Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Recomandare tableta

  1. #1 SP
    Junior Member batyc's Avatar

    Recomandare tableta

    recomandare tableta noua pana in 400ron mentionez ca nu vreau sa joc jocuri etc, doar net si sa mearga cateva aplicati gen pdf
    multam fain

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La 400RON, nu gasesti nimic. Sau cel putin nimic care sa merita. Daca dai 400RON pe o tableta necunoscuta e ca si cum ai arunca banii la gunoi. Se va misca greu, nu iti va placea si daca o sa vrei sa o vinzi nu o va cumpara nimeni.

    Singura tableta ieftina care imi vine in minte e Blackberry Playbook care are deja doi ani. Si asta e peste bugetul tau, Tableta Blackberry PlayBook : 7 inch, 1GB RAM, 32GB, WiFi

    Eu zic sa iti cresti bugetul considerabil sau sa pastrezi banii pentru altceva.

    Varianta de 16GB e si mai ieftina: http://www.ilexgsm.ro/Tablete/Tablet...M--16GB--WiFi/

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Arunca un ochi aici poate gasesti ceva tentant. Unele au specificatii faine, pe hartie, dar nu stiu cum sunt in viata reala.

    La 450 ai avea quad core pe chestia asta UTOK 700Q negru - tableta 7 inch HD, 8GB, Wi-Fi - F64 ...

  4. #4 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Evolio Evotab HD (sunt romani) 1.5 Ghz dual core, 1 GB DDR3 RAM, 8 GB memorie.
    Minusuri: Fara bluetooth, GPS si are ecran TFT, dar se vede chiar bine, eu sunt multumit. Bateria tine cam 4 ore.
    Pentru ce vrei tu, este perfecta. Are Android 4.1 si ruleaza fluid cu mai multe aplicatii deschise.
    Accepta card pana la 32 GB si are mini-HDMI. Pretul este 400 lei.

  5. #5 SP
    Member Viteza's Avatar
    uite tableta la 400 ron: Descriere: Allview

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    E bine ca ii recomandati dual core la 400 lei, cand la 450 are quad core...

    Evolio sunt romanesti, allview sunt romanesti si utok astea tot romanesti sunt... Chiar nu cred ca va fi una "mai buna" ca cealalta, altfel decat pe hartie...

  7. #7 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sa ma scuze batyc, dar nu vreau sa mai deschid un thread cu aceeasi intrebare.
    Un prieten vrea sa cumpere tableta pentru copilul lui de clasa I.
    Cerintele sunt:
    - jocuri
    - internet (wifi)
    - sa nu fie romaneasca (antecedente cu marcile Romanesti pe partea de tablete)

    Bugetul cred ca e cam restrans. Undeva pana in 650 lei.
    Cum se comporta Blackberry PlayBook? Merita? Vad ca varianta de 16Gb este 490 lei. Dar nu prea arata a fi de copiii...
    Chestiile astea de pe Amazon.co.uk inspira incredere?
    Amazon.co.uk: tablet kids


    O varianta pe amazon ar fi asta:
    http://www.amazon.co.uk/TabExpress-M...eywords=tablet
    Dar eu nici nu stiu ce firma e aia... nu am mai auzit de ei...

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca poate sa gaseasca in banii aia un iPad 1. Sau vrea neaparat una noua ?

  9. #9 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    In principiu una noua. Dar sa fie ... mai de copii. Mai copilaroasa, mai colorata si mai ieftina...

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    gvingi la banii aceia cred ca reusesti sa prinzi un Google Nexus 7 acum de Black Friday. In mod normal se vinde pe la 700-800 RON (vorbesc de Nexus 7 2012... nu varianta 2013). Mai ales ca acum se toata lumea vrea varianta noua... mai toti vor dori sa scape de modelul mai vechi de pe stoc. Si e mai mult decat ok la banii aceia (ii merge orice joc de pe Play Store).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare Tableta By DiablQ in forum GSM
    Replies: 16 Last Post: 29-08-2014, 11:36
  2. Recomandare tableta By naz in forum Hardware
    Replies: 36 Last Post: 15-01-2014, 21:15
  3. Recomandare tableta By Dant3 in forum Android
    Replies: 6 Last Post: 10-11-2013, 08:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts