Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Recomandare procesor

  1. #1 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar

    Recomandare procesor

    Dupa cum scrie si in titlu as vrea sa imi recomandati un procesor care sa tina jocuri gen AC 3 sau Batman AC la medium pe la 25,30 fps adica sa le pot juca fluent
    Placa de baza este MSI-MS 7236
    Iar procesorul actual este Intel Pentium 4 3.00Ghz

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In primul rand, ce placa de baza este? MS 7326 la mine pe site-ul MSI ma duce la MSI Global – Search si sunt o groaza de placi, complet diferite. In al doilea rand, ce placa video ai? Ca daca e bottleneck in placa video, poti sa pui si cel mai tare procesor posibil, ca nu ajuta.

  3. #3 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar
    Scuze,numele complet al placii de baza este Msi-MS 7236 Intel 945GZ (22,2w).
    Placa video este o Nvidia Geforce 9500GT de 512mb nici ia nu straluceste la capitolul performanta.

  4. #4 SP
    Member Buyk's Avatar
    Ma tem ca trebuie sa iti schimbi placa de baza , daca vrei sa faci o treaba buna , nu de alta dar este destul de old ca sa spun asa si daca pe viitor te mai gandesti la vreun upgrade , nici o sansa . AC 3 cere la cerinte recomandate un Core 2 Quad Q6400 2.13Hz , sa spun ca poate reusesti sa il faci sa mearga pe mid-low dar spre sfarsitul toamnei al acestui an , apare AC4 Black Flag si ai sa vrei sa il joci si pe ala mai mult ca sigur si va trebui sa faci iar un upgrade . Gandeste-te bine , iar daca nu vrei sa investesti mult intr-un pc , cumpara-ti un PlayStation 3 , garantat merge si AC3 si AC4 fara probleme . O zi buna

  5. #5 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar
    Poi ps3 urmeaza sa imi iau zilele acestea dar as fi vrut sa fac si un upgrade la pc.Dar daca trebuie schimbata placa de baza cred ca il las asa doar pentru internet si mess.

  6. #6 SP
    Member Buyk's Avatar
    Pai nu mai are rost sa iti faci upgrade la pc , pentru internet si mess este suficient ceea ce ai tu acolo , iar cand ai sa iti iei ps3 mi ca o sa iti arunci Pc-ul intr-un colt al camerei !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Intrebare procesor By mario4ever in forum Hardware
    Replies: 19 Last Post: 28-11-2012, 18:19
  2. Performante procesor By sweetamber in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 12-12-2010, 00:34
  3. Procesor vechi By Teo in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 16-05-2010, 01:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts