Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema orientare catre DDR

  1. #1 SP
    Member RobertDinu's Avatar

    Problema orientare catre DDR

    Salut , detin pe unu din sisteme aceasta placa de baza cu memorie de 1 GB (2 x 512 Mb) ,la care vreau sa fac upg si vreau sa merg spre solutia potrivita pt ca pe piata sunt o gramaba de optiuni ddr cu diferite frecvente si mi-e ca am sa cumpar ceva gresit.
    Placa are 4 sloturi ,2 albastre + 2 negre cele albastre au 2 x 512 deci au mai ramas cele 2 sloturi negre disponibile, va rog sa imi spuneti de ce au culori diferite si care este cea mai buna solutie de UPG de 2 GB sau chiar 4 GB rab, in ce slot sa le bag (albastru sau negru)( revin iar ..de ce au culori diferite?), Stiu ca suna noob pt unii dar pe mine m-ar ajuta aceasta info

    ps: acum am 2x512 400Htz ( daca ajuta cu ceva).Multumesc

    Astea sunt ok ? Corsair , Kingston , sau alte pareri..

  2. #2 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    22 Views No Answer....

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut. Deci man, scapa de sistem... DDR is obsolete... si deja costa mai mult decat DDR2. In plus, nu e recomandat sa folosesti 4 stick-uri. Si din cauza consumului, si a caldurii, si a stabilitatii (mai multe sanse sa ai un stick care sa nu fie 100% compatibil). My 50 cents...

  4. #4 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Salut. Deci man, scapa de sistem... DDR is obsolete... si deja costa mai mult decat DDR2. In plus, nu e recomandat sa folosesti 4 stick-uri. Si din cauza consumului, si a caldurii, si a stabilitatii (mai multe sanse sa ai un stick care sa nu fie 100% compatibil). My 50 cents...
    Man am inteles, dar din pacate nu il pot schimba din diferite motive si am optiunea de al Upgrade, poti sa imi spui ce Ram sa ai iau ? , ai idee?.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe Corsair nu poti gresi. Clar. In ordinea topului meu: Corsair, Mushkin, OCZ, Restul... vezi doar sa fie cu latente mici. Pentru DDR, ar trebui sa ai la 400Mhz CL2 sau CL2.5 (CL3 cat ai tu acolo e cam mult - slowest stuff).

  6. #6 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Multumesc man , multam si pt informatiile de pe mess , tre sa imi refac pc-ul

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Normal man, ai vazut si tu... niste DDR400 CL3 Value erau mai scumpe decat super memorii DDR800 CL4 DHX. Era si pacat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Pioneer vinde divizia home-theater catre Onkyo By djleo666 in forum Tech News
    Replies: 3 Last Post: 07-10-2014, 15:43
  2. Seria Forza a fost inspirata de catre Pokemon? By Tudoran in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 20-09-2012, 21:26
  3. Replies: 1 Last Post: 10-03-2010, 17:55
  4. Parinti impuscati de catre fiu pentru un joc By SublimingSun in forum Console Club
    Replies: 99 Last Post: 05-03-2010, 15:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts