Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Monitor AOC i2269VW sau Samsung 2240BX

  1. #1 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar

    Monitor AOC i2269VW sau Samsung 2240BX

    Buna imi cer scuze de inca un topic pe subiectul acesta dar este ultima data pe baza acestei probleme, si in plus este putin diferita. Am de ales intre un monitor AOC i2269VW IPS si un monitor Samsung 2240BX ca si calitate a imaginii si pentru jocuri care credeti ca este mai bun?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pune si tu linkuri sau specificatii la ele... daca vrei sa te ajute cineva

  3. #3 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Scuze sunt pe Mobil...
    Despre AOC nu prea am auzit dar este nou... Iar tin sa mentionez ca Samsung-ul este refurbished.

    Link Samsung: Samsung SyncMaster BX2240 Specs - CNET


    Link AOC: 22" - I2269VW - Monitors - AOC - North America: U.S.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AOC sunt de mult pe piata... dar de obicei fac niste "verze". Acum, eu am observat la tine ca mai mult compari firme decat modele... ceea ce nu e corect. Cu siguranta cel mai bun model AOC e mai bun decat cel mai slab Samsung... (mai ales ca AOC foloseste in multe modele panouri inclusiv de la Samsung).

    Anyway, la o prima vedere, cred ca nu puteai compara modele mai diferite. Unul are panou IPS (AOC-ul) si Samsungul are TN. Cum eu sunt fan IPS si AOC-ul e mai "borderless" si e matte, as merge pe AOC. Insa neaparat cu garantie.

  5. #5 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Mersi MonkY! M-am decis sa aleg AOC-ul pe baza display-ului IPS, din cate am vazut se descurca bine si la gaming, maine si soseste cica .

    PS: da garantie are monitorul de la eMAG,este nou .

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa-l stapanesti sanatos!
    Nu puteai sa pui link direct la eMag?

  7. #7 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Mersi, dar foloseam aplicatia . Dupa cum am spus sunt chiar si acuma pe Mobil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts