Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Problema imprimanta MFC 8440

  1. #1 SP
    Member b615dub's Avatar

    Problema imprimanta MFC 8440

    Am fost sa-mi reincarc cartusul cu tonner pentru prima data si surpriza cand l-am bagat iar in imprimanta scoate foile cu 3 dungi de 2-3 cm pe orizontala.

    Am sunat la ei si mi-au zis sa vin si cu partea optica si ce sa vezi cica ea este de vina asta in faza in care am printat mii de pagini si n-avea nimica inainte de reincarcare. Eu le-am zis ca este de la tonner si au inceput cu contradictiile n-am mai suportat si am plecat.

    Aveti idee daca se poate remedia sau trebuie sa-mi schimb cartusul cu unul nou.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic sa incerci o curatare (nu care cumva sa se fi scurs din cartusul la care s-a facut refill) si un cartus original.

  3. #3 SP
    Member b615dub's Avatar
    Deci niste hoti astia de la SaveComputers ("avem 12 ani de experienta in domeniu" bla bla). Am fost frumos si cu blocul optic la ei si l-au luat frumos in spate sa-l curete cica si ce sa vezi ajung acasa si observ ca tamburul este deteriorat la capete. Acum scoate foile aproape negre.

    Deci acum trebuie sa cumpar si tamburul, asa se intampla cand vrei sa scapi ieftin

    Ma gandeam sa fac plangere dar am doar un amarat de bon fiscal, n-am cum dovedii ca iei mi-au stricat tamburul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare Imprimanta By Snoopz in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 09-12-2013, 19:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts