Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Recomandare router wifi pt. casa 250 mp.

  1. #1 SP
    Member Caponescu's Avatar

    Recomandare router wifi pt. casa 250 mp.

    Salutare, as dori sa-mi recomandati un router wifi pt. o casa (parter+1 etaj) cu o suprafata construita 250mp. distanta de la router si pana la camera unde este nevoie de viteze cat mai mari (download) este ~ 15 m- 2 pereti din bca.
    Abonamentul actual este de 200mb nu cred ca ar fi nevoie de standard AC, N este posibil sa fie suficient.
    Persoana doreste sa aibe semnal pe o raza de ~ 50m.
    Netul este folosit in principal pt. browsing (cu exceptia camerei respective) de aceea doresc o raza de acoperire cat mai mare cu un semnal ok spre puternic.

    Buget 300-400 lei

    Astept sfaturile voastre si va multumesc de ajutor.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eram pregatit sa dau un link la Router wireless Asus RT-AC87U Dual-band Wireless AC2400 Gigabit dupa care am vazut bugetul... Cam dificil... Oricum pt. net de 200Mbps iti trebuie neaparat router gigabit, si minim dual-band N. Cred ca ar trebui sa mai puna 99 RON si sa treaca la asta: ASUS RT-N66U Black Diamond Dual-Band Wireless-N900 Gigabit Router, DD-WRT Open Source support, IEEE 802.11a/b/g/n - 499 RON.

    Stiu ca in mod normal te-ar tenta sa te uiti dupa routere cu antene mai puternice de 5dBi precum asta sau asta... insa are mai mare efect un MIMO intr-o casa mare decat o antena un pic mai puternica. Si oricum, fiind antene externe, poti oricand sa pui unele mai puternice. Unde mai vorbim ca acelea se vor duce la maxim 100Mbps...

    Daca chiar nu poate mari bugetul... ar putea incerca intai cu asta: Router Wireless D-Link DIR-850L AC 867Mbps + N 300Mbps, Dual Band, 4 porturi - 279 RON, si daca nu e OK, sa-l dea inapoi la eMag in cele 30 de zile... Bafta!

  3. #3 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Exact persoana de la care asteptam un raspuns tot la ASUS RT-N66U ma gandeam si eu. Incerc sa il conving sa il cumpere. in princupiu a zis ca suma ar fi de 500 lei apoi s-a cam sucit.
    Mersi mult de raspuns.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce animale de casa aveti ? By zinodaur in forum Pets
    Replies: 466 Last Post: 24-05-2020, 23:10
  2. Casa de copii - donatii By razvanrazy in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 06-12-2013, 12:17
  3. Problema router router wireless By consol3 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 14-09-2009, 19:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts