Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast
Results 181 to 200 of 227

Thread: Your PC Specs

  1. #181 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai la ce sacandaluri au fost cu 970-ul ... cred ca le-a fost rusine sa mai scoata TI la 970

  2. #182 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    O sa apara in curand 960TI, asta este tot ce stiu... daca are mai mult de 128 de biti poate merita.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Gresit, eu sunt hater la tot ce nu e Apple... dar pe Asus ii suport asa, prin alianta (doar sunt the best pe felia lor, nothing even touches them!)
    In cazul meu Gigabyte 4 life cand vine vorba de placi de baza .

  3. #183 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    O sa apara in curand 960TI, asta este tot ce stiu... daca are mai mult de 128 de biti poate merita.
    Daca e tot pe 128 bits, bleah...
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    In cazul meu Gigabyte 4 life cand vine vorba de placi de baza .
    Gigabyte e o alternativa mai OK (sau ASrock), dar sa stii ca noi de-a lungul timpului, cred ca am avut peste 30-40% din ele cu southbridge-uri busite (s-a tot discutat de asta pe forumurile dedicate), si in general au issues cu multe coolere (fie raporteaza ca ti s-a oprit ventilatorul, fie nu il controleaza cum trebuie).

  4. #184 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca e tot pe 128 bits, bleah...
    Intradevar, fara un upgrade la bits nu prea vad rostul, deci ma gandesc ca o sa-l aiba .

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Gigabyte e o alternativa mai OK (sau ASrock), dar sa stii ca noi de-a lungul timpului, cred ca am avut peste 30-40% din ele cu southbridge-uri busite (s-a tot discutat de asta pe forumurile dedicate), si in general au issues cu multe coolere (fie raporteaza ca ti s-a oprit ventilatorul, fie nu il controleaza cum trebuie).
    Secretul la gigabyte este sa nu cumperi modele noi lansate, imi place ca sunt atenti sa repare si sa revizuie produsele la cea mai mica problema dar este bine sa te feresti de produse proaspat lansate, placa mea de baza de exemplu este la revizia 5.0 , si merge excelent, dar nu mi-ar fi placut prima versiune , in general sunt perfecti pentru cei cu un buget limitat ( ca mine ). Durabilitatea si calitatea componentelor folosite deasemenea este foarte ok in raport cu pretul. Am avut mai de mult o placa de baza gigabyte ce a fost folosita intens cu un Athlon II X3 455, pe langa ca am facut OC la 3.7 Ghz am mai facut si unlock la procesor, dar a dus placa de baza fara probleme.

    Cu Asrock in schimb trebuie sa ai si mai multa grija, acestia experimenteaza destul de mult, si ei sunt buni pentru build-uri cu buget limitat dar trebuie sa te documentezi mai bine, deasemenea durabilitatea si calitatea nu este asa buna ca si la gigabyte, dar la performanta pot oferi mai mult.

  5. #185 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca e tot pe 128 bits, bleah...
    Salut MonkY, da-mi voie sa iti prezint MSI Radeon R9 390X cu 8GB si un "whooping" 512 bits !!!

    MSI Radeon R9 390X DirectX 12 R9 390X GAMING 8G 8GB 512-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready CrossFireX Support ATX Video Card - Newegg.com



  6. #186 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Radeon-uri sau orice poarta sigla AMD, la mine in sistem n-o sa vezi prea curand. Si oricum, eu la gaming pe PC sunt zero barat... m-a enervat doar ca vechea mea placa pe 192bits cam de de pamant cu replacementul actual pe 128bits... Daca nu era dintr-un upgrade pe care am dat 0 lei, chiar ma ofticam, mai ales ca imi trebuie support DX12 fix deloc.

    P.S. Am upgradat de la un GTX 660Ti la un GTX 960.

  7. #187 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    New toy

    Asus ROG G752 something something ( gj divizia de marketing ca intodeauna )
    Attached Images Attached Images rog.png

  8. #188 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eh - hai ca nu e asa rau sa-l stapanesti sanatos

  9. #189 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ciudat ca la speccy arata ca are doar 4 GB VRAM desi are 8

    Anyway , eu zic ca am facut alegerea buna , ma uitasem la echivalentul lui de la Alienware ( cel putin ce este in oferta eMag ) si era doar asta Laptop Alienware 15 cu procesor Intel® Core™ i7-6700HQ 2.60GHz, Skylake™, 15.6", Full HD, IPS, 12GB, 1TB + 256GB PCIe SSD, nVidia GeForce GTX 980M 4GB, Microsoft Windows 10 Home, Silver - eMAG.ro pret ceva mai mare , jumatate din memoria ram si vram fata de ROG + ecran mai mic.
    Attached Images Attached Images gpu.png

  10. #190 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

    Your PC Specs

    cateva posturi mai in spate e al meu si speccy arata la fel de prost (atat memoria cat si frecventele la gpu/vram) go with gpu-z

    later edit - cat despre pret sunt nebuni aia de la emag, diferenta ar trebui sa fie mult mai mica

    later edit: m-am uitat pe site-ul dell polonia unde au alienware-ul la 8990 PLN (adica 9251.90 RON) ... deci da .. EMAG sunt absolut jegosi (este si o promotie activa cu 7 % reducere )

  11. #191 SP
    Member piratu360's Avatar
    Noul meu sistem:
    Attached Images Attached Images sys_specs.jpg

  12. #192 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit, upgrade la 64GB RAM... DDR4 3200Mhz, CL16. Corsair rulez!
    Attached Images Attached Images 2016-03-26_082812.png

  13. #193 SP
    Member styng's Avatar
    not bad, dar pt ce 64GB ?

    mandru de monitor
    Attached Images Attached Images untitled.png

  14. #194 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by styng View Post
    not bad, dar pt ce 64GB ?
    Mostly work...
    Quote Originally Posted by styng View Post
    mandru de monitor
    Eeeh, cum e viata la 144Hz?

  15. #195 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai in afara de gaming nu cred ca are vreun folos.

  16. #196 SP
    Member styng's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai in afara de gaming nu cred ca are vreun folos.
    asa e dar e diferenta mare de la 60Hz

  17. #197 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    E foarte OK pentru jocuri competitive, la 144hz ai un avantaj indiscutabil in CS:GO, de exemplu. In jocuri single-player insa, mi se pare ca 60FPS e ceea ce trebuie, nici prea mult, nici prea putin. Desi e misto sa poti opri V-Sync-ul fara sa ai tearing.

  18. #198 SP
    Junior Member TheJok3r's Avatar
    Salutare la toti
    Mi-am zis sa va arat si eu specificatiile si cum arata rasnita mea:

    Carcasa Thermaltake Commander MS-II
    Gigabyte GA-Z170-HD3P
    Intel i5 6600
    Cooler Scythe Katana 4
    Gigabyte AMD R7 360 OC
    HyperX Fury Black Series 8 GB
    HyperX FURY 120GB SSD
    Sursa Corsair VS550
    Ventilator stock al carcasei partea din spate, Corsair Air Series SP140 partea de sus,partea de jos Cooler Master Silencio FP120 PWM

    ps.Pentru ce joc eu pe el imi este super suficient, gen Dota2(60fps constant pe ultra),uneori cs go(~230-250fps) si restul strategie la greu.

    Daca doriti sa rupem niste rusniaci la dota add steam: fairr ダド toomanybuttons
    Attached Images Attached Images 13441711_1015296158525518_246366221_o.jpg temp.png

  19. #199 SP
    Junior Member TheJok3r's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In sfarsit, upgrade la 64GB RAM... DDR4 3200Mhz, CL16. Corsair rulez!
    Te-ai gandit la un 1080? ps. ce monitor ai? am ramas in urma ..

  20. #200 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am mai adaugat niste SSD-uri si RAM&GPU de cand am postat ultima data. Urmeaza upgrade la monitor

    @MonkY: In Romania e mai cald procesorul
    Attached Images Attached Images specs.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Your Mac Specs By Trefla in forum Apple
    Replies: 58 Last Post: 30-04-2015, 21:59
  2. Type your name! By RonanN1 in forum Funny
    Replies: 31 Last Post: 20-11-2013, 14:17
  3. Replies: 0 Last Post: 11-03-2012, 02:02
  4. Choose your comrade! By MonkY in forum Polls
    Replies: 22 Last Post: 15-08-2011, 22:06
  5. Share your speed! By MonkY in forum Software
    Replies: 49 Last Post: 04-05-2011, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts