Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Recomandare Placa Video !

  1. #1 SP
    Member Cata96's Avatar

    Recomandare Placa Video !

    Dupa cum scrie si in titlu, as vrea sa imi recomandati o placa video...
    Tocmai mi-am facut upgrade la PC acum o saptamana si deja vreau sa trimit placa video actuala inapoi(MSI Gtx680), deoarece am probleme mari cu ea(daca fac downgrade la driver imi da red screen non stop...iar daca fac update la ultima versiune atunci am probleme cu jocurile....+ ca nu pot face render in nici un program...avand probleme in toate).

    Intrebarea mea ar fi: Oare sa fie de la placa video actuala? Sau asa sunt toate Gtx 6xx-urile?
    Oricare ar fi raspunsul poate imi puteti recomanda o placa video mai buna cu care sa pot face render si sa pot juca cam orice la calitate best...ah da, pretul sa nu sara de 30...that's it.

    Mersi!

  2. #2 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    radeon 7950 ptr promotia never settle reloaded sau gtx670..

  3. #3 SP
    Member Devergo's Avatar
    Doua GTX 670 in SLI, problem solved.

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    la ce sa aiba nevoile de doua gtx670 in sli ?nu e nicio diferenta intre 60fps si 150 fps..ochiul uman n-o percepe..e risipa de bani parerea mea

  5. #5 SP
    Member Devergo's Avatar
    Ochiul uman percepe undeva la 28,6 FPS-uri. Asta nu inseamna ca nu observi diferenta dintre 30 si 60, ba chiar 120 daca ai monitor de 120 Hz.

  6. #6 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    la ce sa aiba nevoile de doua gtx670 in sli ?nu e nicio diferenta intre 60fps si 150 fps..ochiul uman n-o percepe..e risipa de bani parerea mea
    Clar 30 fps sunt suficiente , 60 fps sunt arhisuficiente nu ai nevoie de SLI / Crosfire , ia-ti un Radeon Hd 7900 series daca ai banuti daca nu este suficient si un 7870 , iar un gtx670 daca esti fan Nvidia .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare placa de sunet By tudomih in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 05-02-2015, 00:56
  2. Recomandare placa retea Wireless ! By Anderul in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 04-05-2011, 21:25
  3. Recomandare Placa Video By siNcE in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2009, 16:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts