ai pus memorii DDR2 pe Placă de bază cu DDR3. Placa video e slabă.
    PS: Dacă vrei , pot schimba eu �n wishul făcut de mine procesorul cu x2 545

    ---------- Post added 27-12-2009 at 02:44 PM ----------

    Configuraţia pentru Zaktan. Lasă p�nă una alta ăştia 2GB ram că mai pui tu apoi. �ncă nu sunt prea sigur de placa aia video. Am văzut că bate spre 4850 şi cum 4850 nu prea e �n stoc , am mers pe aia.
    Pai,daca nu e in stoc nu e problema,ca oricum mai stau ceva pana imi iau,asa ca...

  6. #26 SP
    Junior Member Cătălin's Avatar
    Oricum am văzut �ntr-un clip pe youtube cam cum se mişcă GTA4 cu 940+4850 şi dacă GTS250 e aproape ar trebui să nu ai probleme

  7. #27 SP
    Member CaNtO's Avatar
    "Cea mai buna pt mn" - Wishlist la PC Garage am stat ceva timp so fac , spune-mi parerea despre placa video?

  8. #28 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    As vrea sa imi spun si eu parerea...si sa te intreb ceva.Faci overclock?Daca da mergi pe un intel e5200 daca nu ramai asa.Ti-am facut 2 configuratii mai jos,una pe intel cu procesor ok,si placa video buna,si o conf pe amd cu procesor ok si placa video ok.sincer prefer intel.te mai poti orienta tu la hdd-uri,eventual daca vrei si o carcasa iei un hdd mai mic un pic,oricum trebuie sa jonglezi putin cu astea sa fi multumit.ai atasamentele mai jos.A la amd pretul e 1.568,95 RON nu a incaput in ss.
    BTW de ce Dumnezeu s-au scumpit in halul asta ramii?Acum 3 luni luai un modul de 2gb cu 80 90 lei lejer,acum e dublu
    Attached Images Attached Images ad.png untitled.png

  9. #29 SP
    Junior Member Cătălin's Avatar
    Andrei de ce nu vrei să mergi pe ce ţi-am recomandat? Ai pus acolo placă audio care n-ai ce face cu ea că nu e un x-fi sau ceva , sursă care face poc , placă video care nu se mai merită să o cumperi [9800gt] , ram ai pus 3GB.
    Cel mai bine zi ce vrei tu de fapt şi �ţi refac configuraţia.

  10. #30 SP
    Member CaNtO's Avatar
    Deci Catalin , merg pe configuratie ta , eu am mai incercat sa mai reduc din costuri... Multumesc tuturor pt ajutor.

  11. #31 SP
    Junior Member Cătălin's Avatar
    Man dacă vrei mai puţin , schimbi procesorul cu x2 545.

  12. #32 SP
    Member CaNtO's Avatar
    Pai care-i diferenta intre ele?

  13. #33 SP
    Junior Member Cătălin's Avatar
    Unul e Quad x4 620 şi unul e dual X2 545. �n aplicaţiile care ştiu mai mult de 2 coreuri te ajută Quadul , cum jocurile �ncep să ştie de Quad , am ales x4. Dacă nu ai banii necesari , renunţi şi pui X2.

  14. #34 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Catalin,vad ca tipul acesta are placa de 1GB,si tot ii merge naspa,dar cum imi va merge mie pe 512MB ?
    Uite ce am facut eu,ma rog,e practic aceasi configuratie,dar e placa video schimbata
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  15. #35 SP
    Junior Member Cătălin's Avatar
    Da bănuiesc că ai văzut pe ce rezoluţie joacă... Cred că o să meargă bine. Oricum este un tutorial pe un alt forum de optimizare la GTA 4. Cu tutorialul ăla cred că o să meargă super.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Configuratie pentru media By Espiritus in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 03-02-2014, 17:47
  2. Configuratie Gaming By zazarSm in forum Hardware
    Replies: 38 Last Post: 12-10-2013, 16:16
  3. Replies: 6 Last Post: 31-01-2011, 23:09
  4. Recomandare configuratie By eXistenZ in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 24-08-2009, 12:57
  5. Recomandare configuratie By zappoo in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 18-08-2009, 18:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts