Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Probleme laptop nou cu conectarea la internet

  1. #1 SP
    Ω Pira's Avatar

    Probleme laptop nou cu conectarea la internet

    Salut ! Am achizitionat azi un laptop nou DELL Inspiron 17R N7110 924108-111 Core i3 2310M 2.1GHz Black si nu pot face conexiunea la internet. Setez tot manual ca si la sistemul desktop dar cand dau connect imi da error 601 si zice ca nu se poate conecta la internet. Mentionez ca nu am router sau ceva, decat cablul de la RDS si pe alt laptop merge, deci, ma poate ajuta cineva ? Ca am 1000 de draci ! Multumesc anticipat !

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    A venit cu windowsul preinstalat? Verifica sa aiba driverul de WIRELESS si/sau LAN, daca este vorba de o conexiune pe fir. Dupa aceea, vezi sa ai setarile facute, pentru ca din cate stiu eu, RDS are acces cu user si parola.

  3. #3 SP
    Ω Pira's Avatar
    Nu a venit cu windows preinstalat. Era FreeDos. Nu am decat un CD cu FreeDos, nici un alt cd cu drivere sau ceva. La internet am facut manual tot passu si useru ca si la desktop, nu e aia problema... insa, legat de wireless/lan cum gasesc driver ? Mersi frumos de reply !

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Dell - Drivers and Downloads

    Cel e mai bine e sa dai "Choose service tag". Codul il gasesti pe un sticker pe spatele laptopului.

  5. #5 SP
    Ω Pira's Avatar
    da, am dat am downloadat acolo driverele de wireless erau vreo 3 dar cand dau sa instaleze imi zice ca e eroare de conexiune, sa conectez netul, etc. din start nu am cum sa conectez netul si sa instalez driverul de network daca mie nu-mi merge netul... am 1000 de draci ! nu am mai patit asa ceva pana acum, nu e primul laptop care-l am sau pc

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Verifica in BIOS sa nu fie inactiva placa de retea si daca tot ai probleme, du-te inapoi de unde l-ai luat, poate chiar e o problema fizica, cu placa de retea.

  7. #7 SP
    Ω Pira's Avatar
    ms frumos. am sa verific

    ---------- Post added 08-09-2011 at 04:49 PM ----------

    am rezolvat cu driverele de ethernet si wireless. se pare ca windows 7 chiar si sp1 nu recunoaste placile de retea mai noi multumesc celor ce au dat reply

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Probleme internet UPC Fiber Power 500 By katan_10 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 35 Last Post: 27-02-2016, 02:52
  2. PS3 probleme cu conexiunea la internet!!! By onizuka_ffx in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-02-2011, 22:51
  3. Probleme Conexiune Internet Ps3 By hock3yboy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 14-06-2010, 20:16
  4. Problema Internet connection la Laptop By TiBiKiMiR in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 05-12-2009, 17:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts