Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 26 of 26

Thread: Problema sunet Windows 7

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci din cate vad eu man, placa de sunet functioneaza. Driverul instalat corect, iti arata ca ai semnal audio pe Realtek.
    Singurele 3 dude la care ma pot gandi ca ar putea fi de vina, sunt urmatoarele:
    1. este jack-ul tata sau cablul de la home theater busit (daca ai testat pe o alta placa de sunet si functioneaza, atunci excludem posibilitatea asta)
    2. este jack-ul mama (mufa) din laptop... si asta nu o poti rezolva decat la un service specializat
    3. ai cumva potentiometru de volum pe laptop? Stiu ca mi-ai dat modelul, dar sunt pe drumuri si nu ma pot uita acum. Daca ai potentiometru, vezi sa nu fie dat pe minim. Unele potentiometre sunt analog/independente de volumul din Windows.

  2. #22 SP
    Junior Member razviiii's Avatar
    cablul este bun , daca il conectez la telefon merge, mufa din laptop nu stiu ce sa spun dar ar trebui sa mearga boxele de la laptop si daca nu conectez alte boxe, cat despre potentiometru de volum nu stiu sa am asa ceva, am laptopul de 4 ani aproximativ si mereu a functionat sunetul, acum dintr-o data sunetul s-a oprit dupa ce am instalar windows.

  3. #23 SP
    Junior Member razviiii's Avatar
    Daca intru in safe mode imi apare eroare la sunet. f-r-titlu.png
    Verificare dispozitiv audio

    Issue not present

    Poate fi o problemă cu dispozitivul audio.


    Unul sau mai multe servicii audio nu se execută

    Issue not present

    Serviciile Windows Audio și Windows Audio End Point Builder trebuie să se execute pentru ca redarea audio să funcționeze corect. Cel puțin unul dintre servicii nu se execută

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E normal sa nu ai sunet in Safe Mode, pentru ca nu se incarca nici driverul de placa de sunet, nici serviciile audio...

  5. #25 SP
    Junior Member Sarapavon's Avatar
    salutare! Sunt nou pe forum si nu prea expert in calculatoare. Am urmarit discutia dumneavoastra pentru ca am aceeasi problema cu sunetul in windows 7. Trebuie sa va spun ca de la prima instalare a windows-ului (pe care am facut-o acum mai bine de 5 luni), n-au fost probleme la redarea sunetului. Problema a aparut odata cu un up-date la windows... De atunci nu mai functioneaza. Eu nu pot seta ca "default" un anumit "device" pentru simplu motiv ca butonelul cu "set default" nu poate fi "apasat". (apre ca si cum optiunea nu este disponibila).
    In prezent pe laptopul meu (Dell Latitude E5410) am instalat in dual-boot cu win7 (pe 64), ubuntu 12.04. Sub ubuntu nu sunt nici un fel de probleme. Sunetul functioneaza normal. (fac aceasta mentiune pentru a iesi din calcule eventualele presupuneri despre defecte hardware ale placii de sunet/jack-ului, etc... Personal nu stiu cum sa rezolv acesta problema. Ma gandesc la o reinstalare de windows, dar am multe date de recuperat... Multumesc anticipat!

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In mod normal daca nu poti apasa pe "Set Default" este pentru ca device-ul respectiv este deja Default. Daca dai click pe un alt device ar trebui sa se activeze butonul default. Eu in locul tau mi-as dezinstala si instala din nou driverele de la placa de sunet... inainte de a incerca o reinstalare completa de Windows.

    Nu stiu ce placa de sunet are modelul respectiv (la Dell pe site nu vad), insa iti recomand sa incerci cu driverele de la producatorul chipsetului, si nu de la Dell (de cele mai multe ori vorbim de un Realtek, pe care le gasesti pe Realtek). Bafta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Problema sunet skype By annabelle in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 5 Last Post: 18-09-2014, 08:59
  2. Problema sunet sistem 2.1 By angloma in forum HiFi
    Replies: 4 Last Post: 16-09-2013, 11:39
  3. Problema sunet By Eve in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 25-01-2012, 00:24
  4. Problema sunet casti psp By johnny_gto in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 28-09-2010, 17:46
  5. Problema sunet By Christien in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 07-07-2009, 12:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts