Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Reciver wi-fi

  1. #1 SP
    Member seven1994's Avatar

    Post Reciver wi-fi

    Sper sa nu scot vreo perla pe gura,dar exista un asa zis reciver wireless,care sa prinda semnalul de net dat de modemul meu si sa il scoata prin cablu de net?Doresc asta pt ca modemul este in camera mea impreuna cu pc-ul iar ps4 si tv-ul in living,si tv-ul nu are wifi,merge doar cu fir iar ps4 dupa cum stim e putin cam lenes pe wireless.

  2. #2 SP
    DY2
    Junior Member DY2's Avatar

  3. #3 SP
    Member seven1994's Avatar
    Mersi

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In loc sa folosesti un AP (access point), mai bine iti pui un router wireless, ca tot omul... AP-urile sunt depasite... aproape ca nu se mai vand. Iti recomand sa te uiti pe ultimele posturi pe http://www.consolegames.ro/forum/f29...i-recomandari/.

  5. #5 SP
    Member seven1994's Avatar
    MonkY,detin 2 modemuri venite in abonamentul de internet,cum fac ca unul dintre ele sa sa primeasca net prin wireless?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    seven1994: ce provider de internet ai? Daca este RDS, ai putea sa le spui sa-ti schimbe modemul cu un router care sa stie si wireless... Pana si Telekom da routerul moka... cred ca si UPC. Daca nu, cumperi un router, il conectezi la modem, il setezi ca access point (sau dezactivezi DHCP-ul)... si tot ce e wired se duce si pe wireless.

    P.S. Cred ca ai vrut sa spui "cum fac ca unul din ele sa dea net prin wireless"... ca de primit prin wireless... doar cu modul GSM, ceva

  7. #7 SP
    Member seven1994's Avatar
    Problrma sta in felul urmator,am de la rds si am modem wireless dar este departe de consola si de tv smart(care nu are wifi,doar wired)si m-am gandit ca daca am 2 modemuri wireless,cum ai spus tu sa fac unul dintre ele sa receptioneze semnanul dat decel principal iar al 2-lea modem sa imi dea net prin fir pt consola si tv.Sper ca ai inteles

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, deci tu chiar vrei sa faci AP-uri... Man, nu-ti recomand... mai repede tragi un fir intre cele doua, sau cumperi asa ceva si te folosesti de reteaua electrica.

    De ce nu-ti recomand (si de ce nu se mai vand AP-urile dealtfel): pentru ca vei pierde cel putin jumatate din viteza asa. Intre 2 AP-uri (sau un router si un AP) banda se imparte in doua (una pt. client, una pt. router). Prea multe pierderi pt. asa ceva.

  9. #9 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am inteles,iti multumesc pt clarificari.Nu vreau sa ma incurc cu fire prin casa pt ca peste cateva luni ma voi muta si acolo o sa fac in asa fel incat sa aduc modemul langa ps4.Credeam ca e ceva mai usor de facut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts