Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 33 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 645

Thread: Discutii routere - probleme, solutii si recomandari!

  1. #81 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Serios?De aia ma conectez la routerul postat de MonkY(Dlink)fara probleme?

  2. #82 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    La PS3 te-ai conectat pe 802.11 g (norocul tau) (D-Link | Wireless N300 Cloud Router), numai ca pe emag nu specifica ca merge si pe 802.11 g.

  3. #83 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Toate routerele au suport pentru B/G/N (daca tot au trecut pe A).

  4. #84 SP
    Admin MonkY's Avatar
    catalineatza daca nu ai habar, nu mai posta. Cum zice si Trefla0874, orice router cu standard N sau AC stie si de B sau G. La unele din ele poti seta tu sa fie N only sau G only... insa asta e o chestie optionala si o folosesti cand stii ca in casa nu ai decat device-uri pe G (de exp.).

  5. #85 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Eu m-am luat, initial, dupa specificatiile date de EMAG. Dupa aceea m-am uitat pe site-ul router-ului si am vazut ca mai stie si 802.11 g, 802.3, 802.3U, dar din pacate nu stie 802.11 b. Deci, ar fi fost posibil sa nu fi stiut nici 802.11 g.

    Prin urmare, nu orice router 802.11 n stie si b si/sau g.

  6. #86 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Eu m-am luat, initial, dupa specificatiile date de EMAG.
    Tu te iei dupa toate tampeniile pe care le citesti... asta e greseala ta. Nu mai da sfaturi din ce ai citit tu la emag...
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Dupa aceea m-am uitat pe site-ul router-ului si am vazut ca mai stie si 802.11 g, 802.3, 802.3U, dar din pacate nu stie 802.11 b. Deci, ar fi fost posibil sa nu fi stiut nici 802.11 g.
    Initial vorbeai despre TP-Link. Pe site scrie mare acolo ca suporta si 802.11b, ffs... TL-WR841ND - Welcome to TP-LINK
    Wireless Standards IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
    Dupa care ai inceput sa vorbesti despre DIR 605-L (din nou, in necunostinta de cauza). Suporta B/G/N fara probleme. Ia vezi, te lamureste poza de mai jos (ca mai am cateva prin casa)...

    Repet, unde nu te pricepi... stai in banca ta, nu mai da sfaturi aiurea.
    Attached Images Attached Images dir-605l.jpg

  7. #87 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    In primul rand, eu nu am router-ul din poza ta. Deci nu stiu ce vrei sa spui cu "greu de citit" pe poza. Pe site-ul producatorului router-ului din poza ta nu scrie ca suporta 802.11 b D-Link | Wireless N300 Cloud Router , la Specifications. Greseala mea ca intai n-am cumparat router-ul si dupa aceea sa-mi fi dat cu parerea.

    Daca ai fi citit cu foarte mare atentie eu am dat urmatorul sfat: "Vezi ca PS3-ul nu stie 802.11 n, router-ul trebuie sa stie 802.11 b/g pentru ca PS3-ul sa se conecteze la el."

    Cu alte cuvinte, cei care isi cumpara routere cu 802.11 n trebuie sa se asigure ca suporta si 802.11 b/g pentru a se putea conecta cu PS3-ul la internet wireless.

  8. #88 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Orice router IEEE 802.11n stie de IEEE 802.11g si orice echipament IEEE 802.11g e full compatibil cu IEEE 802.11b.

  9. #89 SP
    Member Snoopz's Avatar

  10. #90 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E un router bun, dual band N cu porturi gigabit. E un succesor reusit al lui RT-N16, dar din pacate... pentru ca are chipset Ralink (si nu Broadcom asa cum au majoritatea modelelor de la Asus) nu vei putea pune DD-WRT pe el.

  11. #91 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    Nu am testat padavan, dar dupa cum pare... e un firmware custom bazat pe sursele Asus (asa cum este RMerlin). Prin urmare, n-are cum sa se compare vreodata cu DD-WRT. Dar repet, nu am testat, deci nu ma pronunt

    Update: intre timp am testat si da, merita padavan, in special pt. N56U.

  13. #93 SP
    Member sollo's Avatar
    Am si eu o problema cu routerul. Am dir- 300 si i-am facut upgrade la ultima versiune de firmware 2.15.

    Cand trag ceva pe torrent nu mai merge nici un brower, cand pun pauza, browserele revin...am incercat sa revin la 2.06 la firwmare, dar nu am reusit.

    Ceva solutii?

  14. #94 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Get a better router (or at least configure it!)
    chiar , ce router sa imi iau si eu , ca patesc si la bf4 sa cada conexiunea asa , de aiurea, dar nu de la net ci doar in sesiunea de joc..eu ma gandeam la ceva de la D-link.

  15. #95 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    ce router ieftin si bun sa iau si eu ca sa nu mai pice W.D. si Bf4 ?!

    este ok asa ceva ?!

    http://www.altex.ro/router-wireless-...-3-u-lan-negru


    n-as da prea multi bani pe un router.

    nu ma intereseaza wi-fi sau altele , doar sa mearga bine(stabil) pe fire, viteza e ok pe psstore si acum cu ce am un D-link , dar uneori se deconecteaza de la EA si UBI si trebuie restart la router ca sa fie iar ok.

  16. #96 SP
    Admin MonkY's Avatar
    poiuyt: depinde de buget. Un router bun e intre 300-600 RON. Medium 2-300, foarte bun de la 6-700 RON in sus.

  17. #97 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai undeva intre 150-200ron , n-as da mai mult caci nu consider ca merita, plus ca am vazut destule plangeri la routere de la 300ron in sus..

    asta vad ca-i super laudat , astia au baut gaz sau..ca unu zice ca are semnal la 390m...am citit la router de 400ron ca nu avea semnal bun in tr-un apartament cu 3 camere..

    http://www.altex.ro/router-wireless-...an-alb#reviews

    pe mine ma intereseaza sa mearga bine/stabil pe fir.

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry, dar nu pot sa laud un TP-Link, nici daca m-ar plati cineva. Probabil cel mai ieftin si destul de OK (si pe care poti pune padavan) ar fi un ASUS RT-N56U Black Diamond Dual-Band Wireless-N600 Gigabit Router, support USB Storage, Print and Media Server, IEEE 802.11a/b/g/n la 292 RON.

    P.S. Sorry, dar cand un router costa mai putin decat jumatate dintr-un joc de consola... sa nu te astepti sa faca prea multe

  19. #99 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    mda asta vad ca are si multe alte functii, ce nu ma intereseaza deloc, nu ma intereseaza nici macar sa fie wi-fi.

    eu vreau ceva simplu , sa intre net in el pe cablu si sa scoata net cu conexiune stabila pe 1 cablu in ps4 , atat
    sa ma mai gandesc atunci..

  20. #100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Atunci ia un switch gigabit (sau 10/100 daca nu ai RDS Gigabit) si ai totul open pe el, super stabil... si ieftin

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 33 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Probleme si solutii PC By AndRewqp in forum Hardware
    Replies: 976 Last Post: 09-10-2023, 12:18
  2. Xbox Series X|S - Probleme si Solutii By Teo in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 22 Last Post: 22-03-2023, 20:35
  3. DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 74 Last Post: 08-03-2023, 22:53
  4. Replies: 146 Last Post: 29-07-2021, 21:43
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts