Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Ce sa schimb ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Ce sa schimb ?

    Pentru un sistem de gaming mai bun, ce sa schimb ? Procu sau placa video ?

    Procesorul e un Intel Dual Core e2220 si placa video un nVidia Geforce 9400 GT 512 mb Gigabyte.

  2. #2 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    e clar k procesorul e prioritatea gandestete k u ai dual core iar cerintele jocurilor din ziua de azi nu se lasa mai prejos de quad-core,desigur asta dak vrei sa si ruleze bine ........ un procesor destul de bun la pret decent ar fi q8200 dak nu ma insel , am vazut ceva footage din gta 4 la fps-uri destul de bune

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu ai nevoie de quad core... stai linistit. Incearca totusi sa urci pe la un E8400 (6MB cache, FSB 1333). Daca nu, macar un E7400 cu 3MB cache si FSB 1066. Iar la placa video, macar un 9800GT cu 512... Dupa buget... Oricum procesorul te va duce dublu fata de placa video... asta daca nu vrei sa sari la vre-un GTX260 - 285.

    Sincer, cu banii astia, iti iei consola X360... poate chiar PS3 cu un extra efort... Lasa PC-ul pentru work

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Deci ar trebui sa schimb procesorul ? Intrebam fiindca la iarna o sa-mi iau un e8400 si ma intrebam daca nu mai bine sa imi iau un HD4850.

    Si Monky, PS3 am deja. :3

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Deci ar trebui sa schimb procesorul ? Intrebam fiindca la iarna o sa-mi iau un e8400 si ma intrebam daca nu mai bine sa imi iau un HD4850.

    Si Monky, PS3 am deja. :3
    pretul procesoarelor scade mai greu ca pretul placilor video, cu alte cuvinte iti iei procesor acuma si la iarna iti iei un 4890 sau un 5850(o sa apara) la pretul de acuma al unui 4850 , daca vrei performante in jocuri ACUM o placa 4850 iti va oferi performante bune dar nu spectaculoase depinde si de ce memorie ram ai.nu te gandi la crysis cu un 4850 dar majoriatea jocurilor le va rula bine.

  6. #6 SP
    Junior Member lonley22's Avatar
    eu am un 4850 si nu am intalnit probl in jocuri .. adevaru e ca la crysis warhead.. da.. se gandeste cam mult.. dar in reste e super.. chiar vreau sa o dau ca mi-am luat xbox.. si pc e cam degeaba .. am un 8200 de la nvidia onboard.. suficient pt net si filme hd...

  7. #7 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Daca totusi te tine buzunarul putin mai mult, cumpara-ti un E8600 + GTX 285 cum a spus Monky, nu vei regreta. Astepti putin mai mult dar nu iti mai faci probleme o vreme

  8. #8 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    O intrebare .. Ce monitor ai ?

  9. #9 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Daca totusi te tine buzunarul putin mai mult, cumpara-ti un E8600 + GTX 285 cum a spus Monky, nu vei regreta. Astepti putin mai mult dar nu iti mai faci probleme o vreme
    Eh, nu ma prea tine buzunarul atat de mult. Defapt, cred ca or sa-mi cada pantalonii cu totul in curand.

    Quote Originally Posted by Christien
    O intrebare .. Ce monitor ai ?
    E de la o firma de care nu am auzit in viata mea, si nici nu prea tin minte cum ii zice ( desi are doar vreo 3 litere ). Are 19 inci ( 1280 x 1024 ) si nu-i widescreen ( mare prostie am facut ca nu am luat unul widescreen - nu stiam cu ce se mananca aia pe cand mi l-am luat )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts