Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 95

Thread: Recomandare Laptop

  1. #61 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    A inceput noul an cu o veste proasta , mi s-a stricat laptopul. Prin urmare apelez la voi sa imi recomandati un nou laptop pana in 2500RON. Folosesc laptopul la orice de la filme , documente pana la jocuri (in general jocuri indie , asa ca nu trebuie sa fie un laptop pentru gaming).

    Cu ocazia asta va spun si la multi ani !

  2. #62 SP
    Member ymess's Avatar
    Daca ar fi sa-mi iau un laptop pentru browsing pe web, documente si ceva filme, eu m-as orienta catre un Chromebook. Avand in vedere designul, durata bateriei si mai ales pretul cred ca ar fi numai bun. La filme e mai dificil insa, nu suporta unele codecuri.

  3. #63 SP
    Member ymess's Avatar
    E momentul sa-mi achizitionez un laptop pentru facultate. Pana acum tind la un Lenovo : Notebook / Laptop Lenovo 15.6" IdeaPad Z50-70, FHD, Procesor Intel® Core™ i5-4210U 1.7GHz Haswell, 4GB, 1TB + 8GB SSH, GeForce 840M 2GB, White - PC Garage

    Il voi folosi pentru programare in special, imi place cum e construita seria z50-70, ma gandeam daca aveti alte optiuni mai bune cu un pret pana in 2500 lei. M-ar interesa sa fie portabil, sa tina bateria si sa aibe performante okay.

  4. #64 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ca sa nu mai deschid alt thread. Merita ??? : http://www.altex.ro/laptop-lenovo-z5...3-free-dos-alb

  5. #65 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Da, merita, ia-l cu încredere, procesorul i7 chiar daca este format din 2 nuclee este foarte rapid, eu am avut varianta g50-70 cu procesor i7 4500u (frecventa stoc era de 1,9 ghz dar crestea dinamic pana la 2,8 ghz), 4 gb ddr3 si placa video dedicată Amd Radeon R5 M235 cu 2 gb memorie ram si mi-a permis sa joc cele mai noi jocuri (The Witcher 3, GTA V, Alien Isolation in Windows 10 cu peste 30 fps, ce-i drept in rezoluția 1366x768, dar cu detaliile la maxim. Sfatul meu, daca îmi permiți, cumpara acest laptop.

  6. #66 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Tocmai ce mi s-a ars vechiul laptop si acum sunt nevoit sa iau altul, cat mai repede. Bugetul ar fi de maxim 1700-1800, dar cu cat mai ieftin, cu atat mai bine. La cate editii de colectie o sa se lanseze toamna asta, chiar regret fiecare banut pe care trebuie sa-l pierd acum. Am gasit modelul asta Laptop Dell Inspiron 5558 cu procesor Intel® Core™ i3-5005U 2.00GHz, Broadwell™, 15.6", 4GB, 1TB, DVD-RW, nVIDIA GeForce 920M 2GBM, Ubuntu Linux 14.04, Black . E ok? Nu vreau neaparat sa fie bun, doar sa nu fie prost.

  7. #67 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Mai pui ram pana la minim 8gb si un ssd si ar trebui sa fie foarte ok, daca nu esti pretentios si nu vrei sa-ti booteze repede sistemul de operare sau sa ti se incarce aproape instant programele si aplicatiile ar trebui sa se descurce ok fara SSD si 8GB ram. Am de la asus cu configuratie asemanatoare (mai putin cpu care e mai slab decat i3) si pot face chiar light gaming pe el gen cs go dota 2 la peste 30 fps cu detalii medii.

  8. #68 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Buget 3000 de lei, astept propuneri.

  9. #69 SP
    Admin MonkY's Avatar

  10. #70 SP
    Senior Member nops66's Avatar

  11. #71 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred că o să aleg prima variantă, e Full HD

  12. #72 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeh, eu i-am dat asa, ce-am gasit repede si bun la eMag. E baiat destept si stie sa foloseasca price.ro, si gaseste acelasi model chiar si mai ieftin decat la PC Garage: https://www.price.ro/index.php?actio...=1331480&asc=1. In final insa, depinde si daca vrea sa beneficieze de cele 30 de zile de retur (pe care eMag, Altex & Co. le au).

    Daca poti, ia-ti o varianta cu SSD. Sau iti iei un ODD Caddy, inlocuiesti unitatea optica cu HDD-ul intern... si pui SSD in locul HDD-ului initial. Cu tot i7-ul lui peste, diferenta cu adevarat o vezi la lucru SSD vs HDD. Si n-o sa regreti (mai ales daca e un SSD bun, gen Samsung 840-850... fie Evo, fie Pro). Macar un SSD de 120GB, pt. OS si ce mai joci/lucrezi pe moment... si restul pui pe HDD. Bafta!

    P.S. Mie personal imi plac Dell-urile, dar vad ca in ultima vreme pe la noi nu prea mai ajung modelele mai rasarite...

  13. #73 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    As vrea si eu o recomandare, o sa plec din tara si ar fi momentul sa imi cumpar si eu un laptop. Mi-ar trebui un laptop decent, care sa imi permita sa ma uit linistit la filme, diferite activitati, si sa fie cat de cat capabil sa duca si ceva jocuri si neaparat sa aibe si HDMI sa-l pot lega la TV sau un monitor. Buget intre 3000-4000ron.

  14. #74 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

  15. #75 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Salutare! Am si eu nevoie de o recomandare de laptop. M-am gandit la doua modele:
    Notebook / Laptop ASUS Gaming 15.6'' ROG GL552VW, FHD, Procesor Intel® Core™ i7-6700HQ (6M Cache, up to 3.50 GHz), 8GB DDR4, 1TB 7200 RPM, GeForce GTX 960M 4GB, FreeDos, Black-Grey, versiunea metalica - PC Garage
    http://www.pcgarage.ro/notebook-lapt...black-backlit/
    Precizez ca nu prea o sa-l folosesc pentru jocuri. Il iau mai mult pentru programe de editat videoclipuri si ca sa-l folosesc la o placa de captura pentru a inregistra de pe PS4 in 1080p 60fps.

  16. #76 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  17. #77 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ca valoare a componentelor, da. Pentru calitatea produsului(ecran, baterie, build quality) va trebui sa cauti reviews sau pe cineva care il are.

  18. #78 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Salutare! Am o rugaminte la voi:imi puteți recomanda un laptop intre 1500-2000 lei? Va fi folosit la internet browsing, ascultat muzica si vazut filme. Condiția de baza e sa aiba HDMI out sa poată fi conectat la un TV si sa poata rula filme 4k.

  19. #79 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Orice cu 8GB RAM, SSD si i3 generatia 8.


    De exemplu: https://www.pcgarage.ro/notebook-lap...dos-iron-gray/

  20. #80 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Aștept și eu o recomandare pentru un laptop, buget maxim 1000 de euro.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare Laptop By Skyline97 in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 09-01-2014, 16:57
  2. Recomandare laptop By pooaul in forum Hardware
    Replies: 12 Last Post: 18-11-2013, 15:22
  3. Recomandare laptop By Robert in forum Hardware
    Replies: 49 Last Post: 03-08-2013, 00:46
  4. Recomandare Laptop By Bugsy in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 21-08-2010, 20:34
  5. Recomandare Laptop By Bobby in forum Hardware
    Replies: 19 Last Post: 10-09-2009, 14:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts