Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Recomandare Tastatura de Gaming!

  1. #1 SP
    Member Cata96's Avatar

    Recomandare Tastatura de Gaming!

    Salut,
    Vreau sa imi iau o tastatura care sa aiba ceva functii de gaming cat sa fie si confortabila...
    Pana acum ma gandeam la o tastatura care sa fie cu taste iluminate (nu vad nimic noaptea fara -.-)...
    Un model care mi-a placut: Razer BlackWidow Ultimate (2013)

    Mersi anticipat!
    Si orice parere conteaza.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cel mai bine spune-ne bugetul in care vrei sa te incadrezi... si daca trebuie sa fie wireless sau pe fir (desi pt. gaming, trebuie sa fie pe fir).

    P.S. Referitor la "nu vad nimic noaptea fara", ar trebui sa inveti metoda de scriere "oarba" (fara sa te uiti la tastatura). De obicei mai mult de o saptamana nu-ti ia, si te scapa de o groaza de probleme...

  3. #3 SP
    Member Cata96's Avatar
    Bugetu nu conteaza....adica daca imi place o iau.
    Am crezut ca se stie ca trebuie sa fie pe fir...
    Si cu scrierea oarba...ma mai incurc la combo-uri la unele jocuri.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, parerile la cea mai buna tastatura de gaming (si care sa aiba taste iluminate) sunt impartite intre Logitech G19 si Razer BlackWidow 2013. Sau poate vrei sa astepti Tastatura gaming SteelSeries Apex - PC Garage.

    Eu totusi, chiar si pentru PC, recomand asa ceva: Gamepad Microsoft Xbox 360 Wireless/USB Controller - PC Garage si te poti juca linistit din "canapea", si nu ai sanse sa "incurci combo-urile".

  5. #5 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu am un Razer Blackwidow varianta mai ieftina fara iluminare. E o tastatura de vis, oricine o atinge nu se poate opri din "mangaiat". E inimaginabil de precisa la scriere si la jocuri. Gasesti si videoclipuri pe youtube cu sunetul pe care-l scoate tastatura, e un ferrari al tastaturilor

    DAR, cand tastezi pe ea poti fi sigur ca nici vecinii de bloc nu pot sa doarma noaptea

  6. #6 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    nu ai sanse sa "incurci combo-urile".
    Pacat ca nu merg toate joacele cu gamepad...
    O sa iau un gamepad, dar nu acum...ci cand voi avea nevoie.
    Ah da, ma gandesc care dintre cele doua care le-ai dat sa o iau...adica mie imi place blackwidow prea mult dar si cealalta imi place...
    Si de unde as putea sa o iau la un pret bun? Emag/PCgarage/Evomag/etc?
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Eu am un Razer Blackwidow, dar cand tastezi pe ea poti fi sigur ca nici vecinii de bloc nu pot sa doarma noaptea
    Cui ii pasa de vecini...stau la casa.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru Blackwidow Ultimate 2013 pretul de mai sus era ok. O gasesti cu 30-40 RON mai ieftin prin alte parti, dar nu ai 30 de zile timp in care poti sa te razgandesti si sa o schimbi cu altceva... in caz ca nu-ti place.

  8. #8 SP
    Member Devergo's Avatar
    Sau o poti comanda direct de pe site-ul oficial si iesi mai ieftin cu 100 RON (100 euro tastatura, 15 euro shipping).

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    Sau o poti comanda direct de pe site-ul oficial si iesi mai ieftin cu 100 RON (100 euro tastatura, 15 euro shipping).
    Aha, si o poti trimite inapoi daca nu-ti place?

  10. #10 SP
    Member Cata96's Avatar
    Din cate am inteles de la voi si din ce am mai citit e foarte ok si placuta la "mangaiat"...
    Deci am comandat-o.
    Mersi mult

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce parere aveti despre aceasta tastatura?
    Dar despre asta?

  13. #13 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Blackwidow am si eu si nu ma satur de ea! Ce-i drept nu e din asta asa colorata

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Blackwidow am si eu si nu ma satur de ea! Ce-i drept nu e din asta asa colorata
    Acest review o fost suficient merci:


  15. #15 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Inca nu ti se plang vecinii ce clapagit?

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ei, nici chiar asa

    ---------- Post added 13-07-2015 at 22:52 ----------

    ce nebuniue...

    http://www.youtube.com/channel/UCJqX...hfiqASA/videos

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #18 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu am Blackwidow 2014 Tournament Edition (deci e versiuneaa "scurta" fara number pad) sunt foarte multumit de dansa si a fost ieftina, nicidecum 700 ron daca imi aduc aminte bine a fost undeva la 70 EURO

    Desi nu are cherry MX (considerate cele mai bune switchuri) ci foloseste niste clone chinezesti pe care le-a cumparat Razer.

    Singurul meu regret este ca are layout DE (insa o sa cumpar niste cheapo key-caps) de pe aliexpress si o sa fac full replace.

    Oricum o recomand -> AICI incepe de la 423 RON

  19. #19 SP
    Junior Member Prayer's Avatar
    Folosesc Logitech DiNovo Edge acuma aproape 3 ani si sunt foarte multumit de ea an aspect de multimedia si gaming!

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ni aici:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare casti gaming By Hazer in forum HiFi
    Replies: 5 Last Post: 19-10-2011, 13:54
  2. Recomandare Piese PC Gaming By PwJBoy in forum Hardware
    Replies: 10 Last Post: 25-09-2011, 22:16
  3. Recomandare: tastatura silentioasa By eXist in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 12-12-2009, 00:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts